Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тюрлюгювеч от бира, кисело мляко и т.н.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Стари автомобили на служба

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    От онзи воден разтвор на тебешир в найлоновите торбички не можеше да се закваси кисело мляко.
    Нали не визираш стъклените буркани 0.5, със станиолените капачки?

    Коментар


    • #32
      От: Стари автомобили на служба

      Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
      Нали не визираш стъклените буркани 0.5, със станиолените капачки?
      Не, имам предвид прясното мляко в найлонови пликове, често пробити лекичко така с тъъъъъничка игла от млекаря, щото обикновено се надуваха от вкисване. Протичаха в пазарската торба или мрежа и оставяха капчици по земята, докато соц-труженикът ги мъкнеше към "свойта тясна квартира" ( a la Васко Кеца).
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: Стари автомобили на служба

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Нали не визираш стъклените буркани 0.5, със станиолените капачки?
        У софето беше на пластмасови кофички.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Стари автомобили на служба

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1-2.jpg
Прегледи:1
Размер:157.0 КБ
ID:5806139Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kiselo miyako (2).jpg
Прегледи:1
Размер:26.3 КБ
ID:5806140Не е по темата, но съм сигурен, че на повечето от нас ще им е приятно да ги видят и да си спомнят...

          Коментар


          • #35
            От: Стари автомобили на служба

            Що бутилки сме върнали, като деца за джобни...

            Коментар


            • #36
              От: Стари автомобили на служба

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Буркан - 4 ст. (цена на връщане на амбалажа)
              Бутилка тип бирена (зелените можеше да ги пробуташ и в плод-зеленчука, че уж са от нектар) - 6 ст.
              Бутилка "швепс" малка - 7 ст.
              Бутилка "швепс" 1 литър - 10 ст.
              Бутилка от "Кока-кола" - твърдо 15 ст.

              ПРАЗНИ, другари, пра-зни! Да не каже някой, че пълни при Таато (поклон-бум-тряс...) са стрували по толкова!
              Бирените бяха по 8 ст. и струваха повече от течността вътре по заводска себестойност /на бирата/.
              Кока колата беше по 15 ст. в сладкарницата, но да вземеш една каса за семейно тържество беше приключение. Познат продавач и моментално връщане на амбалажа.
              сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
              dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

              Коментар


              • #37
                От: Стари автомобили на служба

                Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                Ставаше и още как, даже по-голяма част от гръцкото за износ беше си българско
                Квот такова, друго немаше - него и ядяхме.
                А тази пък история с реекспорта през Гърция е вече история от '90-те.
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #38
                  От: Стари автомобили на служба

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Перфектно е, но се прави за Северна Германия, и го няма около мен, щото съм в най-южната част.
                  Аз консумирам едно на Шварцвалдмилк, от Фрайбург, което е най-близко до българското, даже може би по-добро, но нищо не споменават на опаковката за България.
                  [ATTACH=CONFIG]978521[/ATTACH]

                  В нета излиза и едно друго, пише че е "истинско българско", с нарисуван един дядо с калпак, но не съм го срещал...
                  За това ли говориш ? Ние го купуваме редовно . Задоволява ни качеството му за момента .

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190106_215112.jpg
Прегледи:1
Размер:229.5 КБ
ID:5806146

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20190106_215122.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5806147
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Стари автомобили на служба

                    Значи и мляко и млечни продукти не сме умеели да правим,такова целенасочено изкривяване на историята не знам дали има другаде.Айде специалистите по всичко,включително и млечните продукти да кажат колко от сегашните млека в магазина могат да се заквасят?И как става така че кисело мляко забравено една седмица на масата през май месец не е с подута капачка,не е пуснало кой знае колко сурватка и е напълно годно за консумация?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Стари автомобили на служба

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Значи и мляко и млечни продукти не сме умеели да правим,такова целенасочено изкривяване на историята не знам дали има другаде.Айде специалистите по всичко,включително и млечните продукти да кажат колко от сегашните млека в магазина могат да се заквасят?И как става така че кисело мляко забравено една седмица на масата през май месец не е с подута капачка,не е пуснало кой знае колко сурватка и е напълно годно за консумация?
                      Попрехвърлих последните страници на темата - че не могли сме били да правим мляко, става дума единствено в твои публикации (на два пъти).
                      Сега в магазина, се предлагат толкова млека (и пресни, и кисели), че би било изключително самонадеяно да твърдя, че изобщо ги знам, та камо ли да сме ги купували. Но това, което категорично мога да кажа е, че с каквито сме опитвали, все са станали.
                      А това от последното изречение, се получава с високо качество. Обективно - каквито и да са последните модни тенденции - мляко, прокисващо за два дни (та в края на краищата, подквасването на мляко е именно метод за консервиране, с цел продължително съхранение); месо, червясващо за три дни; хляб, мухлясващ за четири дни и т. н. и т. н. са просто боклук.
                      Последно редактирано от davc; 06-01-19, 23:49. Причина: запетайки
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Стари автомобили на служба

                        Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                        За това ли говориш ? Ние го купуваме редовно .
                        Да. Но го няма нещо около мен, не съм го пробвал.
                        Пробвай показаното от мен, ако намериш, доста е добро. Няма го във всички магазини, при мен е основно в EDEKA и REWE.
                        И другото със синята опаковка си го бива, но на Юг от Касел не съм го срещал. Четох, че за да му се гарантира качеството, не се търгува надалече.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Стари автомобили на служба

                          Бе тия млека със стари автомобили ли ги превозват?
                          Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                          Коментар


                          • #43
                            От: Стари автомобили на служба

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Да. Но го няма нещо около мен, не съм го пробвал.
                            Пробвай показаното от мен, ако намериш, доста е добро. Няма го във всички магазини, при мен е основно в EDEKA и REWE.
                            И другото със синята опаковка си го бива, но на Юг от Касел не съм го срещал. Четох, че за да му се гарантира качеството, не се търгува надалече.
                            Аз съм на югозапад от Касел и рядко пазаруваме в Едека и Реве , защото не са ни удобни ама ще се разходим някой път.
                            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Стари автомобили на служба

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Попрехвърлих последните страници на темата - че не могли сме били да правим мляко, става дума единствено в твои публикации (на два пъти).
                              Сега в магазина, се предлагат толкова млека (и пресни, и кисели), че би било изключително самонадеяно да твърдя, че изобщо ги знам, та камо ли да сме ги купували. Но това, което категорично мога да кажа е, че с каквито сме опитвали, все са станали.
                              А това от последното изречение, се получава с високо качество. Обективно - каквито и да са последните модни тенденции - мляко прокисващо за два дни (та в края на краищата, подквасването на мляко е именно метод за консервиране, с цел продължително съхранение); месо червясващо за три дни; хляб мухлясващ за четири дни и т. н. и т. н. са просто боклук.
                              Ами много набързо си ги попрехвърлил,или по скоро си ги попрехвърлил както ти изнася прочети по-внимателно мненията на твоя кумир Гагича.С историята за високото качество,можеш да пробваш някъде другаде,където не са виждали мляко в кофичка.Не може мляко стояло 7 дена при температура 25-30 градуса даже да не пусне сурватка отгоре,всъщност може ако е мляко само според етикета.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Стари автомобили на служба

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                ...Гагича...
                                Гагича го уважавам и разчитам да е взаимно (всъщност, всички уважавам, но не по отношение на всички ми пука дали е взаимно).
                                Та както и да е де, не видях и в негово мнение, подобно твърдение.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X