Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 72

Тема: Протеста в Брюксел на българските превозвачи.

Място
    София
    Публикации
    909
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Протеста в Брюксел на българските превозвачи.

Провокиран от днешния протест на превозвачите, пускам тази тема. Не съм наясно, какъв е проблема за самите шофьори? Схемата при нашите превозвачи обикновено е, заплата и осигуровки на 580 лева и другото командировъчни, като заплащането на почивката в България е въпрос на договорка, карането извън регламента или с две карти, даже няма да го споменавам. Ако преминат на европейски условия на труд и заплащане, няма ли да са по добре? За превозвачите е ясно, че искат да са по нашите "балкански" правила, което пък им се вижда като дъмпинг на европейците.

Публикации
    238
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Протеста в Брюксел на българските превозвачи.

И аз не виждам причина международните шофьори да са по-привилигеровани от всички останали. Това все едно да съм назначен от БГ работодател на БГ заплата и данъци+осигуровки, а да работя реално в чужбина за чужд работодател. Без изобщо да засягам плащането на ръка. Освен, ако нещо в постановката не ми е ясно.

Публикации
    2,611
    Точки (при гласуване)
    13

Фирмата където работя идват често различни камиони да си откарват продукцията. Един път засякох български камион и се разговорих с шофера. Питах го как му се виждат новите промени, които искат да наложат за превозвачите. Неговото мнение: тази и следващата година само във Франция се уволняват по старост и пенсия около 65-70000 шофера. Западните превозвачи и фирми имат крещяща нужда от шофери. И правят всичко възможно да си ги набавят. Включително намеса на правителствено ниво с цел промени и облагодеталстване на националните фирми. Според него това е благодат за всички шофери, особено тези от източна Европа и България. Сега тука е пълно с обяви за работа, със заплати от 2-2500 евро, нето. Казва, че такива условия в България не може и да сънува.

Място
    На много места.
    Публикации
    1,238
    Точки (при гласуване)
    13

В цяла Западна Европа има нужда от карго шофери, работата не е добре платена и има много минуси за техния стандарт, но е в пъти по добре отнесено към БГ стандарта.

В БГ имам познат който взима курсове за по 1-2 месеца директно към западни превозвачи, когато не е на път построи си тук къща, има време и за семейството си. Тукашните фирми за превоз според него са соц тип.
    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
    В. Иванов

Публикации
    609
    Точки (при гласуване)
    11

И аз познавам много хора, които карат за западни фирми. Техните фирми със сигурност внасят повече пари в местната хазна от българските. Свободен пазар ама...

Място
    Хубава си, моя горо, миришеш на младост
    Публикации
    349
    Точки (при гласуване)
    9

Всичко е за това къде ще се внасят пари от печалбата и другите данъци от фирмите превозвачи.

Най-вероятно ако Макрон постигне целите си една част от Българските превозвачи ще се пререгистрират в западни държави от ЕС и ще преместят там седалищата си и адресът на управление, като там в бюджета на тези държави ще заплащат и данъци и осигуровки както за фирмата, така и за шофьорите.

Други български превозвачи, ще съкратят силно дейността си.Трети български превозвачи ще прекратят съществуването си/фирмите си) или ще фалират.

От това губи България като приходи от данъци, губи и НОИ и Здравна каса като приходи в осигурителната система - пенсионна и здравна.Тоест това ще спомогне за още по-голям колапс на пенсионната и здравната ни системи.

Бойко изигра ролята си на "спасител" като същински Бай Ганьо :
    Тогава и Московски се "пъчи" пред камерите, а сега е зам.председател на Черноморска Банка...

Сега са изпратили плешивият Пипон, на който "всичко му е много сложно" като коментираше случаят с Либийския кораб и който е отговорен за похарчването на 1.2 милиарда лева за Електронно правителство, а такова все още няма, но няма и обвинение за този Пипон...

Не може да се отрече и тъпотията на българските превозвачи - те така и не разбраха, че проблемът само е отложен, но и решен в тяхна полза ...

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    16,288
    Точки (при гласуване)
    38

Цитат Мнение на Justif Преглед на публикациите
    Всичко е за това къде ще се внасят пари от печалбата и другите данъци от фирмите превозвачи.

Най-вероятно ако Макрон постигне целите си една част от Българските превозвачи ще се пререгистрират в западни държави от ЕС и ще преместят там седалищата си и адресът на управление, като там в бюджета на тези държави ще заплащат и данъци и осигуровки както за фирмата, така и за шофьорите.
    ...
    Нима наивно си мислиш, че българските превозвачи плащат НЯКАКВИ данъци?
    Всичко е за това да се запази статуквото на далаверата за българските превозвачи, а не да са принудени да "се пререгистрират в западни държави" - те там няма да изкарат и един месец.
    Концертный хор С.Петербурга в Исаакиевском соборе : "Тру-ля-ля, тру-ля-ля, можем все за три рубля!"

Място
    На много места.
    Публикации
    1,238
    Точки (при гласуване)
    13

Казусът е емблематичен за животът в БГ. Преди малко гледах репортаж от летище София за трудово-наетите как се чекират да заминат за Брюксел. Втрещи ме мотивацията им, ако законът мИкрон се гласувал и трябвало да се връщат в БГ то печалбата на фирмата щяла да спадне и от там трудовото им възнаграждение.

Горките,( столетие ги дели от днешна дата) учете езици, оставете сантимента за комунизъм и тарикатизъм. Свободата иска смелост и отговорност.
    В. Иванов

Място
    София
    Публикации
    5,081
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на Жоро Байкушев Преглед на публикациите
    Казусът е емблематичен за животът в БГ. Преди малко гледах репортаж от летище София за трудово-наетите как се чекират да заминат за Брюксел. Втрещи ме мотивацията им, ако законът мИкрон се гласувал и трябвало да се връщат в БГ то печалбата на фирмата щяла да спадне и от там трудовото им възнаграждение.

Горките,( столетие ги дели от днешна дата) учете езици, оставете сантимента за комунизъм и тарикатизъм. Свободата иска смелост и отговорност.
    Казусът наистина е емблематичен, но за нещо друго. Брутален пример за протекционистично законодателство, противоречащи на един от основополагащите принципи на ЕС. Перфидно замаскирано като грижа за социалните права на шофьорите. И не протестират само български превозвачи, мерките ще засегнат всички превозвачи от ЦИЕ.

И да - на шофьорите ще им спаднат доходите, с около 20%, плаща им се на километър. Оборотите на фирмите които карат вътрешно в ЕС пак с толкова. Което ще доведе или до масов отлив на шофьори (колко удобно съвпадение, в момента в Западна Европа има огромен недостиг на такива) или до масова пререгистрация на фирми от България в Западна Европа. И в двата случая потърпевши сме ние, защото този сектор генерира 17% от БВП. Затова и Герб и БСП и всички останали скочиха дружно с голи гърди на амбразурата като любимия на Гагич Мухамедянов... Щото видяха как едни парички изтичат от държавата.

Да не говорим за косвените загуби, защото този бранш генерира хиляди работни места около себе си - доставчици на горива, масла, резервни части, гуми, търговци на камиони, лизингодатели, застрахователи.. Та ако щеш и работни места в държавната администрация - ДАИ, КАТ и т.н.
    Последно редактиран от windwarrior ; 10-01-19 в 20:11
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    на Село
    Публикации
    3,452
    Точки (при гласуване)
    17

Ако за еденица труд ви предложат повече пари и по-добри условия, ще останете в бг щото обичате боко и цв.цв..
    От кога е забранено по-силният финансово да не си пази бизнеса?
    ∑ (hours) = Life
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    На много места.
    Публикации
    1,238
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите

защото този бранш генерира хиляди .....

гласоподаватели солидарно с администрацията в БГ.

Живот ли е да го опишеш ?
    В. Иванов

Място
    София
    Публикации
    5,081
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на Живко Костадинов Преглед на публикациите
    Ако за еденица труд ви предложат повече пари и по-добри условия, ще останете в бг щото обичате боко и цв.цв..
    От кога е забранено по-силният финансово да не си пази бизнеса?
    Ако за едЕница труд ми предложат по добри условия сигурно ще се преместя.

Едно е да пазиш бизнеса си, друго е с административни мерки да се опитваш да скапеш успешния бизнес на конкурента си, щото си толкоз гоуем бизнесмен, че от него не успяваш да хванеш ръка. В случая западноевропейския бизнес (основно Франция и Германия) се държат точно като селска мутра, която умишлено праща проверки от НАП, НОИ, и т.н. на конкурента си, за да му срине бизнеса. И всичко е съвсем законно.

Другия вариант е да ме убедиш, че германските и френските бизнесмени изведнъж и съвсем алтруистично са се загрижили за угнетените български шофьори.

Само да напомня, че сегашното пре-гласуване в комисията идва след като само преди няколко месеца Европарламента (под натиска на френските депутати) бламира предишното решение на собствената си комисия. Като злите езици говорят, че по време и след предишното гласуване в комисията висш германски политик се е държал доста хамалски и едва ли не е крещял че тая работа няма да стане така. В резултат на което няколко държави от ЦЕ, които дотогава подкрепяха нашата позиция изведнъж се изметнаха като чамови дъски. Тва последното го чух на опашката за кисело зеье пак.

П.С. А да не говорим, че още по злите езици говорят, че любителят на зрели дами от Елисейския дворец е дошъл на власт и с дейната подкрепа на френските транспортни синдикати, осигурили му няколостотин хиляди гласа. Ибо малко кой го помни, но той тия закони ги прокара още като беше министър на икономиката. И сега както са му подпалили дирника зелените жилетки - никак не е подходящ момент да се кара и със синдикатите, които във Франция са традиционно силни. Че нищо чудно да го пенсионират рано-рано на 41 години, като миньор от уранов рудник
    Последно редактиран от windwarrior ; 10-01-19 в 22:04
    Ясен: Това е пораженчески подход. Аз обмислям как да започнат да МИ плащат данъци.

Място
    на Село
    Публикации
    3,452
    Точки (при гласуване)
    17

Пазят си бизнеса. Нашите правят дъмпинг защото бг ги пази. Не плащат данъци, горива безотчетни, претоварват и т.н. Плащат по-малки на работниците, прибират повече в джобовете.
    Плащат и символично и живеят в кабините.
    Нормално да си пазят хляба франсетата. Това че нашите си мислят, че ес е като боколандия е друг въпрос. Навън или си конкурентен и иновативен или у ряката.
    ∑ (hours) = Life
    "When the messenger of misery visits you,WHAT are you going to do,WHAT will keep you in the game....?"

Място
    София
    Публикации
    5,081
    Точки (при гласуване)
    24

Пазят си бизнеса. Нашите правят дъмпинг защото бг ги пази. Не плащат данъци, горива безотчетни, претоварват и т.н. Плащат по-малки на работниците, прибират повече в джобовете.
    Плащат и символично и живеят в кабините.
    Нормално да си пазят хляба франсетата. Това че нашите си мислят, че ес е като боколандия е друг въпрос. Навън или си конкурентен и иновативен или у ряката.
    Чуваш го ти транспортния бизнес, очевидно е. Що си губиш времето с писане на кодове?

Алоооу, нашите са конкурентни точно навън, и точно за това е френско/немското врякане. И то при положение че за едни и същи курсове им плащат 20% по ниско на километър, отколкото на разглезените им западни конкуренти.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,893
    Точки (при гласуване)
    60

...
    Едно е да пазиш бизнеса си, друго е с административни мерки да се опитваш да скапеш успешния бизнес на конкурента си, щото си толкоз гоуем бизнесмен, че от него не успяваш да хванеш ръка.
    Тая теза изключително лесно се обръща в другата посока - не се знае кой какъв бизнесмен е, ама е относително видимо на кого му е по-тясна и на кого - по-широка И нормативната, И фискалната рамка.

А истината е че няма как да има "свободно движение на стоки, хора и капитали" съчетано с драстични разлики в облагането, правилата или ПРИЛАГАНЕТО им. ЕС тия въпроси тепърва ще ги решава.
    Чиста раса по davc: ... Джапонците са далекоизточни арийци.

Място
    на Село
    Публикации
    3,452
    Точки (при гласуване)
    17

Чуваш го ти транспортния бизнес, очевидно е. Що си губиш времето с писане на кодове?

Алоооу, нашите са конкурентни точно навън, и точно за това е френско/немското врякане. И то при положение че за едни и същи курсове им плащат 20% по ниско на километър, отколкото на разглезените им западни конкуренти.
    По-конкурентен за сметка на работниците. Ти би ли работил в такава фирма? Давай си 25-30% от заплатата на шефовете си да свалят цените, що не?
    Ама не щеш ...
    ∑ (hours) = Life

Място
    София
    Публикации
    5,081
    Точки (при гласуване)
    24

По-конкурентен за сметка на работниците. Ти би ли работил в такава фирма? Давай си 25-30% от заплатата на шефовете си да свалят цените, що не?
    Ама не щеш ...
    Младеж, нямам абсолютно никакво намерение да влизам в дискусия с теб в митингаджийско - лаладжийски стил. Ще трябва да си измислиш друг начин да си осмислиш вечерта.

Място
    София
    Публикации
    5,081
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Тая теза изключително лесно се обръща в другата посока - не се знае кой какъв бизнесмен е, ама е относително видимо на кого му е по-тясна и на кого - по-широка И нормативната, И фискалната рамка.
    Относително видимо е КОЙ го стяга чепика при сегашната нормативна И фискална рамка. Май ще да е този дето иска промяната и, или нещо ми куца логиката?

Истината е, че България и няколко други източноевропейски членки на ЕС успяха да изградят изключително успешен и конкурентен, не само като цена но и като качество на услугата, бизнес. И противно на западнярската мантра, това не се случва щото държат шофьорите заключени на къса верига в камиона, и ги хранят с отпадъци. Или карат претоварени и зареждат безотчетна нафта във Франция или Германия. Та моля те, не влизай и ти в гръцкия хор... Повече детайли - на следващия конгрес на ПРЦК.
    Последно редактиран от windwarrior ; 10-01-19 в 23:47

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,893
    Точки (при гласуване)
    60

Относително видимо е КОЙ го стяга чепика при сегашната нормативна И фискална рамка. Май ще да е този дето иска промяната и, или нещо ми куца логиката?
    Относително. Нашите шофьори, ако изобщо имахме работеща представителна демокрация, щяха да си гласуват АБСОЛЮТНО същите социалистически неща, които са си изгласували френските и немските. И е въпрос на време да стане, жалко ще ще минат 10-ина години и не става за хубав бас. Западните шофьори и фирми не са по-малко прецакани заради факта, че те сами са си го втъкнали. Такава е човешката природа и даже не човешката природа, а животът изобщо.

А мантрата може да не е изцяло вярна, може и на 50% вярна да не е даже, ама все пак има някои факти в своя подкрепа.

Да, знам че общуваш с повече такива хора от мен. Разнообразието от гледни точки обаче е полезно.

Аз съм по принцип на страната на "нашите" - тяхното дело е малко по-право. Но малко, а не изобщо по-право.
    Чиста раса по davc: ... Джапонците са далекоизточни арийци.

Място
    София
    Публикации
    5,081
    Точки (при гласуване)
    24

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Относително. Нашите шофьори, ако изобщо имахме работеща представителна демокрация, щяха да си гласуват АБСОЛЮТНО същите социалистически неща, които са си изгласували френските и немските. И е въпрос на време да стане, жалко ще ще минат 10-ина години и не става за хубав бас. Западните шофьори и фирми не са по-малко прецакани заради факта, че те сами са си го втъкнали. Такава е човешката природа и даже не човешката природа, а животът изобщо.

А мантрата може да не е изцяло вярна, може и на 50% вярна да не е даже, ама все пак има някои факти в своя подкрепа.

Да, знам че общуваш с повече такива хора от мен. Разнообразието от гледни точки обаче е полезно.

Аз съм по принцип на страната на "нашите" - тяхното дело е малко по-право. Но малко, а не изобщо по-право.
    Хехе, ми то ако можехме сами да си ги гласуваме, аз такава заплата ще си гласувам, че Джеф Безос ще се закашля. Ама то тоя въпрос май не се решавал точно с гласуване, не и натам накъдето сме тръгнали. Виж, там откъдето сме тръгнали - да, решава се с гласуване и решение на бащицата - вожд - фараон - падишах. Ама неумолимата икономическа логика сочи, че преди да преразпределиш едни донги, тези донги първо трябва да са налични. За да са налични - некой требе да ги е избачкал. И те така. Цоциализма работи много добре, докато не свършат чуждите донги.

А мантрата е точно толкоз вярна, колкото аз съм Айнщайн. Как точно контролираш полу-гладен експлоатиран пролетарий (по френската трактовка), който е на 1000 километра от теб физически, и държи в ръцете си композиция на стойност 100 К ойро, и стока за още 500 К ойро (а често и на порядък повече) в ремаркето? При положение, че същия тоя шофер утре може да ти звънне от гз на географията и да ти каже "шефе напускам, камиона със стоката е на паркинг Х, ключовете са под сенника". И то пак добре ако ти се и обади. Държиш жена му за заложник в мазето на офиса и му пращаш заплашителни клипчета? Или как? Ми ако имаш 1000 шофьора - концлагер ли строиш? Стига глупости, плийз.

Че нашите превозвачи не са ангели с бели и пухкави крила - тва ясно. Ама че се пробват да ги евават на караминьол техните западни конкуренти, използвайки апарата на ЕС, тва вече е ясно и на уличните кучета.

П.С. Ако някога отново има цоциализъм в КМБ - дано да съм умрял преди да настъпи.
    Последно редактиран от windwarrior ; 11-01-19 в 00:45

Страница 1 от 4 1 2 3 4 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Ветроходство в Брюксел
    От Андрей Боянов във форум Морско и океанско плаване
    Отговори: 4
    Последно мнение: 04-02-15, 20:45
  2. Автотенекеджия за Брюксел
    От jeko47 във форум Работа търся или предлагам
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-03-13, 21:39
  3. „Шамари” от Брюксел
    От Георги Крумов във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения