Резултати 1 до 20 от 20

Тема: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

Място
    Някъде между Гърция и Турция
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

Здравейте,колеги,не намерих подобен проблем.Колата е Киа Соренто,газовата-инжекция БРЦ.Проблема-гася мотора,копчето е на газ,а газовата остава под напрежение още 20-тина секунди и чак тогава гасне.През това време пуща газ в колектора и следващото запалване става много трудно.Ако я превключа на бензин малко преди да загася мотора,пали на четвърт-логично.Та въпроса ми е-това нещо настройва ли се на газовия комп или той/компа/ е дал фира.Поздрави.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,377
    Точки (при гласуване)
    60

По подразбиране От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

газаджията е за бой.
    r_vardarov: Сутрин преди палене му сипи малко бензин през калкулатора.Ще запали.

Място
    Варна
    Публикации
    3,932
    Точки (при гласуване)
    21

И при мен превключвателя мига няколко секунди след като изключа от контакт, но не дави. И защо да дави, инжекторите не получават импулс.

Място
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Ако правилно разбирам Ясен,може да се настрои от компютъра? Газовата е слагана в Англия,джипката е при мене от месец време.Ми дави,явно клапана остава отворен и пълни тръбите до инжекторите,ба ли маа му.Сутрин го няма проблема,като бутона е на газ,пали на четвърт оборот независимо от студа.

Място
    Варна
    Публикации
    3,932
    Точки (при гласуване)
    21

Маркуча към рейката винаги трябва да е под налягане, иначе ще има драми при превключване на газ. Ако инжекторите изпускат, ще дави. Провери първо там. Софтуерът има опция да пълни системата, преди да превключи, ако е включена, ще превключва на газ без проблеми, дори и с изпускащи инжектори.

Място
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Ще проверя,Иване .На Форда рейката беше..Райл май,но се налагаше често да и чистя буталцата,а след време ги смених,щото почнаха да чукат-беше им заминало гуменото ,но такъв проблем с паленето не е имало.Сега имам и Хонда ЦРВ,също с газова,но гася мотора и копчето също гасне,такъв проблем като със Сорентото го нямам.Маркуча към инжекторите,поне при мене не е все под налягане,нали сменям филтър газова фаза-не фъщи,знам ли.За мене е проблема в неизключването на системата веднага след спиране на мотора.Ако поразсъждаваме малко-няма ли инжекторите да тропат,ако са износени и пропускат газ? Също защо тогава ако малко преди да загася прехвърля копчето на бензин,после си пали нормално...Ейй,гати и ситуацията,майна.Не е нещо кой знае какво,ма като забравя да я прехвърля,после ми се хилят от тротоара.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    47,377
    Точки (при гласуване)
    60

Пали с педала докрай и няма да имаш проблеми заради утечката.
    r_vardarov: Сутрин преди палене му сипи малко бензин през калкулатора.Ще запали.

Място
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Изпробвано днес до обяд няколко пъти,Ясене,същата работа.След доволно дълго въртене и газ до ламарината пали,чак в купето се разнася миризмата на газ,но не свежа,а изгоряла.Има причина и ше я търся.

Място
    Русе
    Публикации
    2,547
    Точки (при гласуване)
    14

Имаш лично , да не правим реклама , че форума се сърди
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ :P
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

A1+

Място
    София
    Публикации
    32
    Точки (при гласуване)
    8

Дръпни маркуча за вакуума на изпаритвля и виж дали от там не надува. Моето соренто също е с BRC и докато не отвориш врата с изваден ключ не гасне бутона. Това не е проблем. Мембраната на изпарителя е заминала и затова пали трудно.

Място
    Търговище
    Публикации
    262
    Точки (при гласуване)
    12

Имах същия проблем. Проблема на две места.
    Пробвай влючи стартера за 2-3 секунди и на второто завъртане пали леко.
    Колегата е прав спукани мембрани на изпарителя. Някой гаси колата на газ а ти лично извади от колектора маркучлето на вакума и ще видиш че от там "идва" газ.
    И второ калпав инжектор.
    Тпй се хваща малко по трудно ама принципа е подобен. Гасиш и издърпваш маркуча от дюзата тов асе прави доста бързо и виждаш как продължава да църцори. Там внимавай че газта е ппдналягане около 1,5 бара.
    Моя газаджия за изчистване на изпарителя и подмяна на мембрани. Нова дюза и филтър на газова фаза и труд 250 лв.
    Цена на инжектор 100-120 лв. Мембрани 55 лв. Филтър 10 лв
    Останалото труд.

Сега е ток и жици.

Успех.
    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
    freelander 1,8 2001g.

Място
    Панагюрище
    Публикации
    617
    Точки (при гласуване)
    9

Изпускащ инжектор съм хващал няколко пъти и то по най-примитивния метод. Свалям маркуча на рейката и надувам с колкото сила имам. Е, усеща се, изпуска. После затапвам последователно дюзите и разбирам виновника. Хваща се и през софтуера. При смяна на бензин започва бързо падане на диференциалното налягане до 0. Оправя се като смениш елемента.
    А това с изпускането на газ през вакума, май не всички изпарители го можеха.
    За да е сигурно, си купи кабел за диагностика или пък я закарай на някой, който е в час. При ГИ проблемите са малко по-различни от тези при конвекционалните, в повечето случаи и като възможност са повече. Иска си компютър и софтуер иначе в повечето случаи само се въртиш около колата, пък тя не иска да работи.
    И инжектора не е задължително да чука, за да изпуска газ. С времето се деформира гумичката, която уплътнява отпред. Разкъса ли се няма оправяне освен с нова. А за шума главно има значение задната гумичка. Тя омекотява удара при отваряне на буталцето.
    Последно редактиран от venkabg ; 14-01-19 в 19:49

Място
    Търговище
    Публикации
    262
    Точки (при гласуване)
    12

Има малък проблем при БРЦ принципно в чужбинско "заключват" комповете. И не всичко може да се прави по газовото ЕБУ.
    В такъв случай трябва да се ходи при официалния представител да го "отключи".

При изпарители със гумена преграда става лесно това "изпускане".
    Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
    freelander 1,8 2001g.

Място
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Мерси за препоръките,полезни са.То е ясно,че ше се ходи при газаджия,пътувам често до Пловдив.Дайте ми човек,занимаващ се с БРЦ.Рейките мога да ги оправя и аз,ако проблема е там,правил съм го,но ми липсва време.Иначе системата работи перфектно,никакви други забележки няма.Ако има износени и неправилно работещи буталца,ще се отрази на работата на мотора,на Форда беше така.Всъщност само се опитвам да разсъждавам.Вчера например няколко пъти нарочно я прехвърлям на бензин,след минута работа я гася,после пали от раз.Та моля за газаджия на БРЦ в Пловдив.

Място
    North Wales, UK
    Публикации
    5,277
    Точки (при гласуване)
    26

90 % съм убеден, че ти изпускат клапаните. Ако след гасене на газ и няколко часа/дни престой пали нормално 100% са те. Дали остават отворени от компа лесно можеш да провериш и с един мултицет или пробна лампа на буксата, без да правиш цигании и да скубеш маркучи, да надуваш и прочее
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

Място
    Панагюрище
    Публикации
    617
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на kuzdov Преглед на публикациите
    90 % съм убеден, че ти изпускат клапаните. Ако след гасене на газ и няколко часа/дни престой пали нормално 100% са те. Дали остават отворени от компа лесно можеш да провериш и с един мултицет или пробна лампа на буксата, без да правиш цигании и да скубеш маркучи, да надуваш и прочее
    Това не би помогнало, ако инжекторът не затваря хубаво. Тогава и осцилоскоп да докараш пак няма да го хванеш. Затварянето на инжектора няма общо нито с бобини, нито с компютри, а с пружинката зад буталцето и гумичката, уплътняваща челно. Не виждам как след като е загасен двигател дюзите ще продължат да “цъкат” по команда на компютъра. Това ще е странна настройка.

Място
    Пловдив
    Публикации
    8,442
    Блог Публикации
    5
    Точки (при гласуване)
    32

Официалния сервиз на БРЦ -

4QHW+34 Пловдив

Plovdiv, Trakiya,ul.Tsar Simeon 66, 4023 Индустриална зона "Тракия", Пловдив, 032 306 464.
    Driving experience - since 1976.
    Ако знаеш къде да прочетеш нещо, значи вече си го чел.

Място
    North Wales, UK
    Публикации
    5,277
    Точки (при гласуване)
    26

Цитат Мнение на venkabg Преглед на публикациите
    Това не би помогнало, ако инжекторът не затваря хубаво. Тогава и осцилоскоп да докараш пак няма да го хванеш. Затварянето на инжектора няма общо нито с бобини, нито с компютри, а с пружинката зад буталцето и гумичката, уплътняваща челно. Не виждам как след като е загасен двигател дюзите ще продължат да “цъкат” по команда на компютъра. Това ще е странна настройка.
    Именно това казвам и аз. Но нали са се вторачили в управлението, за негово успокоение може да провери дали отива напрежение на клапаните и ги държи отворени, нали такава е темата
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

Място
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на kuzdov Преглед на публикациите
    Именно това казвам и аз. Но нали са се вторачили в управлението, за негово успокоение може да провери дали отива напрежение на клапаните и ги държи отворени, нали такава е темата
    Темата е с такова заглавие,защото има проблем,а от четири досега инжекциона при мене никоя система не е стояла включена след спиране на мотора,затова го отдавам на това.Няма други никакви странични индикации,които да ме насочат към проблем било с изпарителя,било с рейките.На Скорпиото рейката беше проблемна,буталцата се скапаха,не затваряха,тропаха, мотора не работеше равномерно,както на бензин.Хипотези,свързани с инжекторите,не е проблем да проверя.Ама компютър ми идва в повече.

Място
    Публикации
    16
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на Veni1 Преглед на публикациите
    Официалния сервиз на БРЦ -

4QHW+34 Пловдив

Plovdiv, Trakiya,ul.Tsar Simeon 66, 4023 Индустриална зона "Тракия", Пловдив, 032 306 464.
    Мерси,колега.

Сходни теми

1. Отговори: 6
    Последно мнение: 27-05-15, 22:19
  2. Автоматично включване и изключване на USB
    От Brazer във форум Персонални компютри, IT
    Отговори: 12
    Последно мнение: 27-09-13, 14:31
  3. Отговори: 5
    Последно мнение: 05-03-13, 16:33
  4. Отговори: 20
    Последно мнение: 20-06-11, 00:59