Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за покупка на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Идеи за покупка на къща

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    ИнжИнерю Пенчо, личи си как си далеч от строЙтелството в КаэМБэя и ПерниСофия по-конкретно.
    ИнфраструктОрата (туй по форумному) от едно 15 гОдини насам сА праЙ от строЙтелите. Това е условието на оПщината: искаш разрешително за строеж на блок - шА прУкараш и улицата и канализацията под нея! Трафопостовете са ясни - строЙш ги сам и чЕкаш (да падне таванът на лятното кино) да ти ги плАти ЕРеПе-то, ибо автоматично стават техна собственост.

    Чукча, чукча... прочети какво иска колегата, пък тогаз се пени.

    Коментар


    • #77
      От: Идеи за покупка на къща

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      ИнжИнерю Пенчо, личи си как си далеч от строЙтелството в КаэМБэя и ПерниСофия по-конкретно.
      Нямаш си на идея колко съм в час! Хорото го играя в Нови хан вече година.

      Коментар


      • #78
        От: Идеи за покупка на къща

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Нямаш си на идея колко съм в час! Хорото го играя в Нови хан вече година.
        Ма ти не строЙш блок или "затворен комплекс". Не вЕрвам да са ти искАли да напраЙш улица, трафопост и канализация.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #79
          От: Идеи за покупка на къща

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Е, в тия изчисления са включѝле и средногодишната максимална разполагаемост по разплащателните сметки, по които циганките вземат деЦки и други социални благинки за десетките чаавета на калпак, сметките (задължителни) за изплащане на болнични от НоЙ, картовите сметки, по които бачкери и чиновници си получават заплатитете, сметките, по които доста пенЦьонери получават пенциЙ, сметките на нотариуси и ЧъСъЙ-изедници с мЪльоне чужде пАре по тех и т.н.
          Тия са в частта след депозитите на домакинствата (тая, дето стига до над сто милиарда).
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #80
            От: Идеи за покупка на къща

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Ма ти не строЙш блок или "затворен комплекс". Не вЕрвам да са ти искАли да напраЙш улица, трафопост и канализация.
            И улица, и стълбове и....., добре, че сме 33 парцела на този хал.

            Коментар


            • #81
              От: Идеи за покупка на къща

              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              И улица, и стълбове и....., добре, че сме 33 парцела на този хал.
              Значи не си сам. Кво пискаш тогазе? Квот за сички, таквоз и за инжИнер Пенча.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #82
                От: Идеи за покупка на къща

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Значи не си сам. Кво пискаш тогазе? Квот за сички, таквоз и за инжИнер Пенча.
                И ка разбра че пискам?

                Верно не си у ред.
                п.с. толкоз ли няма просрочени вземания, та по цял ден и нощ си у форУмЪ?

                Мен не ме гледай - пенция....

                Коментар


                • #83
                  От: Идеи за покупка на къща

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  ИнфраструктОрата (туй по форумному) от едно 15 гОдини насам сА праЙ от строЙтелите. Това е условието на оПщината: искаш разрешително за строеж на блок - шА прУкараш и улицата и канализацията под нея! Трафопостовете са ясни - строЙш ги сам и чЕкаш (да падне таванът на лятното кино) да ти ги плАти ЕРеПе-то, ибо автоматично стават техна собственост.
                  У нашио квартал, Кръстова вада, и владеещата го оПщина, Триадица, има нова мода от известно време. За да получиш разрешително, "даряваш доброволно" на по горните частта от имота ти, която е отредена за отчуждаване по регулация. Половината имоти в квартала имат за отчуждаване по нещо и наместо да им плаща по стотици евра на метър квадратен, общината е намерила лесен начин да ги национализира безвъзмездно. А казват, комунизъма си бил отишъл
                  Естествено, прилагат се и всички подсказани от теб практики - канал, вода, улици се стоят от инвеститорите и се чака да им се платят, евентуално. От умрял писмо.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Идеи за покупка на къща

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Аз ли не разбирам, или просто не знам?
                    Поне според мен югоизточни квартали трябва да са Младост , Дружба, Горубляне.
                    Североизточни - Хаджи Димитър, Левски, Враждебна.
                    ?
                    Споко! "Нов софиянец". На бас, че скоро ще познава (ако вече не де) квартали дето с тебе не сме ги чували.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Идеи за покупка на къща

                      Който търси, намира.. В районите, където сте се насочили повечето нямат канализация.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Идеи за покупка на къща

                        Някакво развитие?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Идеи за покупка на къща

                          Здравейте колеги,
                          Пред мен стоеше същата дилема, като параметрите бяха следните:
                          - къща поне 250 кв. м. РЗП
                          - двор около 500 кв.м. (за какво ли ми е незнам);
                          - цена до 200 000 Е;
                          - южни квартали (звучи добре, но иначе е доста тъпо защото са южни за София, а на Витоша са на северния склон) от Герман през Бистрица,Драгалевци, Бояна, Княжево, Горна Баня, Суходол.
                          След няколко разходки (огледи) почти се бях отказал. Хареса ми една къща, по скоро място в Народен парк Витоша (преди Бялата чешма). Къщата за събаряне, пътя за проправяне и гледка за 200 000 Е...
                          Всичко това беше преди година.
                          И в крайна сметка преди седмица изповядах сделка ето за това:
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190328_123255.jpg
Прегледи:1
Размер:736.6 КБ
ID:5811851
                          Прикачени файлове
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #88
                            От: Идеи за покупка на къща

                            Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                            Здравейте колеги,
                            ...
                            След няколко разходки (огледи) почти се бях отказал. Хареса ми една къща, по скоро място в Народен парк Витоша (преди Бялата чешма). Къщата за събаряне, пътя за проправяне и гледка за 200 000 Е...
                            Всичко това беше преди година.
                            И в крайна сметка преди седмица изповядах сделка ето за това:...
                            Само дето това не е "къща за събаряне - път за проправяне - гледка за 200 000 евро ми си е нещо за "полмиллиона йевро" както кажуват братушките, не правда ли?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #89
                              От: Идеи за покупка на къща

                              Това за събарянето беше в Бояна преди една година.
                              Nissan Pathfinder 4.0L

                              Коментар


                              • #90
                                От: Идеи за покупка на къща

                                Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                                Това за събарянето беше в Бояна преди една година.
                                А това на снимката ми прилича на... Мало Бучино.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X