Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Странен звук от Jaguar X-type 3.0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Странен звук от Jaguar X-type 3.0

    Здравейте, става въпрос за Х-тайп 2006г., 3.0 бензин, автоматик. Колата е и 4x4. Имам я от около 2-3 месеца. След първоначалното обслужване и смяна на маслата и течностите се появи странен звук. Снимал съм го и в 2 клипа. Звука се появява сутрин при студено палене и изчезва след около 400-500 метра. След това трябва да минат поне 7-8-10 часа в която колата да не се кара за да се появи при следващото каране. Интересното е, че е след като запаля колата звука го няма. Пускам на директна, колата тръгва леко и звука се появава дори без да съм дал газ. Като подам газ след това си го има пак. Дори да включа на неутрална или паркинг, звука продължава да се чува.. което ме навява, че не е от скоростната кутия (нямам никакви проблеми с нея иначе). В сервиза, който обслужвам колата също ми смениха и маслото на раздатката, възможно ли е този звук да идва от нея и да са объркали нещо ? Не ми харесва този звук въобще и не знам дали не е нещо сериозно.. Линкове към видеата:
    https://streamable.com/0w0vq
    https://streamable.com/mlnow

  • #2
    От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

    Като за начало след смяна на чорбите е започнала работата.. провери кйде какво ти е сипвано и какво трябва да има сипано.

    Коментар


    • #3
      От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

      Въздушна помпа без да съм гледал клиповете
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

        RTFM
        Първо, няма въздушна помпа.
        После, в книгите за тази кола от производителя пише, че маслата в скорости и раздатка са for life.
        Да бе, ние пък ги сменяме. Но смяната на това на раздатката е свързана с разглобяването на половината кола и НИКОЙ не го прави, а на автомата най-често се бърка пробката с един болт в корпуса и вътре падат чаркове.

        Коментар


        • #5
          От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

          Забравих да уточня, че не съм сменял маслото на диференциала и на скоростите. Смених на двигателя, раздатка, хидравлично и спирачната течност. За смяната на раздатката така се получи, защото имах за смяна гарнитурата на картера и майсторите предложиха да сменят маслото в раздатката ако искам, понеже се сваляла за да сменят тази гарнитура.. До края на месеца ще сменя и на скоростите, защото вече почвам да се плаша да не е нещо и от това. Не съм напълно сигурен дали този шум се появи след посещението ми в сервиза, но на 80% беше след него. Също така като купих колата температурите бяха около +10-15 градуса. Дали и студените температури нямат нeщо общо.. не, че е нормално да има такива звуци де..

          Коментар


          • #6
            От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

            Първоначално публикуван от asnl160 Преглед на мнение
            За смяната на раздатката така се получи, защото имах за смяна гарнитурата на картера и майсторите предложиха да сменят маслото в раздатката ако искам, понеже се сваляла за да сменят тази гарнитура..
            Така може, макар че аз сменям гарнитура на картера и без сваляне на раздатката
            Не мога да се ориентирам по звука от телефона добре, ще го чуя от колони после и дано ме ориентира

            Коментар


            • #7
              От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Така може, макар че аз сменям гарнитура на картера и без сваляне на раздатката
              Не мога да се ориентирам по звука от телефона добре, ще го чуя от колони после и дано ме ориентира
              Сега установих нещо доста притеснително.. След първото запалване на колата за деня, с крак на спирачката минах през всички скорости и 2-3 секунди след като минах на директна започна този звук.. което ме навява на неприятната мисъл, че е от кутията, след като нищо друго не се движи в този момент.. Предполагам, че след като се покара няколстотин метра става нужното смазване и този звук спира.. Да ме пита човек защо не смених маслото веднага след като я взех иначе съм минал не повече от 1200-300 км откакто го има този звук. Май ще се окаже шум на пари, много пари, ако не се оправи със смяната на маслото..
              п.с. сега видях какво масло са ми сипали в раздатката - castrol syntrax limitied slip 75w-140

              Коментар


              • #8
                От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

                Първоначално публикуван от asnl160 Преглед на мнение
                видях какво масло са ми сипали в раздатката - castrol syntrax limitied slip 75w-140
                В твоя сервиз хората явно са точни. Марката и вискозитетът са правилни, само са се престарали с това, което съм подчертал. В раздатката има вискомуфа, но тя е запечатана, така че не е имало нужда от това.

                Смени маслото на автомата, дано се оправи. Само внимавайте с пробката.

                Коментар


                • #9
                  От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  В твоя сервиз хората явно са точни. Марката и вискозитетът са правилни, само са се престарали с това, което съм подчертал. В раздатката има вискомуфа, но тя е запечатана, така че не е имало нужда от това.

                  Смени маслото на автомата, дано се оправи. Само внимавайте с пробката.
                  Да, сериозни са момчетата. Доволен съм засега. Утре ще ходя да видим дали ще могат да разберат нещо за този шум. Интересното обаче е, че след като съм минал на D или R, дори да върна на P или N шумът си продължава. Ако угася колата и я запаля наново шумът пак си седи.. Като се заслушах по-внимателно сякаш постоянно си го има този шум, но е почти незабележим, единствено е по-силен първите 400-500 метра. Дали пък не е от маслото на двигателя, Castrol Magnatec Stop-Start 5w30 е, отговаря на спецификациите.. но като нищо може да съм попаднал и на някое менте. Колата е на 235 000 реални км. Като взех колата беше с Mobil 10w40 и го нямаше този шум.. Май ще го сменя и него за всеки случай. Иначе за маслото на автомата какво е по-добре според теб - пълна смяна с машина или източване и доливане. Сякаш ми се иска да го сменя цялото, но в Плевен имат машина само на едно място и сервиза е със съмнителна репутация. Можеш ли да препоръчаш сервиз в София и марка масло. Доколкото видях спецификацията трябва да е ATF IDEMITSU K17 (Jatco 3100 PL085).

                  Коментар


                  • #10
                    От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

                    Спецификацията е тази, количеството (цялото) е 8.8 литра. Но колко ще смените от него не знам. Можеш да питаш и в Мото пфое за маслото. Понякога дават разумни цени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Странен звук от Jaguar X-type 3.0

                      Колега, в Джемини подменят цялото количество масло в автомата с машина !
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #12
                        Здравейте колеги,малко да събудя темата защото имам същия проблем с въпросния звук. Та да питам колегата asnl160 как е отстранил проблема,защото при мен проблема е същия,колата е на 170к. реални с пълна сервизна история и кутията е минала ревизия на август 2017 ,свалена е отворена и всичко е в нормите,няма никакви видими следи от износване ,всички луфтове са Ок(замерени по менюал) та проблема се явява малко неприятен за отстраняване. Също искам да вметна че според един американец вещ в занаята е гарнитурата на маслената помпа което мен лично ме учудва но в предвид това че всичко е ок може и това да излезе.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X