Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

    Здравейте,колеги,не намерих подобен проблем.Колата е Киа Соренто,газовата-инжекция БРЦ.Проблема-гася мотора,копчето е на газ,а газовата остава под напрежение още 20-тина секунди и чак тогава гасне.През това време пуща газ в колектора и следващото запалване става много трудно.Ако я превключа на бензин малко преди да загася мотора,пали на четвърт-логично.Та въпроса ми е-това нещо настройва ли се на газовия комп или той/компа/ е дал фира.Поздрави.

  • #2
    От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

    газаджията е за бой.

    Коментар


    • #3
      От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

      И при мен превключвателя мига няколко секунди след като изключа от контакт, но не дави. И защо да дави, инжекторите не получават импулс.

      Коментар


      • #4
        От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

        Ако правилно разбирам Ясен,може да се настрои от компютъра? Газовата е слагана в Англия,джипката е при мене от месец време.Ми дави,явно клапана остава отворен и пълни тръбите до инжекторите,ба ли маа му.Сутрин го няма проблема,като бутона е на газ,пали на четвърт оборот независимо от студа.

        Коментар


        • #5
          От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

          Маркуча към рейката винаги трябва да е под налягане, иначе ще има драми при превключване на газ. Ако инжекторите изпускат, ще дави. Провери първо там. Софтуерът има опция да пълни системата, преди да превключи, ако е включена, ще превключва на газ без проблеми, дори и с изпускащи инжектори.

          Коментар


          • #6
            От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

            Ще проверя,Иване .На Форда рейката беше..Райл май,но се налагаше често да и чистя буталцата,а след време ги смених,щото почнаха да чукат-беше им заминало гуменото ,но такъв проблем с паленето не е имало.Сега имам и Хонда ЦРВ,също с газова,но гася мотора и копчето също гасне,такъв проблем като със Сорентото го нямам.Маркуча към инжекторите,поне при мене не е все под налягане,нали сменям филтър газова фаза-не фъщи,знам ли.За мене е проблема в неизключването на системата веднага след спиране на мотора.Ако поразсъждаваме малко-няма ли инжекторите да тропат,ако са износени и пропускат газ? Също защо тогава ако малко преди да загася прехвърля копчето на бензин,после си пали нормално...Ейй,гати и ситуацията,майна.Не е нещо кой знае какво,ма като забравя да я прехвърля,после ми се хилят от тротоара.

            Коментар


            • #7
              От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

              Пали с педала докрай и няма да имаш проблеми заради утечката.

              Коментар


              • #8
                От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

                Изпробвано днес до обяд няколко пъти,Ясене,същата работа.След доволно дълго въртене и газ до ламарината пали,чак в купето се разнася миризмата на газ,но не свежа,а изгоряла.Има причина и ше я търся.

                Коментар


                • #9
                  От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

                  Имаш лично , да не правим реклама , че форума се сърди
                  Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                  За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                  A1+

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

                    Дръпни маркуча за вакуума на изпаритвля и виж дали от там не надува. Моето соренто също е с BRC и докато не отвориш врата с изваден ключ не гасне бутона. Това не е проблем. Мембраната на изпарителя е заминала и затова пали трудно.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

                      Имах същия проблем. Проблема на две места.
                      Пробвай влючи стартера за 2-3 секунди и на второто завъртане пали леко.
                      Колегата е прав спукани мембрани на изпарителя. Някой гаси колата на газ а ти лично извади от колектора маркучлето на вакума и ще видиш че от там "идва" газ.
                      И второ калпав инжектор.
                      Тпй се хваща малко по трудно ама принципа е подобен. Гасиш и издърпваш маркуча от дюзата тов асе прави доста бързо и виждаш как продължава да църцори. Там внимавай че газта е ппдналягане около 1,5 бара.
                      Моя газаджия за изчистване на изпарителя и подмяна на мембрани. Нова дюза и филтър на газова фаза и труд 250 лв.
                      Цена на инжектор 100-120 лв. Мембрани 55 лв. Филтър 10 лв
                      Останалото труд.

                      Сега е ток и жици.

                      Успех.
                      Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                      freelander 1,8 2001g.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

                        Изпускащ инжектор съм хващал няколко пъти и то по най-примитивния метод. Свалям маркуча на рейката и надувам с колкото сила имам. Е, усеща се, изпуска. После затапвам последователно дюзите и разбирам виновника. Хваща се и през софтуера. При смяна на бензин започва бързо падане на диференциалното налягане до 0. Оправя се като смениш елемента.
                        А това с изпускането на газ през вакума, май не всички изпарители го можеха.
                        За да е сигурно, си купи кабел за диагностика или пък я закарай на някой, който е в час. При ГИ проблемите са малко по-различни от тези при конвекционалните, в повечето случаи и като възможност са повече. Иска си компютър и софтуер иначе в повечето случаи само се въртиш около колата, пък тя не иска да работи.
                        И инжектора не е задължително да чука, за да изпуска газ. С времето се деформира гумичката, която уплътнява отпред. Разкъса ли се няма оправяне освен с нова. А за шума главно има значение задната гумичка. Тя омекотява удара при отваряне на буталцето.
                        Последно редактирано от venkabg; 14-01-19, 18:49.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

                          Има малък проблем при БРЦ принципно в чужбинско "заключват" комповете. И не всичко може да се прави по газовото ЕБУ.
                          В такъв случай трябва да се ходи при официалния представител да го "отключи".

                          При изпарители със гумена преграда става лесно това "изпускане".
                          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
                          freelander 1,8 2001g.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

                            Мерси за препоръките,полезни са.То е ясно,че ше се ходи при газаджия,пътувам често до Пловдив.Дайте ми човек,занимаващ се с БРЦ.Рейките мога да ги оправя и аз,ако проблема е там,правил съм го,но ми липсва време.Иначе системата работи перфектно,никакви други забележки няма.Ако има износени и неправилно работещи буталца,ще се отрази на работата на мотора,на Форда беше така.Всъщност само се опитвам да разсъждавам.Вчера например няколко пъти нарочно я прехвърлям на бензин,след минута работа я гася,после пали от раз.Та моля за газаджия на БРЦ в Пловдив.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газовата стои под напрежение след изключване на двигателя

                              90 % съм убеден, че ти изпускат клапаните. Ако след гасене на газ и няколко часа/дни престой пали нормално 100% са те. Дали остават отворени от компа лесно можеш да провериш и с един мултицет или пробна лампа на буксата, без да правиш цигании и да скубеш маркучи, да надуваш и прочее
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X