Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

    Кемперска печка няма ли си ?

    Към Ясен.
    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

    Коментар


    • #92
      От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
      Кемперска печка няма ли си ?

      Към Ясен.
      Едва ли,те парно не са му направили та печка
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

        Комънрейл си изстива на място ,че и в движение,загрява до нормална температура,само при товар.Парно обаче имам и то много здраво.Бавно загрява ,иска поне 10-15 км.сутрин ,на светофарите изстива.

        В събота се закачих към обд-то.При извън градско Пловдив Карлово,скорост около 80-100-120 км.Натоварен с около половин тон, температура 74-80 градуса се движи в тоя диапазон.Термостата е оригинален от мото Пфое преди месец.

        Имам и радиатор за маслото.Но и джипа има,само не помня дали не беше за хидравликата.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #94
          От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

          Единственият автомобил, който при напълно изправна охладителна уредба изстиваше при спускане е на баща ми Вартбурга ! Там ППХ няма по разбираеми причини ! Въпреки това си имаше много прилично парно !

          Коментар


          • #95
            От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

            Мдаа, изглежда 2/3 от мпс-та са с прецакани охладителни системи, и това се разбра точно тази зима и точно при спускане. Юруш на термостатите!
            Всеки трети е шести

            Коментар


            • #96
              От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

              Преди 2 години в Пловдив беше страшен кучи студ, та реших да сложа картон на бензинова кола. Температурата беше около или под -15. Сложих го аз и дали минах и 5-6километра и стрелката прехвърли средата, което никога не се беше случвало. Аз упорит срязах 1/3 от картона и пак проба, но извънградско. И там същата работа. При скорост над 90км пак загрява пущината. Така спирах 2-3пъти да режа от картона и накрая го изхвърлих целия. Та картона е или за неизправна охладителна уредба, или за накаква конструкторска небивалица. На съвременна кола не виждам приложение.
              Спускал съм много пъти разни наклони при отрицателни температури. На скорост колата, ама хич не загравя. Предпочитам леко да натискам газта, тогава влиза в температурен режим

              Коментар


              • #97
                От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                Здравейте ,днес ходих да тествам колата. Стигнах до отклонението за паркинга на Драгалевския манастир и тръгнах на обратно. Стрелката на двигателя не се премести. Радиатора беше студен , но маркуча към термостата е леко топъл. Предната седмица колата престоя известно време и беше изстинала. Явно тук е разковничето, при пуснато парно и незагрял двигател започва да изстива без подаване на газ. Благодаря на всички за мненията и за полезната иформация в темата

                Коментар


                • #98
                  От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                  Е чак толкова кофти да е това е термостат
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #99
                    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                    Здравейте, двигателя при спускане не изстина. Това за мен е работещ нормално термостат.

                    Коментар


                    • От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                      Първоначално публикуван от a_andreew Преглед на мнение
                      Здравейте ,днес ходих да тествам колата. Стигнах до отклонението за паркинга на Драгалевския манастир и тръгнах на обратно. Стрелката на двигателя не се премести. Радиатора беше студен , но маркуча към термостата е леко топъл. Предната седмица колата престоя известно време и беше изстинала. Явно тук е разковничето, при пуснато парно и незагрял двигател започва да изстива без подаване на газ. Благодаря на всички за мненията и за полезната иформация в темата
                      Предната седмица беше и по-студено.

                      Коментар


                      • От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Предната седмица беше и по-студено.
                        Ми утре да се качи до Мальовица, да врътне един топъл чай, и после газ към Говедарци, па да разправя.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Предната седмица беше и по-студено.
                          И термоса не е напълно умрял а само малко. Или е кофти градуси
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            И термоса не е напълно умрял а само малко. Или е кофти градуси

                            Дрън-дрън диагнози. От споделеното в темата бих заложил на това, че термостата му ОК. Разбира се щом си си харесал версията за термостата можеш да си я повториш и хиляда пъти, но от това не следва да е по-правдоподобна.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                              Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                              Ако бях автор на темата ,бих помолил да я изтрият.
                              Ако бях автор на темата, и други свои теми бих помолил да изтрият
                              Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

                              Коментар


                              • От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                                Защо трябва да я изтрият темата ? Не обижда и не нагрубява никого и за мен има полезна информация.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X