Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ford maverick 2-шум отзад при навит волан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ford maverick 2-шум отзад при навит волан

    Здравейте колеги ,колата е 2,3 -2006г.При маневра с ниска скорост напред или назад ,се чува скърцане (звука наподобява все едно потегляш на ръчна).Притеснението ми е дали звука не идва от дифа?Има и лек теч на масло м/у дифа и кардана,на мястото където се съединяват. Не изключвам и възможността да се е отлепило някое феродо от накладките на ръчната.Всяко мнение ще ми е от полза....благодаря предварително и поздрави!

  • #2
    От: ford maverick 2-шум отзад при навит волан

    По-скоро става въпрос за клеясали бутала на супортите на задния мост ! Провери си плочките на спирачките, ако не са износени равномерно - това е ! Вземаш нови буталца със комплект гумички , отваря се и т.н.т.......
    Теча на масло е от семеринга на пиньона - вадиш фланеца -сменяш и караш !

    Коментар


    • #3
      От: ford maverick 2-шум отзад при навит волан

      Плочките са на финала,чакам да се стопли.Раздвижих жилата на ръчната и за момента млъкна.Семеринга трябва да го потърся ,дали ще намеря изобщо? Да сменявам,ли маслото в дифа се чудя и с какво?Страх ме е ,ако го сменя да не извие(случвало ми се е с друг автомобил)?Благодаря за насоките колега!

      Коментар


      • #4
        От: ford maverick 2-шум отзад при навит волан

        Ако не си наясно със устройството и спецификите за ремонт на диференциал и си смениш сам семеринга на пиньона , вероятноста да почне да вие е доста голям.


        Изпратено от моят EVOLVEO StrongPhone Q6 LTE с помощта на Tapatalk
        Последно редактирано от New hope; 13-01-19, 07:33.
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #5
          От: ford maverick 2-шум отзад при навит волан

          Ако не тече семеринга не го пипай ! Маслото задължително 80/90 - 5 ца задължително на 100х.км ! Да не те мързи - развий си болтовете на капака на диф. източи маслото и измий зъбчатките така както са на място ! Избърсваш хубаво със памучен парцал/ потник стар ! Намазваш измития капак със силикон като чертаеш и затваряш диф. наливаш масло до долния ръб на пробката и си готов !

          Коментар


          • #6
            От: ford maverick 2-шум отзад при навит волан

            https://www.fox.rzeszow.pl/uszczelni...,254634,266210
            http://japancars.ru/index.php?route=...02&blk_id=2710

            Коментар


            • #7
              От: ford maverick 2-шум отзад при навит волан

              Аз бих огледал на подемник как са тампоните отзад и как работи муфата,че по скоро може да се окаже да "тътри" задницата в завой на място.
              (Сега не ми се проверява, но май бяха близки с Маздата )

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X