Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

    Здравейте колеги и за много години. Бъдете живи и здрави. Какво ще кажете за въпросния джип. Силните и слабите му места. Интересуваме абсолютно всичко.
    В нета не намирам почти нищо за въпросния джип.

  • #2
    От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

    За Сахара , няма да намериш .
    Спартанско обзавеждане , минимално количество електроника , здрава механика и почти никакви проблеми , с изключение на евентуални подводни камъни с 2,8 CRD , но предвид на това че евентуално ще е на реални километри тези камъни ще са малко !
    Успех и без преглед не купувай !
    Еди Рангелов : 0885 088 444
    Няма незаменими има незабравими хора !!!

    Коментар


    • #3
      От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

      По принцип е железен, двигателя е окей, повече износват елементи по окачването и кормилната система.

      Коментар


      • #4
        Благодаря момчета. Виждам че има и бензинови. 3.8 200 кс и 3.6 284. Някой може би ще каже че дизеловият е слаб за такъв джип, но все пак говорим за джип, истински джип. И в този случай въобще не ме интересуват ,, конете". Стига да е здрав и надежден мотор на мен ми са напълно достатъчни. А какво ще кажете за другите модели. Rubicon, sport, unlimited. Кой от тях е с най високо ниво на оборудване. Предполагам sport е с най малките габарити.

        Забравих да добавя, някъде бях прочел че много от частите на Чероки 2.8 crd стават и за него.
        Последно редактирано от CarTest™; 08-01-19, 15:19.

        Коментар


        • #5
          От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

          Спорт е най-спартанския модел, дори стъклата са с ръчка, гумите са малки. Рубикон е само бензин, с различни диференциали, мостове и амортисьори, всичко предназначено специално за офроуд, може да се кърши повече по камънака. Unlimited не винаги е 4х4, по-скоро е предназначен за семейно возене, има електронен LSD с подобрена стабилност. От Чероки двигателя е с малки разлики, трансмисия, окачване май са същите.

          Коментар


          • #6
            От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            Рубикон е само бензин, с различни диференциали, мостове и амортисьори, всичко предназначено специално за офроуд, може да се кърши повече по камънака. Unlimited не винаги е 4х4, по-скоро е предназначен за семейно возене, има електронен LSD с подобрена стабилност. От Чероки двигателя е с малки разлики, трансмисия, окачване май са същите.
            Абе, `ора, що говорите наизуст, не знам. Ей ви тука ценова листа:
            Код Модел Двигател Скоростна кутия Цена в лв. с ДДС
            684.D31.0 Rubicon 2.2 CRD 200hp 8-степенна автоматична 99.900-
            685.G31.0 Unlimited Rubicon 2.2 CRD 200hp 8-степенна автоматична 104.500-

            Към автора на темата - притежатели на такива бяха kok4o1 и rusev (последният в момента е на линия - гледам го че пише в другите теми), питай ги на "лично съобщение".

            Пример:
            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Нова година-нов късмет.
            След 2 години чудене, основно заради не малката цена, в първите дни на 2015 се сдобих чисто случайно с Jeep Wrangler JK. И то точно модификацията която исках - къс Rubicon.
            Първа регистрация септември 2013г. На достойните 366км. Вместо горите е обитавал топъл гараж.
            Двигател 2,8 CRD, 200k.с. 460Н.м., автоматична кутия, парттайм, два блокажа...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

              Ако въпроса е за JK:
              Sport - минимално ниво на оборудване.
              Sahara - ориентирана към шосейна употреба, набляга се на комфорт(лек преден мост) и виншен вид(боядисани таван и калници), алуминиеви джанти.
              Rubikon - ориентиран към офроуд употреба - здрав преден мост, 2 блокажа, разкачваща се предна стабилизираща щанга за по-голени ходове на окачването, 4,1 предавателно отнощение на бавните. Опция за бавни ГП.
              Има и почти всяка година юбилейни модели, които са с интересни опции квл за офроуд, но са винаги бая по-скъпи.
              Габарити, двигатели, раздатки -обсолютно еднакви. Скоростни кутии има и ръчни и автоматични - и двете са здрави, но автомата е по-здрав.
              Дизела не е чуплив, точно обратното.
              Бензиновите 3,8 са слабички. 3,6 са мощни, но специфично капризни, до степен на опасни за джоба.

              Има толкова инфо във форума, че не знам ще се пишат глупости!

              Ако се пита за JL нивата на оборудване са същите, двигателите(без 3,6) и скоростните кутии са други.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Това 2018 моделите ли е?

                Коментар


                • #9
                  От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

                  Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                  Това 2018 моделите ли е?
                  Русев е писал за предходните - JK. В момента продават само JL.
                  Но винаги е имало Рубикон с дизел за клета Европа.
                  В момента в Италия е пълно с едни "мноу натокани" "Wrangler"-и, ама като мине покрай теб пърпори като скутерче, все едно пеперудка някаква прелита и ауспуха му като на малко коте пишлето...
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #10
                    От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

                    Дизелов вранглер-бляк !!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

                      Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
                      Дизелов вранглер-бляк !!
                      Пред задаващата се алтернатива 1,1 турбо бензин и цацата е кит.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

                        https://www.offroad-bulgaria.com/sho...38.....:arrow:

                        Коментар


                        • #13
                          От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

                          Три години карах JK 2007 Сахара. Не е като да няма екстри. Има климатик, някакви електронни системи за стабилност и против боксуване, добро четири по четири, мостовете носеха 35-ци без да се счупят. Не е като да не съм го карал оф роуд. Минах трасето от първия ден на първото издание на Рейнфорест на Слънчака без проблеми, като преди това от София до Бургас съм карал със 140 по магистралата. Свидетел може да ми бъде Ивича, щото просто карахме заедно. Разхода на гориво на дизеляка беше 14 на сто на магистралата, същия е и в града. Няма как да се очаква друго, когато колата ти е с аеродинамика на тухла четворка.
                          Джипа е пълен с електроника, но е концентрирана в един модул отпред, който по спомени струва под 1000 лева, така че няма драма.
                          Двигателя е 177 коня, турбо дизел. С лек ремап моя беше станал 200, на Руси беше по-нов и си беше толкова фабрично.
                          С тоя анемичен двигател и гуми 35-ци Максис , чисто нови, съм правил пълен донът на паркинга на сервиза на КИА, щото и те не вярваха че върви колата.
                          За мен дългата база е най-добре балансирана, ако ти трябва кола за извън пътя и за шосето. Фабрично излиза с 32-ки, които са му достатъчно ако няма да бъдеш екстремист. Без да влагаш много пари може да сложиш 35-ци, а от там нагоре вече си трябват десетки хиляди левове.

                          Аз лично пак ще си купя, просто чакам JL да стане възпитан финансово.

                          Двигателя има нужда от сервизиране, смяна на ремъците и поддръжка, ама то май важи за всяка кола.
                          Бензиновия с 3.8 също върви прилично, не знам какво се очаква от конвеционална кола, ама и той е 200 коня, които му стигат.
                          3.6 двигателя не пасна добре на скоростната кутия на JK и затова на JL сложиха нова, с осем степени която се разбира по-добре с него.
                          Колата е с цели мостове и не може да я сравняваме като комфорт с другите СУВ, но е достатъчно стабилна да минеш 500 километра по шосе без след това да имаш нужда от възстановяване.
                          А да, модификацията Спорт е измислена според мен за мазохисти, много е постна, ще те яд цял живот после че не си дал още малко пари и не си седнал в по-високия модел

                          И да, като му свалиш покрива и свободата нахлува при теб. Страхотен е и за гъзария.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

                            Прави ми впечатление че Rubicon е значително по скъп, с около 6, 7 хиляди евра. Явно има за какво. Гледам ги в autoscout.24. Най евтиният започва от 11 000 (Sahara). Rubicon 17,18 хиляди. Може би във форума има тема, за внос на коли от USA. Някой да ли се е сблъсквал с това упражнение, да внася коли от USA. Заслужава ли си въобще да предприема човек . Или най добре е от Европа да търси. На ясно съм че от САЩ дизеловият мотор не е наличен, или поне е изключителна рядкост. Аз съм се ориентирал към дизеловият, дълга база с автоматик. Дългата база са тези с 4 врати, нали така. Не се бъркам. Едва ли и от тези с 4 врати има къса и дълга база. Аз понеже съм си невеж. И друго да попитам. Колегата kok4o1 какви са тези 32, 35-ици. Гледам по характеристиките, дават го заводски със гуми 17-ки. 255/75 R17. И са изключителна рядкост. Не са масов размер.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Jeep Wrangler Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007 г.

                              Привет, рубикон е по-скъп защото е с по-здрави мостове, има блокаж на задния мост, има разкачаща се стабилизираща се щанга. Това всичкото струва пари. Вътре разлики няма да намериш или по двигателя

                              Аз си внесох кола от щатите, ама всичко е въпрос на математика, иначе няма нищо сложно. Трябват ти само пари, за да си плащаш.

                              32-ки, 35-ци Това е височината на гумите в инчове. Колкото по-голям диаметър има гумата, толкова по-проходим е джипа, по-висок клирънс имаш.

                              Ако няма да ходиш кой знае колко на офроуд, спокойно можеш да си вземеш Сахара.

                              Иначе за това как се харчат пари по вранглер https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=89345 е те тука почети няколко дни.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X