Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газов инжекцион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газов инжекцион

    Здравейте
    собственик съм на Гранд Витара 2.0 140к. 2007г.
    искам да и сложа газ предложенията са -
    около 600лв - полски комп AGIS с обд и комплектовка Mimgas(монтаж 150лв от приятел и цени на едро)
    940лв с обд не ми казаха компонентите
    1360лв Газов инжекцион BRC Sequent 32 OBD

    дайте мнение



  • #2
    От: Газов инжекцион

    Щом колата си заслужава не правете компромиси с качеството.Цена качество са обвързани в доминиращите случаи.

    Коментар


    • #3
      От: Газов инжекцион

      Имам опит с 5-6(може и повече да са) коли с ГИ, като на половината е слагана като е моя собственост.
      Важността на компонентите по ред е:
      1. Дюзи
      2. Изпарител
      3. Маркучи и тръби, периферията като цяло.
      4. Компютъра.

      И пак дори да е с най-хубавите компоненти е важно кой я слага и настройва, че половината ми приятели и аз на 1-2 коли сме преправяли тотално цялата инсталация.

      Съвета ми е да инвестираш в добри дюзи(Баракуда например) и подходящ изпарител и чак на след това да мислиш какъв да е компютъра. От опит 3-4 марки съм стигнал до извода, че няма почти никакво значение какъв е.

      П.П. Виж с коя марка компютър работят най-много газаджии в твоя район и избери нея. Ако избереш някоя рядка с която работи само един е кофти. Абе масова да е, не някоя екзотика дето после да се чудиш къде да пренастроиш като не си доволен от тоя който я е сложил.
      Последно редактирано от Иван Жоров; 08-01-19, 17:26.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Газов инжекцион

        Сърдечно благодаря за бързите отговори.

        Коментар


        • #5
          От: Газов инжекцион

          Аз съм с BRC и съм много доволен, монтирах я 2015. Но при теб полската е много по-евтина, така че е трудно да се даде съвет.

          Коментар


          • #6
            От: Газов инжекцион

            Този модел Гранд не понасят добре газ. Много бързо им пропадат клапаните и ремонта след това е скъп.
            0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

            Коментар


            • #7
              От: Газов инжекцион

              Ммм-това лошо.
              Ако на всеки 50-60 000км.ще се прави глава нещата се обезмислят...

              Коментар


              • #8
                От: Газов инжекцион

                Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
                Този модел Гранд не понасят добре газ. Много бързо им пропадат клапаните и ремонта след това е скъп.
                Това важи ли и за първата Гранд Витара с J20A?

                Коментар


                • #9
                  От: Газов инжекцион

                  Вероятно ще важи .говорим за 128 к.с. Моите клапани особено изпускателните след 255000км си бяха за корекция (прешлайфане и препасване). но в предвид цените предпочетох да ги сменя с нови . естествено - препасване. Гърците до тогава са я карали само на бензин . Според мен всички 16 кл. двигатели са предразположени към такава тенденция. и особено новите двигатели. не зная каква разликата в главите J20A от 1999 г и тези от 2006г .вероятно никаква или несъществена , това да го кажат хора ,които познават и двата двигателя ( и къде е разликата). после има и системи за впръскване на допълнително смазване на клапаните. при 128 к.с. не било необходимо. не зная дали е същото за 140 к.с. след като и аз 3 година съм със АГУ ???. вероятно трябва да се проучи по задълбочено .
                  899180483

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газов инжекцион

                    Първоначално публикуван от aroren Преглед на мнение
                    Моите клапани особено изпускателните след 255000км си бяха за корекция после има и системи за впръскване на допълнително смазване на клапаните. при 128 к.с. не било необходимо. не зная дали е същото за 140 к.с. след като и аз 3 година съм със АГУ ???. .
                    Още не съм срещал клапани на автомобил минал тези километри и да не са за "ревизия", защото винаги има "вкопаване" на фаската.
                    А за смазването (говорено е многократно) има известна логика за автомобил от магазина,а за този с над 150 000км и повишена картерна вентилация за какъв чеп е? Цялата работа е ,че трябва периодичен преглед на клапанните хлабини и грамотно настроена газова уредба.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газов инжекцион

                      Най-важното нещо е качествени дюзи и оптимална смес във всички режими.
                      Аз заложих на "Barracuda".
                      За целта най-добре е човек да си има широколентова ламбда сонда с "часовник" към нея и да си вижда и гласи смесите.
                      КИА 2.0-16v 128к.с.върви най-добре на 14-14,5 части въздух към 1 част гориво-(не вярвам при Сузуки разликата да е голяма).
                      Другото не по-малко важно е,ако мотора е с регулируема хлабина на клапаните при експлоатация на газ тази проверка да се прави по-често отколкото е предписал завода-производител.
                      П.П.И все пак каквото и да се прави при 16v експлоатация на газ междуремонтния пробег на газ няма да достигне този на Лада-класическия мотор 8v или Опел 8v.
                      Последно редактирано от Янко Желязков; 22-01-19, 10:12.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газов инжекцион

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Още не съм срещал клапани на автомобил минал тези километри и да не са за "ревизия", защото винаги има "вкопаване" на фаската.
                        А за смазването (говорено е многократно) има известна логика за автомобил от магазина,а за този с над 150 000км и повишена картерна вентилация за какъв чеп е? Цялата работа е ,че трябва периодичен преглед на клапанните хлабини и грамотно настроена газова уредба.
                        естествено .умишлено написах километрите (255000) карани на бензин - много е добре , дори невероятно добре . като се има в предвид , че нямаше загуба на компресия и само дето гумичките бяха заминали. на хидравличните повдигачи на ГВ какъв преглед да им правя когато не тракат?. не ,че не съм им направил ревизия . колкото изкарат след тези километри е подарък . за грамотно настроената ГУ съм съгласен за да не товарим термично слабите звена. за мен добре настроената ГУ е нормално да е до 10% по слаба от бензинова.
                        но въпросът беше за другия мотор на ГВ -140 к.с. дали ще издържи поне на половина ако се кара на бензин и или има ли смисъл от ГУ.
                        899180483

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газов инжекцион

                          Че то % на газифицираните е по голям от тези само на бензин и не съм забелязал драстични разлики в "живота".
                          При качествена "техника" и правилни настройки за двигателя няма големи разлики.
                          "Сривовете" по често са провокирани от "отношението" към техниката

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газов инжекцион

                            А как се държи 2.5 V6 158к.с.от 2005г. На газ?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газов инжекцион

                              Мотора не е много различен от 142 к.с., за 20 000 км на моята не мога да кажа лоша дума, върви както на газ така и на бензин, без особена разлика, както и разхода е сходен, клапаните са хидравлични и не би трябвало да има грижа с вкопаване както при хондите. Но газовата трябва да е хубава и да се сложи добре, моето Романо го слагах една седмица, като се занимавах къде да дупча колекторите два дена ....... Нито ми светят сонди, няма грижи с обороти, палене на студено или тяга, но редуктора ми е за двеста коня, маркучите са на 8 мм и дюзите са Romano Fast 2. Не съм спестявал от нищо и всеки кабел за всяка сонда (а те са 4) са си на мястото.
                              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X