Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Става ли сърна за печене?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Става ли сърна за печене?

    Има един сравнително нов метод на готвене, особено ефективен за жилави меса.
    Аз подарих на жената такъв уред, и за мен това са най-добре похарчените ми пари за изминалата година.

    Коментар


    • #17
      От: Става ли сърна за печене?

      Стига бе, има ли още кой да стреля по сърни.
      За 25-30лв месо и то като подметка, да убиеш такова красиви животно.
      Миналото лято за първи път видях дива сърна в природата. Прекрасна гледка. Да не излезе че съм някакъв супер зелен, за диво прасе нямам нищо против , особено ако с разрешение и премерено
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:991-ratio-syrna.jpg
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5806281

      Коментар


      • #18
        От: Става ли сърна за печене?

        Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
        Стига бе, има ли още кой да стреля по сърни.
        За 25-30лв месо и то като подметка, да убиеш такова красиви животно.
        Миналото лято за първи път видях дива сърна в природата. Прекрасна гледка. Да не излезе че съм някакъв супер зелен, за диво прасе нямам нищо против , особено ако с разрешение и премерено
        Видял си японско декоративно еленче, май
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #19
          От: Става ли сърна за печене?

          Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
          Има един сравнително нов метод на готвене, особено ефективен за жилави меса.
          Аз подарих на жената такъв уред, и за мен това са най-добре похарчените ми пари за изминалата година.

          Не изгледах клипа до края, но доста късно си открил топлата вода.
          И сега в хладилника си имам свински уши приготвени по следния начин: сурови ощавени уши се вакумират с подправки като дафинов лист, чесън чер пипер, оцет и сол. Така преседяват 48 часа в хладилник. След това се варят в тенджера с топла /около 60 С/ вода около 4 - 5 часа. Така сварени ги съхранявам в хладилник и като ми се доядат разпечатвам опаковката, слагам ги на барбекято да придобият вид на печени, режа и на трапезата.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Става ли сърна за печене?

            Първоначално публикуван от sofftroad Преглед на мнение
            За директна консумация става. В противен случай вълците как ще ги ядат?! Даже с огромна охота. Иначе сърната не става за директно печене, освен черния дроб, ако се внимава да не се разкъса жлъчката.

            Като за всяко червено дивечово месо е задължително мариноване. Същото е постигано в по-стари времена, като мъртвото животното се остави на стайна температура за седмица и повече, за да се "самомаринова".
            Още един дето е намерил жлъчка в сърна....
            Изяждането на сърна(елен) във вид на кюфтета за мене е прахосничество и за това предлагам една изпробвана рецепта. Преписана е почти 1:1 от пожълтяла готварска книга издадена през 30-те години на м.в.
            Още един дето е намерил жлъчка в сърна....
            ТЛК 80 4,2ТД-95г

            Коментар


            • #21
              От: Става ли сърна за печене?

              Първоначално публикуван от sofftroad Преглед на мнение
              За директна консумация става. В противен случай вълците как ще ги ядат?! Даже с огромна охота. Иначе сърната не става за директно печене, освен черния дроб, ако се внимава да не се разкъса жлъчката.

              Като за всяко червено дивечово месо е задължително мариноване. Същото е постигано в по-стари времена, като мъртвото животното се остави на стайна температура за седмица и повече, за да се "самомаринова".

              Изяждането на сърна(елен) във вид на кюфтета за мене е прахосничество и за това предлагам една изпробвана рецепта. Преписана е почти 1:1 от пожълтяла готварска книга издадена през 30-те години на м.в.
              А от сърншките жлъчки по нашия край правиме спициялно лекарство подобно на виаграта ! Ама ги делим на четри , защото ние с жената само се целуваме.
              Иначе довечера ще напиша една рецепта подобна на как се прави руло Стефани.
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #22
                От: Става ли сърна за печене?

                Основно условие за крехко сърнешко, а и не само, не е киснене с кисало млеко( по Гагич ), а зреене на месото. Изкормва се без да се одира и виси на ченгел 5-10 дни. После се приготвя бързо на скара или тиган, като говеждо, и си остава крехко. Никакво варене. Става и за бавно дълго печене с "билки". Иначе чисто прясно филе съм правил няколко пъти по следния начин, на шайби по 1 пръст, дебел, се нарязва. В тиган се сгрява олио, лъжичка захар да карамелизира, запечатва се месото за няколко минути, соли се, слага се бучка масло, пържи се малко, една глава чесън намачкан накрая за 1 минута и чубрица за подправка. Общо десетина минути готвене. Ми, става, не е подметка.

                Коментар


                • #23
                  От: Става ли сърна за печене?

                  Сърната няма жлъчка.
                  „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                  Коментар


                  • #24
                    От: Става ли сърна за печене?

                    Първоначално публикуван от mikivt Преглед на мнение
                    Основно условие за крехко сърнешко, а и не само, не е киснене с кисало млеко( по Гагич ), а зреене на месото. Изкормва се без да се одира и виси на ченгел 5-10 дни. ...
                    Може и два месеца да зрее, но не е баш толкова просто. С марината може всеки да се справи в домашни условия, след ченгела вероятността да го изхвърлиш после е огромна. Трябва постоянна температура от градус-два, влажност в определени норми, въздухът да се върти и пак външния слой месо пресъхва, става с цвят на патладжан и е за изхвърляне.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Става ли сърна за печене?

                      Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                      Сърната няма жлъчка.
                      Няма, ама знаеш ли колко млади ловджии са я търсили...
                      Беше си коронен номер на времето...
                      Suzuki Samurai SJ413 1.3i 2000
                      Toyota Corolla E12 1.4 VVT-i 2006

                      Коментар


                      • #26
                        От: Става ли сърна за печене?

                        Не е задължително да застреляте сърна, аз никога не съм стрелял по нея, за рецептата, която публикувах. Адаптирайте я с австралийско кенгуро от МЕТРО(да не се брои за реклама), еленско, пак от там, див заек(питомния е като пилешко), дива патица, телешко, конско и т.н. От ОНАЗИ стара (90 годишна)книга ще изровя и рецепта(и) за диво прасе.
                        ...Вегетарианците са прекрасни. Обичам да ям вегетарианци и като се замисля, съм ял само вегетарианци...
                        ...0888 766485...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Става ли сърна за печене?

                          Ще се кисне в нещо, ясно, следващия път... Благодаря за идеите.

                          Първоначално публикуван от sofftroad Преглед на мнение
                          Не е задължително да застреляте сърна, аз никога не съм стрелял по нея, за рецептата, която публикувах. Адаптирайте я с австралийско кенгуро от МЕТРО(да не се брои за реклама), еленско, пак от там, див заек(питомния е като пилешко), дива патица, телешко, конско и т.н.
                          Всички твари са добре дошли... има място до картофките в чинията

                          Коментар


                          • #28
                            От: Става ли сърна за печене?

                            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                            Може и два месеца да зрее, но не е баш толкова просто. С марината може всеки да се справи в домашни условия, след ченгела вероятността да го изхвърлиш после е огромна. Трябва постоянна температура от градус-два, влажност в определени норми, въздухът да се върти и пак външния слой месо пресъхва, става с цвят на патладжан и е за изхвърляне.
                            Това, че се държи на хладно, се разбира от само себе си, вярвам. И месото не завехва като патладжан, щото виси не одрано. Не бива и с времето да се прекалява, да не замирише.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Става ли сърна за печене?

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              Не изгледах клипа до края, но доста късно си открил топлата вода.
                              И сега в хладилника си имам свински уши приготвени по следния начин: сурови ощавени уши се вакумират с подправки като дафинов лист, чесън чер пипер, оцет и сол. Така преседяват 48 часа в хладилник. След това се варят в тенджера с топла /около 60 С/ вода около 4 - 5 часа. Така сварени ги съхранявам в хладилник и като ми се доядат разпечатвам опаковката, слагам ги на барбекято да придобият вид на печени, режа и на трапезата.
                              Вакумиране в класически пликове/ ръкави? Никога не съм заглеждал до колко °С издържат.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Става ли сърна за печене?

                                Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                                Сърната няма жлъчка.
                                Сърната има жлъчка, просто няма жлъчен мехур.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X