Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газель 4х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Газель 4х4

    Чувал съм , че Газелата е спасила ГАЗ от фалит. И до днес продават в Русия огромни бройки. Няма лошо. Великата страна има нужда от много лекотоварни автомобили и братушките патриоти си купуват Газели.

    Аз все пак съм твърдо убеден, че тази кола за мен и моята дейност не става. И не е въпрос дали е евтина или скъпа.
    Ако ми трябва 4х4 бус също няма да купя такъв. Всъщност имам един 4х4 Тойота Hiace...

    Навремето Стефан - русофил до глупост, ме заклеваше веднага да продам Спринтерите и да взема Газели за мога да си работя най-после нормално. Негово е и "великото" изказване, че колкото и да карате офроуд винаги накрая(на сутринта) идват УАЗите да ви издърпат. Много мъка има по този свят!

    И стига с приказките кой бил сиромах и кой бил с кинти- да караш руска кола не е въпрос на бедност а на .... друго, думата за което също завършва на ст.
    Сиромасите винаги си хвалят колите, но видят ли се с пари тичат в МотоПфое за новия Range Rover....
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #32
      От: Газель 4х4

      Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
      Ми тва е оффроуд-форум, хората тук са общо взето над средното равнище за страната, карат хубави джипове, поддържайки ги с хубави пари и от тази камбанария, спокойно могат да квалифицират хората както си преценят .....

      Нещо като в тийнеджърска компания, на деца от семейства над средното ниво, извадили по масата айфони 7-8, твоето дете да издвади леново за 100лв. Иди обеснявай после, че и това е телефон и, че нямаш сестра. Така, че спокойно. Да обидиш едни човек ...... безценно.
      По-голяма глупост не бях чел скоро
      “колега” иди си примери температурата и не си слагай термометъра под мишницата ако ме разбираш
      088455338две
      "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
      Джамбазов 2010г..

      Коментар


      • #33
        От: Газель 4х4

        http://serega.icnet.ru/cars-sales-actual-russia.html
        only 4 x 4,sim AWD

        Коментар


        • #34
          От: Газель 4х4

          Първоначално публикуван от budrow Преглед на мнение
          Да колега,точно си разбрал за какво е темата,просто исках да знам има ли други ,,газелисти,,.
          Явно няма за сега, но не се впрягай на негативните коментари, разкажи нещо по-подробно и интересно за модела.
          Вероятно УАЗ-каджиите може да им е интересно, особено ако някои части могат да се ползват и на УАЗ.
          Мотора държи ли, има ли сила, какви са му проблемите(чувал съм нещо за падащи легла на клапани)...какви горивни уредби има, нещо интересно около тая тема...става ли на скоростите на Волга и УАЗ...? Какви са скоростите, раздатката...има ли бавни, колко са бавни...? Има ли място за ВОМ на скоростите или раздатката? Има ли хидравлика на волана? Рамата здрава ли е като на УАЗ, търпи ли претоварване...мостовете нещо интересно има ли, гледам че отзад е с двойна гума... Търпи ли повдигане и по-големи гуми, може ли да се преправи отзад на единични...нещо блокажи има ли като опция?
          Разходи, гориво, поддръжка, цени на части...

          Като няма такава тема, нЕма лошо пък и да проима. От повече информация, и то обективна, лошо нЕма. Пък за ползата..."за всеки влак си има пътници".
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Газель 4х4

            Каква е разликата между Соболь 4х4 и Газель 4х4 ?
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • #36
              От: Газель 4х4

              Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
              Каква е разликата между Соболь 4х4 и Газель 4х4 ?
              Собола е по-малък и е с единична гума отзад.
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #37
                От: Газель 4х4

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                Собола е по-малък и е с единична гума отзад.
                Мерси Анатоли.Гледах едни клипчета със Соболь в тубата. Заради свесовете,за оф не става..Предполагам и Газелата е така.Другите газеха, а това забиваше муцуна и до там.
                Виден столичен ихтиолог

                Коментар


                • #38
                  От: Газель 4х4

                  Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                  Каква е разликата между Соболь 4х4 и Газель 4х4 ?
                  Освен,че собола е по къс и с единична гума,има лека разлика в каретата на предния мост,и задният е по-широк,но са взаимозаменяеми с на газелата.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Газель 4х4

                    В траялния шампионат се движи една машина точно с мостове от Газела4х4 с блокировки и на двата моста.Виждат ми се ,че добре са направени мостовете.
                    Повече инфо за този автомобил само ще е от полза!
                    ГАЗ69,Fiat Dukato maxi бордово 3,40м.Omai4x4 тристранен самосвал и Витара в проект!

                    Коментар


                    • #40
                      От: Газель 4х4

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Мерси Анатоли.Гледах едни клипчета със Соболь в тубата. Заради свесовете,за оф не става..Предполагам и Газелата е така.Другите газеха, а това забиваше муцуна и до там.
                      Газелата даже е по-зле в това отношение.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #41
                        От: Газель 4х4

                        Първоначално публикуван от budrow Преглед на мнение
                        Освен,че собола е по къс и с единична гума,има лека разлика в каретата на предния мост,и задният е по-широк,но са взаимозаменяеми с на газелата.
                        Благодаря Колега ! Хич да не ти пука, че хейтват любителите на руска техника. Тя и английската не е много долюбвана . Ти за какво ползваш Газелата?
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #42
                          От: Газель 4х4

                          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                          Явно няма за сега, но не се впрягай на негативните коментари, разкажи нещо по-подробно и интересно за модела.
                          Вероятно УАЗ-каджиите може да им е интересно, особено ако някои части могат да се ползват и на УАЗ.
                          Мотора държи ли, има ли сила, какви са му проблемите(чувал съм нещо за падащи легла на клапани)...какви горивни уредби има, нещо интересно около тая тема...става ли на скоростите на Волга и УАЗ...? Какви са скоростите, раздатката...има ли бавни, колко са бавни...? Има ли място за ВОМ на скоростите или раздатката? Има ли хидравлика на волана? Рамата здрава ли е като на УАЗ, търпи ли претоварване...мостовете нещо интересно има ли, гледам че отзад е с двойна гума... Търпи ли повдигане и по-големи гуми, може ли да се преправи отзад на единични...нещо блокажи има ли като опция?
                          Разходи, гориво, поддръжка, цени на части...

                          Като няма такава тема, нЕма лошо пък и да проима. От повече информация, и то обективна, лошо нЕма. Пък за ползата..."за всеки влак си има пътници".
                          Първо да поясня,че това не е джип а пълноприводен автомобил предназначен да доставя хора и товари там където няма асфалт,както и за бърза помощ по селски местности.Относно взаимозаменяемоста с уаза-повечето части са взаимозаменяеми,най-малкото моторите са същите,но на газелата е с по-малък обем-2.3 срещу 2.7 на патриот и хънтър.Първите бяха карбураторни,а после сложиха инжекцион.Честно казано 2.3 карбуратор 110 к.с идва малко слаб за пътническата газела,защото тя е с по-бърз диф,за товарната е що годе сносен.Общо взето не дава много дефекти ако го обслужваш правилно-хубаво масло и т.н.Скоростите стават и от волга,раздатката всъщност е междуосев диф,с принудителна блокировка,с други думи ,,фул тайм,,4х4,и с бавни.Има опция за блокажи в мостовете,и за лифт,а разходът на гориво за 4х4 не е много малък,около 15 газ.Общо взето това е по-важното.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Газель 4х4

                            Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                            Благодаря Колега ! Хич да не ти пука, че хейтват любителите на руска техника. Тя и английската не е много долюбвана . Ти за какво ползваш Газелата?
                            Че какво му е лошото на бентлито,или дефендера!Много са си добри даже,а газелата в момента я шофирам всекидневно като лек автомобил,и за работа,и за да се придвижа до някъде,основно возя дървосекачи до сечищата,но сега почивка,времето е лошо.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Газель 4х4

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              ...
                              И стига с приказките кой бил сиромах и кой бил с кинти- да караш руска кола не е въпрос на бедност а на .... друго, думата за което също завършва на ст.
                              Сиромасите винаги си хвалят колите, но видят ли се с пари тичат в МотоПфое за новия Range Rover....
                              Видях се с пари... Къде е мотоПфууу...
                              Сори за спама в интересната тема.
                              Извинения към колегите.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Газель 4х4

                                Фултайм микробус с цели мостове и опция за блокажи на тях... Това няма много аналози у нас, аз поне не се сещам.
                                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X