Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газель 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газель 4х4

    Привет на всички колеги!От доста време се чудя дали да пусна тема,и накрая се престраших.Разбрах,че има любители на руската 4х4 техника,но искам да разбера и,има ли колеги с такава като моята?Доколкото този тип автомобил не е много известен,и едва ли не се смята за екзотика,ми е интересно има ли и други в сайта.
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Газель 4х4

    Ако тази кола е в движение, значи си достоен за уважение!
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #3
      От: Газель 4х4

      Едно време имаше маршрутки с такива Газель, бях се качил на една такава чисто нова, кратката версия, Нивата е направо Мерцедес със сравнение с Газель, още помня как страничната врата не се затваряше плътно, нямаше бутон който да не се клатеше, волана с голям луфт, а пък как само друса и как потегля с вибрации, спирането е без коментар и има такова спартанско изпълнение, че даже и Зила е по-луксозен, ужас, сега има останали Газель в полицията а пък там, леле мале, гние като за световно, ламарините все едно са киснати в киселина, съжалявам но това са ми преките впечатления и не е чудно че почти ги няма, трябва да си истински мазохист за да поддържаш това руско чудо, евала че поддържаш такова мпс в движение
      Последно редактирано от Еделвайс; 08-01-19, 19:33. Причина: Пояснение

      Коментар


      • #4
        От: Газель 4х4

        По едно време бяха много модерни, защото бяха евтини, малка кубатура и масово се ползваха из София по всякакви фирми. Но просто не доживяха да станат "известни"- изгниха преди това. Твърди се, че руските издържали повече, но не знам колко е вярно. Продаваните у нас май бяха основно турски и се споминаха скоропостижно от ръжда.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Газель 4х4

          Може би има грешка! Не може турците да са паднали толкова ниско,че да произвеждат този автомобил.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #6
            От: Газель 4х4

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Твърди се, че руските издържали повече, но не знам колко е вярно. .
            Не е вярно.
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • #7
              От: Газель 4х4

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Ако тази кола е в движение, значи си достоен за уважение!
              Да,в движение е,и колкото и да е удивително,я ползвам за всекидневен автомобил!

              Коментар


              • #8
                От: Газель 4х4

                ГАЗ имат завод в Турция много отдавна. Двигатели, скорости и т.н. идват от Русия, но купетата са си натурално анадолски.
                http://gazturkiye.com.tr
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Газель 4х4

                  Колеги,темата не е за това ,,кой най-много мрази руският автопром,,аз само исках да разбера има ли други с такъв автомобил!А и от всички мнения разбрах,че никой си няма идея за техническите характеристики на автомобила,предназначението му и ни най-малко пък от експлоатацията му.Така,че най-малкото е несериозно да се нахвърляте направо с обидите!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газель 4х4

                    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                    По едно време бяха много модерни, защото бяха евтини, малка кубатура и масово се ползваха из София по всякакви фирми. Но просто не доживяха да станат "известни"- изгниха преди това. Твърди се, че руските издържали повече, но не знам колко е вярно. Продаваните у нас май бяха основно турски и се споминаха скоропостижно от ръжда.
                    Какво означава,,малка кубатура,,!Мотор 2.3 и 2.5 л си е доста нормален обем,и причините поради които не станаха ,,известни,,съвсем не е ръждата,или поне не тази е главната.Първата е,че когато,,западните партньори,,наложиха екостандарта евро 4,просто спряха да ги внасят,а ,,нов внос на стари коли,,от Русия няма.Друга причина е,че доколкото знам,турците не ги изнасят в,,булгаристан,,а са за вътрешния пазар.Има и ред други причини,но се отклоняваме от темата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газель 4х4

                      Първоначално публикуван от budrow Преглед на мнение
                      Колеги,темата не е за това ,,кой най-много мрази руският автопром,,аз само исках да разбера има ли други с такъв автомобил!А и от всички мнения разбрах,че никой си няма идея за техническите характеристики на автомобила,предназначението му и ни най-малко пък от експлоатацията му.Така,че най-малкото е несериозно да се нахвърляте направо с обидите!
                      Имал съм две такива през 90-те години една след друга. Не 4х4, само със задно. Вкарани нови от Русия. Никога не бих си причинил повече това. И да, имам идея за всички технически характеристики защото си ходех омазан с масло през цялото време.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газель 4х4

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        Имал съм две такива през 90-те години една след друга. Не 4х4, само със задно. Вкарани нови от Русия. Никога не бих си причинил повече това. И да, имам идея за всички технически характеристики защото си ходех омазан с масло през цялото време.
                        Първо:аз не пропагандирам,че някой трябва да си ,,причини това,,!Второ:никъде не съм написал,че това е най-добрия автомобил!И съдейки по думите Ви,през 90-те сте притежавали газели с волговия змз-402 мотор,който няма нищо общо със следващия.Ако не Ви затруднява,напишете точно какви проблеми са създавали вашите,защото аз последните 10 години съм имал 5,и освен дреболии и обслужване,нищо особенно не е дефектирало!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газель 4х4

                          Първоначално публикуван от budrow Преглед на мнение
                          Ако не Ви затруднява,напишете точно какви проблеми са създавали вашите,защото аз последните 10 години съм имал 5,и освен дреболии и обслужване,нищо особенно не е дефектирало!
                          Първата имаше постоянни проблеми с двигателя, вкарваше масло в охладителната система от самото начало и въпреки всички опити и ремонти не успяхме да оправим проблема и я продадох на 40 хил. километра За повреди на алтернатор, релета, кормилна кутия и так нататък няма да говоря. Втората загряваше, блокира скоростна кутия, лагер на съединител, електронната платка на запалването, амортисьорите издадоха багажа на 2 хил. километра и още куп дреболии за които сега вече не се сещам, но си бяха постоянни. Продадох я на около 60 хил. километра и се родих. И двете започнаха да ръждясват в края на първата година. Замених ги с Мерцедес бусове и Ивеко и те така.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газель 4х4

                            Да,относно първия мотор съм съгласен,имаше проблеми,но от 2000-та година вече бяха оборудвани с новия 16 клапанов с верига,антикорозионното покритие също беше слабо,но за останалото съм удивен.Макар,че това е бюджетен рамен автомобил,и няма как да го сравняваме със мерцедес и ивеко.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газель 4х4

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              Може би има грешка! Не може турците да са паднали толкова ниско,че да произвеждат този автомобил.
                              Даа,в това отношение ние ги изпреварихме,сглобявайки Great Wall,с гордия надпис на вратите,,Made in Lovech,,

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X