Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    А някой пробвал ли е стария домашен тест с капка йод, от която менте-млякото мощно посинява? Пробвайте - по ТЗВ всичкото мляко, и прясно и кисело синееше. Сега също има интересни резултати
    Иода се разтваря във всичко .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #62
      От: Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

      Мосю Амедее е отговорил в старата тема гледам.

      Но за да няма градско-селски легенди какво трябва да има в киселото мляко:
      ЛНатиснете снимката за да я уголемите

Име:km7.jpg
Прегледи:1
Размер:33.8 КБ
ID:5806229
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #63
        От: Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

        Да напиша нещо, че нищо се не види.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #64
          От: Стари автомобили на служба

          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
          Ох, ке Умра
          ил загина...

          Ти френско (пр. Candia) или италианско (Parmalat да речем) мляко през живота си опитвал ли си? За немско или холандско няма да питам.
          Ама не "вносно" мляко от "Лидъл" (там долния ляв... ъгъл)
          За млякото не знам, ама аз давам 100лв. на който ми покаже хубаво българско сирене с постоянно качество за период поне 18мес.
          Бе просто купувам квото каже и то да е хубаво едно и също винаги,Да е винаги с еднакъв вкус, сол,мекост,твърдост и т.н.
          Примерно както лидълското в метални кутии.
          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
          Суперспам - спама на суперите

          Коментар


          • #65
            От: Стари автомобили на служба

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Маслеността в бутерометър с изамилов алкохол и сярна киселина за киселинност се титрува с натриева основа.
            Бутерометърът на онзи пункт в Смолско представляваше центрофуга. В една дискова кутия (подобна на кутиите за киноленти), хоризонтално, радиално се нареждат колбички. Колбите са разграфени, лепва им се номерчето на бабата, чиято проба е вътре и се щракат в едни щипки на кутията. Оборотите са такива, че звукът при въртенето беше пищене.
            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

            Коментар


            • #66
              От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              А някой пробвал ли е стария домашен тест с капка йод, от която менте-млякото мощно посинява? Пробвайте - по ТЗВ всичкото мляко, и прясно и кисело синееше. Сега също има интересни резултати
              Това е тест за наличие на глутен/ нешисте. Скоро го правих с киселите млека на пазара. В интерес на истината само едно /от тестваните/ показа наличие на нешисте- голяма фирма, произвеждаща продукт с първо име иглолистно дърво ! Не, че другите имат вкус като хората. Единственото хубаво с автентичен кисел вкус е ЕлБи, видинското, 3.6% БДС, там е и института по млечна промишленост от десетилетия.

              Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
              За млякото не знам, ама аз давам 100лв. на който ми покаже хубаво българско сирене с постоянно качество за период поне 18мес.
              Бе просто купувам квото каже и то да е хубаво едно и също винаги,Да е винаги с еднакъв вкус, сол,мекост,твърдост и т.н.
              Примерно както лидълското в метални кутии.
              Пробвай "Елена" в метални кутии 800 грама и 4 кила, за експорт е, но го има и в нашата мрежа.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #67
                От: Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

                Постоянното качество при млечните продукти е едно, постоянния вкус друго. Нормално е в различните сезони да има разлика. Поне там където животните се хранят с различни храни през различните сезони, което е естествения вариант по нашите ширини.
                Те това пише на немското като съдържание:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-debf8b4db58bac4ed84bdb9b9936c46c-V.jpg
Прегледи:1
Размер:62.3 КБ
ID:5806239

                Вярвам, че го спазват, и въпреки това има леки промени във вкуса през сезоните. Прави се от истинско мляко.
                Последно редактирано от cecoa1; 08-01-19, 12:12.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • #68
                  От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Това е тест за наличие на глутен/ нешисте. Скоро го правих с киселите млека на пазара. В интерес на истината само едно /от тестваните/ показа наличие на нешисте- голяма фирма, произвеждаща продукт с първо име иглолистно дърво !
                  нИшЕсте - картофено или направо воден разтвор на брашно + желатин за плътност слагаха по Таатово златно... Ибо с цел пИчелене на "социалистическото съревнование" млеконадойните колективи яко размесваха млякото с вОда и немаше начин да се подквАси. Е - и рядко изкипяваше или загаряше като тръгнеш да вариш прясното нооооооо пък често се пресичаше и гледаш нещо като пикня с лъжица-две извара и маааааазни петна плуват. Прословутите 3 % или 1 % масленост по БДС тук превъзнасяний така ги докарваха - с маргаринче некво, че олиото беше по-скъпо.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #69
                    От: Стари автомобили на служба

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Бутерометърът на онзи пункт в Смолско представляваше центрофуга. В една дискова кутия (подобна на кутиите за киноленти), хоризонтално, радиално се нареждат колбички. Колбите са разграфени, лепва им се номерчето на бабата, чиято проба е вътре и се щракат в едни щипки на кутията. Оборотите са такива, че звукът при въртенето беше пищене.
                    Бутерометър е стъклената колбичка другото е центрофуга . До ден днешен това е най точния метод за определяне маслеността на суровото прясно мляко .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #70
                      От: Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

                      Кое - последно - е най-точното? Онази химия, която описа погоре, или центрофугирането.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

                        От всички тука май само Sek 1 е виждал млекозавод от вътре.

                        Имало И хубави работи по соца...
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #72
                          От: Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Имало И хубави работи по соца...
                          Туй в "Дума" или "Десант" го прочете?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #73
                            От: Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            От всички тука май само Sek 1 е виждал млекозавод от вътре.

                            Имало И хубави работи по соца...
                            Той е виждал млекозавод,но с такива всестранно развити личности не се спори.Няма значение дали става въпрос за леки коли,тежки коли,мляко,сиререне,извара,бяла техника,черна техника,зелена техника,всичко им е в компетенциите,и е така както ти кажат,защото иначе поне 3 страници спам като народна песен на два гласа,пък защо не и на повече

                            Коментар


                            • #74
                              От: Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

                              Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                              ..Той е виждал млекозавод...
                              Ма Той не само млекозавод е виждАл , ами е рАботил в такъв . По неговите думи 5-6 години . По времето когато би трябвало (пак по неговите думи ) да е следвал . Също така е бил бригадир (некОлко години , по време когато връстниците Му са учИли до 8-ми клас ) в сервиз Дружба , както и е рАботил в БЕТА (където е получил и офицерски чин ) . Не разбрахме само в кой времеви отрязък е бил главен механик на фурнир , понеже понастоящем е на работа в УЕЗ-а към МЕИ-то ...

                              ...изобщо , всестранно развита личност , конкурентна на споменатите от теб тука . Е , не всички са изстреляли по един КамАз патрони , та голяма част от конкуренцията хафтоматично губи соцсъревнованието
                              Последно редактирано от Vlado_Ts; 09-01-19, 20:12.
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                Ма Той не само млекозавод е виждАл , ами е рАботил в такъв . По неговите думи 5-6 години . По времето когато би трябвало (пак по неговите думи ) да е следвал . Също така е бил бригадир (некОлко години , по време когато връстниците Му са учИли до 8-ми клас ) в сервиз Дружба , както и е рАботил в БЕТА (където е получил и офицерски чин ) . Не разбрахме само в кой времеви отрязък е бил главен механик на фурнир , понеже понастоящем е на работа в УЕЗ-а към МЕИ-то ...

                                ...изобщо , всестранно развита личност , конкурентна на споменатите от теб тука . Е , не всички са изстреляли по един КамАз патрони , та голяма част от конкуренцията хафтоматично губи соцсъревнованието
                                Ами от осми клас нагоре всичко ми е задочно и вечерно . Започнах работа през 1985 първо в сервиз Дружба после в Москвич едни 3 години до казармата втора категория труд . Нямаше кой да ме храни та ми се налагаше да уча и да работя . До ден днешен нямам нито един ден прекъсване на трудовия стаж а през последните десетина години на две места .УЕЗа е пътник към скрапа чакат само да се стопли времето
                                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                                От всички тука май само Sek 1 е виждал млекозавод от вътре.

                                Имало И хубави работи по соца...
                                От вътре е силно казано . Виждал съм производствата които бяха на рампата цех сирене и цех кашкавал до другото което беше нагоре и надолу не пускаха всеки а и аз тогава не проявявах особен интерес да го виждам . По ме вълнуваха колежките в лабораторията
                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Кое - последно - е най-точното? Онази химия, която описа погоре, или центрофугирането.
                                То всичко е един метод . В идеално чист бутерометър първо се сипва изамиловия алкохол после млякото и накрая и сярната киселина . Това естествено в точни пропорции . Бутерометъра се затапва с гумена тапа и се слага в центрофугата . По спомени се въртеше някъде 7 - 10 минути .
                                Последно редактирано от sek.1; 10-01-19, 06:14.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X