Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за покупка на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Идеи за покупка на къща

    Оттатък, в темата за грубия строеж направихме една бърза сметка. Два етажа по двесте квадрата ново строителство до ключ - мельон /както казват корифеите/, лева.
    Без земята де.

    Коментар


    • #32
      От: Идеи за покупка на къща

      ...абе вие колко човека ще живеете на 200кв.м на етаж???
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #33
        От: Идеи за покупка на къща

        Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
        Оттатък, в темата за грубия строеж направихме една бърза сметка. Два етажа по двесте квадрата ново строителство до ключ - мельон /както казват корифеите/, лева.
        Без земята де.
        Накратко казано, това не е вярно. Грубо, за софийско село, м/у 250 и 300 евро за всичко до ключ, без земята. И без компромиси за материали, изпълнение, озаконявания и пр.

        Коментар


        • #34
          От: Идеи за покупка на къща

          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
          Оттатък, в темата за грубия строеж направихме една бърза сметка. Два етажа по двесте квадрата ново строителство до ключ - мельон /както казват корифеите/, лева.
          Без земята де.
          Да, ако довършителните работи включват: облицовка на стени от масивен "моноблок" карарски мрамор (не отделни плочи!) рязани по размер в Италия и докарани със специален транспорт само за тях, подове - комбинирани: полиран африкански гранит и паркет от тиково дРъво, некоя дърворезба по таваните като у възрожденска къща (българи сме ние, хей!) в някоЙ стаЙ, бЕл роял (нема само соросоЙдите на площада да изкарват таквиз, я) - абе като у сем.Баневи, показано от МВР Пикчърс, ма не толкова пЪрвенюшко, нали?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            От: Идеи за покупка на къща

            https://www.imoti.net/bg/obiava/prod...id=hNMd9D#home

            Имотът заслужава сериозно внимание. Единственият минус е непрестижната локация. Иначе връзка със София има с влак, маршрутка, автобус и по магистрала Тракия и Цариградско шосе.
            Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

            Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

            Коментар


            • #36
              От: Идеи за покупка на къща

              Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
              https://www.imoti.net/bg/obiava/prod...id=hNMd9D#home

              Имотът заслужава сериозно внимание. Единственият минус е непрестижната локация. Иначе връзка със София има с влак, маршрутка, автобус и по магистрала Тракия и Цариградско шосе.
              Освен това имат най-евтината газ в България.

              Коментар


              • #37
                От: Идеи за покупка на къща

                Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                Здравейте, приятели,
                имам си една мечта още от ранна възраст, да живея в къща в София. Да строиш в днешно време е много сложно и се изискват, както строителни умения, така и връзки в различните институции. Затова реших да почна да търся готова такава, макар и да платя висока цена в буквален и преносен смисъл. Нямам определени претенции откъм локация, но гледам поне да има удобен транпорт за детето и да мога да стигна до работата за под 40 минути, която се намира в Младост. Като квартали гледам, югоизточните и североизточните (Бояна, Симеоново, Драгалевци, Малинова Долина, Манастирски Ливади, ), където въздуха е една идея по-чист и няма огромен трафик. Разбира се ако има изгодна оферта винаги съм склонен да направя компромис. Това, с което не бих искал да правя компромиси е самата къща и пътния трафик за да стигна до нея. Като изисквания за къща е да е на 2 етажа, да има сутерен, да има поне 3 спални и 2 бани, приличен двор поне 300 кв. м. Говорих с брокери, които казват, че в днешно време, с моите изисквания това е невъзможно да се постигне за сума под 250 хил евро, кредита който банките ми отпускат е до 200 000 евро. Понеже съм малко Тома-неверна, реших да се допитам до вас, дали може да ми дадете идеи, съвети за вариант, в който да закупя къща, с описаните детайли?
                Варианти да постигнеш желаното за сумата:
                -гледай в другата посока : примерно Бусманци,Казичене.Оттам до Младост се включваш спокойно в лимита , дори и в час пик.Личен опит.
                -не си длъжен да говориш с брокери. Отиваш , преценяваш обстановката, говориш с местните - те са най-реалните брокери.
                - не си длъжен да не строиш- последната къща която правихме на груб строеж и частично довършителни, в Бусманци ,вече е готова , общо под твоя бюджет ,вкл. земята.Е , собственика нямаше връзки, но се справи с малко помощ.
                -изискванията за трафик са изпълнени
                -какво ти трябва за транспорт за детето ти си преценяваш.
                -в тези райони ще удовлетвориш и други изисквания , които може би все още не си си дефинирал.

                Коментар


                • #38
                  От: Идеи за покупка на къща

                  Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                  Варианти да постигнеш желаното за сумата:
                  -гледай в другата посока : примерно Бусманци,Казичене.Оттам до Младост се включваш спокойно в лимита , дори и в час пик.Личен опит.
                  -не си длъжен да говориш с брокери. Отиваш , преценяваш обстановката, говориш с местните - те са най-реалните брокери.
                  - не си длъжен да не строиш- последната къща която правихме на груб строеж и частично довършителни, в Бусманци ,вече е готова , общо под твоя бюджет ,вкл. земята.Е , собственика нямаше връзки, но се справи с малко помощ.
                  -изискванията за трафик са изпълнени
                  -какво ти трябва за транспорт за детето ти си преценяваш.
                  -в тези райони ще удовлетвориш и други изисквания , които може би все още не си си дефинирал.
                  И въздуха е под всякаква критика,търси нещо възможно най високо.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #39
                    От: Идеи за покупка на къща

                    Познаването на особеностите в климата на Софийското поле е ключово за избора на подобен имот. За това съм напълно съгласен-много е важно.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Идеи за покупка на къща

                      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                      Преди 8 години почнах да строя къща край Варна.


                      200к лева излезе само груб строеж за 2 етажна къща тогава


                      Ами земята - или в София е без пари!?
                      Бая си се ръснал, комшията на село си строи къща на мястото на постройка ,която е имал в двора и я има на снимката. Къщата ,която си прави е един етаж 140 кв/м , без маза и до тук без покрив му стъпи около 23к лв. За покрива и довършителни още толкова да отиде...
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #41
                        От: Идеи за покупка на къща

                        Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                        Бая си се ръснал, комшията на село си строи къща на мястото на постройка ,която е имал в двора и я има на снимката. Къщата ,която си прави е един етаж 140 кв/м , без маза и до тук без покрив му стъпи около 23к лв. За покрива и довършителни още толкова да отиде...
                        Ми то и Лада и Мерцедес все са коли
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Идеи за покупка на къща

                          Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
                          И въздуха е под всякаква критика,търси нещо възможно най високо.
                          Не ти знам критиките, виж интерактивната карта. От всички познати които се изнесоха натам, и то заради малки деца, няма един оттам да се е изнесъл.
                          За тези пАре, колко високо може да е ?

                          Коментар


                          • #43
                            От: Идеи за покупка на къща

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            Ми то и Лада и Мерцедес все са коли
                            За разлика от колегата, който цитирах аз съм дал някои отправни точки, освен това работя в бранша и знам кое колко струва.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #44
                              От: Идеи за покупка на къща

                              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                              За разлика от колегата, който цитирах аз съм дал някои отправни точки, освен това работя в бранша и знам кое колко струва.
                              Имам предвид че може и така и вако, нали така?
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Идеи за покупка на къща

                                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                                Бая си се ръснал, комшията на село си строи къща на мястото на постройка ,която е имал в двора и я има на снимката. Къщата ,която си прави е един етаж 140 кв/м , без маза и до тук без покрив му стъпи около 23к лв. За покрива и довършителни още толкова да отиде...
                                Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                                За разлика от колегата, който цитирах аз съм дал някои отправни точки, освен това работя в бранша и знам кое колко струва.
                                Една проста сметка може ли относно първият пост-покрива му за 140 м2 , сложи стрехи , наклони, цена на м2 , на колко ще отиде? И колко да му останат за довършителни от тези 23 хилки?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X