Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг на W 166

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чип тунинг на W 166

    Всякаква информация ще ми бъде от полза, за и против.
    Откъде и защо....да, или не!
    Преди години сложих оригинален на Мицубиши Л200 и съм много приятно изненадан.
    Та, реших да чипосам сегашната ми кола.
    Само че познанията ми се свеждат до кръгла НУЛА.

    Не искам да вдигам космически скорости по магистралите, просто да се отпуши колата и да стане по приятна за каране.

    Много глупости написах, но вие ме коригирайте.

    П.П. 350 Дизел

  • #2
    От: Чип тунинг на W 166

    Естествено аз съм за.W164 4.2 cdi.При мен във Маднес Пловдив ми правиха тунинг със смяна на софтуер ремап му викат тунерите.Преди две години и половина.Изминал съм близо 80 000 км без никакви проблеми и бъгове от тунинга.Моя съвет е да си намериш сериозна фирма с добри отзиви и задължително дино стенд.И на място да се консултираш с тях какво предлагат за модела.Не се доверявай на разни мапери с лаптопчета без условия за сервиз, че могат да ти омотат сериозно софта на колата.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #3
      От: Чип тунинг на W 166

      Имам приятел в Сф, който е много отговорен и коректен. Работи с английски производител на софт. за тунинг.
      При нужда ще пиша тел.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: Чип тунинг на W 166

        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
        ...смяна на софтуер ремап му викат тунерите...
        Смяна на софтуер и ремап са различни неща. При ремап софтуера си е същия, само му променяш параметрите, по които управлява двигателя. На редица компютри смяна на софтуер изобщо е невъзможно да се прави - програмиран е в самия процесор на компютъра и не подлежи на промяна.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Чип тунинг на W 166

          Понеже и аз не знам на сто процента какви я вършат а само съм чел тук там за това предложих разговор и консултация с хората които избере да я правят колата.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #6
            От: Чип тунинг на W 166

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Смяна на софтуер и ремап са различни неща. При ремап софтуера си е същия, само му променяш параметрите, по които управлява двигателя. На редица компютри смяна на софтуер изобщо е невъзможно да се прави - програмиран е в самия процесор на компютъра и не подлежи на промяна.
            Има варианти и за тези случаи, които не подлежат на промени по софтуера( конкретния МЛ не е от тези). Иначе по темата и аз имам кола която е с ремап от както беше на 80000км, направен в Овърдрайв в София и в момента е на 260000 без никакви ремонти освен консумативи. Може да се каже, че мапа, който е на моята кола беше сравнително агресивен. Колата още си е при мен и от време на време я карам. В другата крайност е мой приятел, който беше с ремап и за отрицателно време му побеляха косите.
            По повод мнението на колегата, който си е ремапвал колата в Маднес, мога да кажа само хубави неща за тях. Не съм правил тунинг при тях, но съм поддържал две коли там и винаги са били коректни и отзивчиви.

            Коментар


            • #7
              От: Чип тунинг на W 166

              Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
              Има варианти и за тези случаи, които не подлежат на промени по софтуера( конкретния МЛ не е от тези).
              Пак - ремапа не е смяна на софтуера, а промяна в изходните параметри, с които софтуера работи. Напоследък не знам как е, но поне с автомобили до към 2005 - 2006, такива на които може да се сменя софуера (а не картите) са хипер изключения и редовно има реколи на които сменят целия компютър заради проблеми със софтуера.

              А карти (тоест ремап, мапване и т.н.) могат да се променят практически на всеки автомобил с компютър. На по-старите са в отделен чип и се сменя чипа, на по-новите е без значение къде са - препрограмира се през диагностичната букса или по друг начин.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Чип тунинг на W 166

                Спарки, много сложно обясняваш

                А Ми ако може финансово - най добрия вариант е на фирма която има диностенд. И ти показва преди и след.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Чип тунинг на W 166

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  Спарки, много сложно обясняваш

                  А Ми ако може финансово - най добрия вариант е на фирма която има диностенд. И ти показва преди и след.
                  Резултатите на "диното" могат да варират в зависимост от разни условия. Тоест, в някаква степен важи приказката "кажи колко искаш да показва, за да ти го покажа"...
                  Не чета коментари и не отговарям на такива.

                  И коментаторите...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чип тунинг на W 166

                    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                    Резултатите на "диното" могат да варират в зависимост от разни условия. Тоест, в някаква степен важи приказката "кажи колко искаш да показва, за да ти го покажа"...
                    Да бе, пък ако е мое ще показва каквото искам.
                    Напълно възможно.
                    От друга страна, достатъчно е само да махна ограничения по въртящ момент и усещането е неповторимо.
                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чип тунинг на W 166

                      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                      Резултатите на "диното" могат да варират в зависимост от разни условия. Тоест, в някаква степен важи приказката "кажи колко искаш да показва, за да ти го покажа"...
                      Дино стенд няма на едно място в бг.Винаги може да провериш на друго място.Ти би ли работил срещу себе си? Спецялно при тунерите бързо се разчува кой кво.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чип тунинг на W 166

                        Въпросът ти е риторичен. Видял съм това-онова от дейностите на някои от маперите, и на дизелчета, и на бензинови, и на бегачки. Имало е не малко куриозни изпълнения, че и парчета от двигатели по пътната настилка (образно казано).
                        Да кажем че си имам някакво собствено мнение, което по ред причини не мисля да споделям.
                        Каквото съм искал да намекна, съм го направил в предишното ми мнение.
                        Не чета коментари и не отговарям на такива.

                        И коментаторите...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чип тунинг на W 166

                          Мисля, че с Маднес няма да сбъркаш.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чип тунинг на W 166

                            Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
                            Проблемът е решен за сега. С 2 думи НЕ ХОДЕТЕ В МАДНЕС ТУНИНГ ПЛОВДИВ!!! Сложихме оригинален софтуер, карах 2 дена във всякакви режими и не изписа никаква грешка, не влезна в авариен режим, няма пушеци, сажди...... В момента е с изключен ДПФ (оказа се изтърбушен, но не спрян софтуерно) и изключен софтуерно ДПФ. Няма пушеци, грешки, лампи, няма и лаг при потегляне. Ще я покарам още 500-100 км и пак ще пиша.
                            Първоначално публикуван от Alamo Преглед на мнение
                            Оправи се. Скоросната кутия си е ок, просто не е достигала мощност и за това е сваляла предавките. С новият софтуер всичко е ОК. До колкото разбрах трябва да я покарам стотина километра да се напасне кутията с новият софт, трябва и километри за да се адаптира. За сега разхода на гориво поне по показания ми харесва 7.8 извънградско и 11 градско. Според тунера може да му се вярва-вдигнал е импулса с 3% а в софта на Маднес беше 30% с махнати всякакви ограничители.
                            Тук не става ли въпрос за същото място? От Джип подфорума, Двигателя пак е Мерцедес.
                            Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
                            SSang Yong Kyron 2.0xdi
                            Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X