Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антистатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антистатик

    Тъпо или не ама всеки с дертовете си.
    Тресе ме яко от вратата като слизам. Даже днес се усещам че много ме е страх от шофьорската врата, и правя нелогично предпазливи движения.
    Да сменям тапицерия или бельо не е оферта.
    Продава ли се готово решение -антистатик/или както там се нарича/? Пасат 6-ако има значение.
    Sent from my Nokia s fenerche

  • #2
    От: Антистатик

    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
    Тъпо или не ама всеки с дертовете си.
    Тресе ме яко от вратата като слизам. Даже днес се усещам че много ме е страх от шофьорската врата, и правя нелогично предпазливи движения.
    Да сменям тапицерия или бельо не е оферта.
    Продава ли се готово решение -антистатик/или както там се нарича/? Пасат 6-ако има значение.

    Едно време на Ладите и Москвичите стърчаха от задницата им до земята, някаква гумена лента опираща до асфалта, предполагам че с такова ще си решиш проблема със статичното електричество.

    Такова ти трябва:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:10.8 КБ
ID:5806252

    Коментар


    • #3
      От: Антистатик

      Ок,ама откъде?
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #4
        От: Антистатик

        Смени си дрешките с нещо различно от найлон,и няма да те пере тока при всяко слизане.
        Персонален поздрав за всички в народното събрание /Господ да ви убие,Аллах да ви вземе,Чумата да ви тръшне,Синовете ви зетьове да ви доведат.АМИН/

        Коментар


        • #5
          От: Антистатик

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Ок,ама откъде?

          Ето и струва 6 лева: https://www.avto.bim.bg/Antistatik-k...e_pr69918.html

          П.С. Може да го монтираш по-назад под колата, за да не се вижда лентата ако не искаш да ти грози лентата.

          Коментар


          • #6
            От: Антистатик

            Златен си. Четох някви други форуми, дето го дъвкаха и нищо. Тук на 10 минута...
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Антистатик

              Първоначално публикуван от dodo_x Преглед на мнение
              Смени си дрешките с нещо различно от найлон,и няма да те пере тока при всяко слизане.
              Ами с такива ми е най-комфорно. Наобратно на всички памучно не ме кефи.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Антистатик

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Златен си. Четох някви други форуми, дето го дъвкаха и нищо. Тук на 10 минута...

                Случвало ми се е често на Вектрата, леле направо бях хванал тик при отваряне на вратата да не пипам нищо метално, с тази лента няма да имаш ядове, само трябва да проверяваш през някой и друг месец за износване на лентата и дали все още опира до асфалта.

                Коментар


                • #9
                  От: Антистатик

                  Тапицерията може да я минеш леко с гъба/кърпа и малко омекотител за дрехи. По една чаена лъжичка омекотител в буркан вода стига. Би трябвало да действа няколко дни. Ако не ползвате омекотител за пералнята - пробвай да добавите там. Има и антистатик спрейове, жените ги ползват да не им се лепят полите, също става за тапицерия.


                  Друго, при слизане пробвай първо да допреш стъклото, преди да пипнеш вратата. Не знам дали е ефективно, но съм чувал че ако държиш монета в ръка и с нея допреш вратата първо, електричеството се разрежда. Или карай с шофьорски ръкавици зимата.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Антистатик

                    Това е временно явление. Заради ниската влажност не може да се разрежда през гумите. Ще завали дъжд, ще се вдигнат температурите и ще се оправи.

                    Може да излизате от колата държейки вратата за метална част, докато стъпите на земята. Обувката ще затвори веригата и с возилото ще сте с еднакъв потенциал. Зарядът ще е минал през цялата длан и няма да усетите комутацията.

                    Ако имате калъфи на седалките ги махнете.
                    Човек се учи докато е прост!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X