Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

    Здравейте,питането ми е породено от факта, че стартера на мотора върти много мудно.Когато подам ток от джипа с кабели върти малко по добре и пали.Купих нов акумулатор,ревизирах стартера но проблема си остана.Преди да започна да нищя инсталацията се сетих, че някой от големите ендура са с декомпресор,та мисълта ми е дали и тука няма, и той да ми прави номера.И друг въпрос имам,с една свещ ли е или с две?Защото ми се вижда ,че в главата влизат две неща от които едното с сигурност е свещ, но другото не мога да го видя без да разкостя пластмасите,а сега е доста хладно и не ми се пипат двайсет годишни пластмаси.Всичко е закрито и не се вижда добре кое какво е.Ако някой е вещ по тая материя,моля да пише.Благодаря предварително.

  • #2
    От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

    Има декомпресор, с две свещи е, проблема 99% е в стартера.

    Коментар


    • #3
      От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

      Ок.Мерси.Стартера го преглежда майстор на когото имам доверие за стартери и алтернатори,има четки,втулките са от какъвто трябва материал, на стенда върти много леко и мазно не се усеща да се тормози.Затова търся причината другаде,ако някой има идеи, да ги споделя.Единствено не се сетих да го помоля да премери статора и ротора, но и това може да стане.

      Коментар


      • #4
        От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

        И аз мисля че в стартера е проблема.Като има товар тогава се вижда дали върти както трябва.
        Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

        Коментар


        • #5
          От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

          Стартера си е екстра.Отваряне отново,обстойно преглеждане,мерене на ротор и смазване.Когато ми остане повече време ще го ровичкам и ще пиша.Изтеглих три мануала и в нито един не видях декомпресора,а и мотора не е до мен за да го проуча по внимателно,може пък нещо от мануалите да ми е убягнало.Ако има някой снимка на въпросната джаджа моля да я качи.

          Коментар


          • #6
            От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

            С тази кубатура и един цилиндър ще е много тегаво без декомпресор.

            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

              Заврян е на дълбоко и не мога да го ревизирам ,,набързо''.Минавам на план Б,проверка за хлабави връзки,нагорели или клеясали клеми,букси и т.н.Благодаря на колегите за бързата реакция.

              Коментар


              • #8
                От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

                Подай ток директно на стартера , ако върти добре , значи има проблем някъде по веригата , ако не върти добре , търсиш проблема в стартера , предавките му , декомпресора.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

                  Какво значи върти мудно?
                  Ако е декомпресор, ще спира на компресия, няма да върти мудно.
                  Този двигател е елементарен, няма нищо сложно по него.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

                    Мудно е, когато е скапан акумулатора или стартера.При мен и двете са наред.Акумулатора пред мен го отвориха,беше сух,напълниха го с електролит,аз го заредих, както е по книга.С 1а за 8 часа.За стартера писах по горе.Щом при прецакан декомпресор спира,значи и това отпада.Остава нещо по инсталацията,когато ми остане време да го поровя и ще пиша какво е излязло.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

                      Дали си заредил добре акумулатора за тези 8 часа - какво напрежение дава без товар? На Хондата ми май беше 14Ah и си го зареждам поне по 12 часа, а е 600 кубика!
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #12
                        От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

                        Напрежението е 12.5-12.7,при въртене на стартер пада на 11.5.Върти ми се една мисъл в главата,дали електрониката не ми прави номера и да дава много предварение и от това да върти по трудно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

                          Пак повтарям! Подай ток директно на стартера , без контакт , разкачваш плюса и с един кабел пускаш ток директно на стартера. След което казваш резултата от въртенето.
                          От правена електроника и реле за зареждане съм имал няколко случая да върти много трудно , но е толкова трудно , че и с акумулатор от автомобил върти мудно.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #14
                            От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

                            Ok.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Има ли декомпресор Сузуки Фрииуинд XF 650 '98?

                              Здравейте,вече съм при мотора но засега ровенето ми не дава резултат.Проверих връзки,букси,клеми.Всичко е чисто,а където не беше,почистих.Пробвах с директен плюс,след това с директен минус,без резултат.Акумулатора държи 10.5 волта с товарна вилка за около 10-12 секунди.С подаване на ток с кабели от работещ автомобил запали от раз,след това топъл си пали от четвърт на стартер.На другия ден сутринта пак същата работа,студен върти бавно.Ако на някой му идва някаква идея,моля да я сподели,че моите се изчерпаха(те толкова са си ми и възможностите).

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X