Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Идеи за покупка на къща

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Идеи за покупка на къща

    Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
    Като квартали гледам, югоизточните и североизточните (Бояна, Симеоново, Драгалевци, Малинова Долина, Манастирски Ливади, ), където въздуха е една идея по-чист и няма огромен трафик.
    "Идѝ и смотрѝ" [(с) руски съветски писател] щото явно не си в час и имаш някакви представи за тия квартали от Таатово златно време.
    Това са кварталите с най-мръсен въздух (е, сигурно има и по-мръсни, там в близост до "Фукальтето") и най-безумните задръствания - тесни, нечистени улици, всичко живо ползва коли поради липса на читав обществен транспорт.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #17
      От: Идеи за покупка на къща

      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      "Идѝ и смотрѝ" [(с) руски съветски писател] щото явно не си в час и имаш някакви представи за тия квартали от Таатово златно време.
      Това са кварталите с най-мръсен въздух (е, сигурно има и по-мръсни, там в близост до "Фукальтето") и най-безумните задръствания - тесни, нечистени улици, всичко живо ползва коли поради липса на читав обществен транспорт.
      Добре де, дай акъл за квартали, които са в София или в покрайнините с уреден транспорт(говоря 5-10 км) и са с по-чист въздух ?

      Иначе за мен ето това е нормална къща, но 280 000 Е са пари за два живота

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2019-01-09_1709.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5806282
      Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

      Коментар


      • #18
        От: Идеи за покупка на къща

        Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
        Добре де, дай акъл за квартали, които са в София или в покрайнините с уреден транспорт(говоря 5-10 км) и са с по-чист въздух ?

        Иначе за мен ето това е нормална къща, но 280 000 Е са пари за два живота

        [ATTACH=CONFIG]978723[/ATTACH]
        Е пич.твоите и моите разбирания относно къща хич не се покриват.Това,което съм написал по-горе не е за твоя случай
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #19
          От: Идеи за покупка на къща

          Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
          Добре де, дай акъл за квартали, които са в София или в покрайнините с уреден транспорт(говоря 5-10 км) и са с по-чист въздух ?

          Иначе за мен ето това е нормална къща, но 280 000 Е са пари за два живота
          ...
          За хора, неплащащи данък обществено мнение - Враждебна (ще има и метро... строи се, ама отдавна подминаха сроковете) - огромни дворове, канализация, равен терен, "Кремиковци" вече го няма. За хора, държащи да са от (уж) "хай-лайфа" - Банкя.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #20
            От: Идеи за покупка на къща

            Аз ли не разбирам, или просто не знам?
            Поне според мен югоизточни квартали трябва да са Младост , Дружба, Горубляне.
            Североизточни - Хаджи Димитър, Левски, Враждебна.
            ?

            Коментар


            • #21
              От: Идеи за покупка на къща

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              За хора, неплащащи данък обществено мнение - Враждебна (ще има и метро... строи се, ама отдавна подминаха сроковете) - огромни дворове, канализация, равен терен, "Кремиковци" вече го няма. За хора, държащи да са от (уж) "хай-лайфа" - Банкя.
              И аз гледах във Враждебна, но проблема там е, че въздуха не е много чист - всички се топлят на печки и самият квартал е в ниското, спирката на метрото ще е на ул. Поп Грую и бул. Владимир Вазов, което е на 1 км от самата Враждебна. Местата там също не са евтини, гледах едно дето беше 100 хил евро с една барака, дето ако трябва да се ремонтира ще струва поне още 70. В Челопечене и Кремиковци местата са евтини, но не бих пуснал детето си да играе на тая почва напоена с тежки метали - лично мнение
              Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

              Коментар


              • #22
                От: Идеи за покупка на къща

                Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                В Челопечене и Кремиковци местата са евтини, но не бих пуснал детето си да играе на тая почва напоена с тежки метали - лично мнение
                Почвата не е толкова страшна. Но циганите там са твърде много
                Иначе на северния склон на Витоша - Симеоново, Драгалевци и т.н., ситуацията през зимата с пушека е сходна. Не "слиза" към София, усяда си на място.
                Банкя със сателитните му квартали преслушай, ама и там цените са много надути.
                По принцип трябва да си "до релса", за да могат и деца, и нешофьори сами да пътуват и да не зависиш от задръствания. Не знам какво стана с Бойковото "Метро до Перник" някога Владая беше много добра опция, но май и там го освиниха, презастроиха и вдигнаха цените до небесата. Иначе по обяд във влакчето София-Перник (беше през 30 мин., сега не знам как е) на Владая се виждаше следната картинка - изсипват се тумби малки ученици с чанти на гръб, учили в София сутрешна смяна и се качват тумби тинейджъри - ученици в следобедна смяна. Ходят си сами и се прибират от училище, все едно са с трамвая.
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #23
                  От: Идеи за покупка на къща

                  Съгласен съм, но в тая Държава не се мисли как да е лесно на гражданите, а как управниците да се нагушат с пари, покрай уж някое полезно дело. Ако има Метро до Пелник, трафика в София ще спадне драстично, ма кой ти ги мисли тия неща
                  Touareg 2.5 R5 TDI 7L 2005

                  Коментар


                  • #24
                    От: Идеи за покупка на къща

                    Първоначално публикуван от Mortos Преглед на мнение
                    И аз гледах във Враждебна, но проблема там е, че въздуха не е много чист - всички се топлят на печки и самият квартал е в ниското, ...
                    А ти къде мислиш, че е чист?!? Вземи през уикенда мини през витошките квартали/села и виж да какво мирише "чистият планински въздух"!
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Идеи за покупка на къща

                      И изобщо в подвитошките квартали...незнам...Преди година укрепвах с пилоти един 40 KW агрегат на едно млааааадо ЧСИ в Бояна /не знам какво толкова е "изпълнил"/, че трябвало да си грее подземния аквариум в къщето- 800 квадрата с екзотични риби, дето иначе бил секвестирал де, и целата му фамилия варненска се беше нанесла там, че и бутка с пазач имаше...Та...Нема-нема и през 3 дни идваше го...смучката да дърпа 10 кубика яма за 300 лева, че престижен квартал с къщи за милиони, но канализация -не и не...Таа...сбъркана работа..
                      0899 шест5313нула
                      За всекиго по нещо

                      Коментар


                      • #26
                        От: Идеи за покупка на къща

                        Бояна я освиниха още в моите ученически години. Драгалевци тоже. Много нещо се застрои там. Княжево също не е каквото беше.
                        Във Владая имам едно място с не много ясен статут и почти рухнала къща. Някога си спомням как правехме преходи от къщата до Зл. Мостове и обратно. Качвах се преди три години до къщата последно-Владая е превърнато в кочина. Гледката е тъжна и жалка. Всеки кой как направил далаверка, нещо откраднал, "осребрил" членството я в партия, я в някое НПО, купува земя и вдига на нея палати по 500 квадрата. Сам дето...то справедливост може да няма, ама възмездие има и най-често е още на тоя свят, не на оня. Доста стоят недовършени и с некролозите на някогашните им собственици по вратите.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Идеи за покупка на къща

                          имам 2-3 приятели в Желява.... за 20 минути са на Подуенската гара... И денят е с 2 часа по-дълъг от Софийския - няма сянка от Витоша.
                          TLC 200 V8
                          TLC LJ79
                          Toyota Prius2

                          Коментар


                          • #28
                            От: Идеи за покупка на къща

                            Като гледам се заформя офроуд квартал в Нови Хан . Пусни тел. На лични много е за писане.
                            Моя е в подписа ми!
                            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                            Коментар


                            • #29
                              От: Идеи за покупка на къща

                              Не знам защо всички така желаят да живеят във витошките квартали. Студено , сенчесто и влажно , няма канализация , а и въздухът вече не е чист. Това е от лични наблюдения. Аз си обичам студа и планината и не ми пречи де. Даже ми харесва. Но бих погледнал Кубратово , Подгумер и района като варианти. Няма много цигани и са на хубавия южен склон на Стара планина. Също така си за 30 мин. на Лъвов мост.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Идеи за покупка на къща

                                Има едно бившо гадже от Мировяне, не знам защо но ми се виждаше готино село на самото околовръстно....
                                0-

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X