Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за покупка на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Идеи за покупка на къща

    Здравейте, приятели,
    имам си една мечта още от ранна възраст, да живея в къща в София. Да строиш в днешно време е много сложно и се изискват, както строителни умения, така и връзки в различните институции. Затова реших да почна да търся готова такава, макар и да платя висока цена в буквален и преносен смисъл. Нямам определени претенции откъм локация, но гледам поне да има удобен транпорт за детето и да мога да стигна до работата за под 40 минути, която се намира в Младост. Като квартали гледам, югоизточните и североизточните (Бояна, Симеоново, Драгалевци, Малинова Долина, Манастирски Ливади, ), където въздуха е една идея по-чист и няма огромен трафик. Разбира се ако има изгодна оферта винаги съм склонен да направя компромис. Това, с което не бих искал да правя компромиси е самата къща и пътния трафик за да стигна до нея. Като изисквания за къща е да е на 2 етажа, да има сутерен, да има поне 3 спални и 2 бани, приличен двор поне 300 кв. м. Говорих с брокери, които казват, че в днешно време, с моите изисквания това е невъзможно да се постигне за сума под 250 хил евро, кредита който банките ми отпускат е до 200 000 евро. Понеже съм малко Тома-неверна, реших да се допитам до вас, дали може да ми дадете идеи, съвети за вариант, в който да закупя къща, с описаните детайли?
    Последно редактирано от Mortos; 09-01-19, 15:48.
    Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

  • #2
    От: Идеи за покупка на къща

    Това някакъв вид шегичка ли се явява?

    Коментар


    • #3
      От: Идеи за покупка на къща

      Предполагам колегата е сериозен , но това не променя действителността.
      Мой приятел разполага с твоя бюджет долу-горе и желанието му за къща се доближава до твоето.

      Та той е решил като единствена опция закупуване на терен и строеж на сглобяема къща....
      Който търси , намира !
      Човекът е човек, когато е на път !

      Коментар


      • #4
        От: Идеи за покупка на къща

        Що не гледаш на изток от София, до 25-30 километра къща. Ще влезеш в бюджета, ще ти останат пари за гориво и ще си на по-чист въздух, отколкото в Симеоново.

        Коментар


        • #5
          От: Идеи за покупка на къща

          Имаше скоро няколко такива къщи, но в Суходол, само, че бяха на шпакловка- по 90 к.евро бяха. Като довършиш и обзаведеш, и сложиш котли, парно, солари, може и да се удвои цената...Трудна работа...
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            От: Идеи за покупка на къща

            Какво смешно казвам, питам за съвет, тука има доста по-възрастни участници, които са с повече житейски опит от мен Какъвто и проблем да съм имал, винаги сте помагали, защо не и сега ?
            Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

            Коментар


            • #7
              От: Идеи за покупка на къща

              На описаните места такива цени няма
              Със 100€ горе долу Драгоман.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Идеи за покупка на къща

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                На описаните места такива цени няма
                Със 100€ горе долу Драгоман.
                Ихтиман е и по-близо, и по-бързо, до Младост.

                Колега, ако трябва да съм по-сериозен, твоите мераци са като "Търся голям, здрав, икономичен джип с евтина поддръжка за 3К лева, моля за идеи и предложения".
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-01-19, 14:45.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Идеи за покупка на къща

                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  На описаните места такива цени няма
                  ===.
                  Има, има. Просто не бързайте. Изпадат имоти на по-нормални цени, но трябва търпение и готови пари. Аз съм обикалял около 1 година, докато купя жилище на желаната цена. Е, това беше преди 5-6 години. Сега цените са свръхраздути. Но е добре да купите имот с ваши пари, пък после евентуално банков заем за ремонт.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Идеи за покупка на къща

                    Имотният балон вече надмина по размери този през 2007-2008 г. Със странната особеност, че касае само жилищни имоти, не и търговски площи, хотели, офиси, цехове и т.н.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Идеи за покупка на къща

                      200 000 €, не 100

                      Объркал съм валутите
                      Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                      Коментар


                      • #12
                        От: Идеи за покупка на къща

                        Преди 8 години почнах да строя къща край Варна.


                        200к лева излезе само груб строеж за 2 етажна къща тогава


                        Ами земята - или в София е без пари!?
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Идеи за покупка на къща

                          Няма да се справиш с 200 хил евро за готова къща, особено пък в тия райони.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Идеи за покупка на къща

                            Ако смениш тези квартали,с околософийски села,от които ще ти отнема същото време да стигнеш до Младост,ако направиш някой компромис за къщата и състоянието и,ако имаш парите в брой и можеш да реагираш веднага,ако имаш търпение ....аз си мисля,че ще имаш успех.Който иска да продава реално,обявява релани цени и може да се включиш в този бюджет.
                            P.S Не говоря наизуст!Последната половин година видях три такива къщи,които се продадоха доста бързо,просто бяха на нормални цени.
                            Една в Панчарево,в.з Градището-40000Е.Ставаше къщата,даже беше доста интересна,прекрасен двор.
                            Една в Нови хан,Побит камък-27000Е.Аз я видях първи,следващите са я купили.
                            Една в Хераково,почти в центъра-35000Е.Има работа по нея,но ще се включиш в 50000Е
                            Това са примери,които съм виждал лично,като съм си поставил граница -60000Е
                            Само да добавя,че аз гледам предимно по-малки къщи-около 100кв.м,задължително с две,или три спални.
                            Cherokee WJ 4.0L- NP242
                            Honda Africa Twin XRV 750

                            Коментар


                            • #15
                              От: Идеи за покупка на къща

                              За 200€ може да намериш. Но колко ще глътне да се стегне е втори въпрос.
                              Защо тези райони на София са на такива цени пък е съвсем трети въпрос.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X