Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Велпапе пред радиатора. Отдолу не е чак толкова интересно.
    И кора си трябва че, бързо изстива всичко и картер и блок.......-проверено многократно. Даже навремето за бензиновия Пасат се принудих да правя (от алуминиев лист)обшивка ,че снега и "вятъра" охлаждат за норматив. "Шумоизолационната декорация" над главата е желателно зимата да си е на мястото.

    Коментар


    • #77
      От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

      В момента имам подобен филм с Авенсиса от подписа. Миналата зима страдах цяла зима от слабо парно. Тази зима на първия по-голям студ имах дълъг път и пак няма почти никакво парно, появява се общо взето само на по-дълъг баир или като и раздам малко повече газ. Спирах няколко пъти да пипам маркучи, термостата не отваря. Стрелката стои в нормално положение и дори на 2 по-дълги спускания падна леко.

      Сложих 1 картон пред радиатора и всичко си дойде на място. Комбинацията от сравнително студен двигател, изпарител преди парното и вероятно кофти радиаторче на парното си казва своето. Вероятно и липсва някоя кора от долу, че като гледам няма никакви кори под двигателя. С картоните отпред пак сравнително рядко отваря термостата, но има парно. Едни 10 градуса са вероятно, но разликата в отоплението на купето е огромна.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #78
        От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

        Конструктивно някои са си така,дьртаците у форума помнят Жигулата какво парно имаше или Голф двойка ма помнят и какъв студ е в Сузуки Самурай примерно,за Трабант д не отварям дума,че е вьздухар

        Имаше и едни сутиени който ги слагаха на муцуната при първия сняг и се махаха края на Март.

        Това щом работи с картона си е сбьркан термостат,промивки и сутиени са на дневен ред.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #79
          От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

          Абе, термостат... като духа вятър с минуси моторът се охлажда директно през корпуса си, хич не стига до термостата. Картон си требе. Има по-хитри мотори дето най-отпред им е изпускателен колектор със щит, те някак се оправят.

          Само не съм измислил как да закрепя картон на джугана без да стана на свиня, че радиаторът е една ръка навътре от маската.

          Коментар


          • #80
            От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

            Проба от днес. 2.0 ХДИ.
            45 минути градско (в Дупница стана като в София с трафика). Докато работеше вентилатора на парното, щот жената зиморничава, температурата не се качи повече от 60-65 градуса по стрелка. После като я оставих, спрях вентилатора и си отиде на 80. Повече от това, зимно време не качва, какъвто и трафик да има и какъвто и зор да и давам.
            Лятото много рядко , предимно при бавно каране, качва на 90 и малко отгоре.
            После включват перките и пада пак преди 90.
            Кората под двигателя ми липсва. Декорацията над главата си е там.
            Парно си има през цялото време, освен първите десетина минути. Има една алуминиева джаджа с два щуцера на малкия кръг, преди парното. В нея са потопени 4 подгревни свещи, които греят доста време. Не знам до колко градуса на антифриза. Миналата година, поради недобро обезвъздушаване след смяна на антифриза, на тая джаджа се образувал въздушен джоб и ми изгоря един О-пръстен, които уплътнява двете половини на алуминиевия корпус. Заради загряването на свещите на сухо. Така че, греят яко.

            Според мен, си е напълно нормално поведение на комън рейл дизел при спускане и моторна спирачка. Ако липсва кората под двигателя, ефектът се усилва. Не че и тя е панацея, де.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • #81
              От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Абе, термостат... като духа вятър с минуси моторът се охлажда директно през корпуса си, хич не стига до термостата. Картон си требе. Има по-хитри мотори дето най-отпред им е изпускателен колектор със щит, те някак се оправят.

              Само не съм измислил как да закрепя картон на джугана без да стана на свиня, че радиаторът е една ръка навътре от маската.
              То ако има и маслен радиатор може да охлажда от него до около 40% ма нямаш ли парно се почва с термостат,промивка или смяна на радиаторче,клапите на парното,помпа за празен ход ако имаш...........а най-лесно става със сутиена,няма да прегрее я ма това за много сбъркани печки или яко студ пък ние такъв там нямаме.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #82
                От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                Само не съм измислил как да закрепя картон на джугана без да стана на свиня, че радиаторът е една ръка навътре от маската.
                Вече е трудно да се намерят от старите "жалюзи"(метални щори -за по младите) с които бяха екипирани всички бензинови коли в миналото.

                Коментар


                • #83
                  От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  Вече е трудно да се намерят от старите "жалюзи"(метални щори -за по младите) с които бяха екипирани всички бензинови коли в миналото.
                  Ми то тогава кои бяха дизеловите леки коли
                  Имал съм Москвич 408 И ( и то не е инжекция ) само то беше с жилюзи.По новите модели липсваха.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #84
                    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                    Москве 408 ,на некои Олги също!Абе дръто класическо съоръжение!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                      То ако има и маслен радиатор може да охлажда от него до около 40% ма нямаш ли парно се почва с термостат,промивка или смяна на радиаторче,клапите на парното,помпа за празен ход ако имаш...........а най-лесно става със сутиена,няма да прегрее я ма това за много сбъркани печки или яко студ пък ние такъв там нямаме.
                      Много си прав .Спецялно ти знаеш един мл като моя колко наредени радиатори има от пред.Но както споменах по горе топло си има.Явно си е и до концепция на автомобила и оборудване.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #86
                        От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                        Ако бях автор на темата ,бих помолил да я изтрият.
                        Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                        Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                        Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                        0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                        Коментар


                        • #87
                          От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          Вече е трудно да се намерят от старите "жалюзи"(метални щори -за по младите) с които бяха екипирани всички бензинови коли в миналото.

                          Как да ги няма, на доста нови коли ги има. Днес ги гледах на мазерати леванте. Е верно не е москвич 408-ца, ама си има жалузи.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • #88
                            От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                            Първоначално публикуван от sapuna Преглед на мнение
                            Ако бях автор на темата ,бих помолил да я изтрият.

                            И аз се чудя всички ли за първи път шофират при -10 ?
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #89
                              От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                              Вече е трудно да се намерят от старите "жалюзи"(метални щори -за по младите) с които бяха екипирани всички бензинови коли в миналото.
                              За УАЗ се продават нови. Даже в пристъп на любов към СССР си бях купил. После заминаха в темата за 1лв и се върнах към картона.

                              Но дъртия Савием има сходни приблеми - голям радиатор, голяма перка закачена на водната помпа без виско, голям и маломощен атмосферен директен дизел след това. На място загряване не е предвидено.

                              Изглежда френците да са го мислили за по-колониалната част на страната, защото радиаторчето за отопление е по-малко от на Жигула, а салонът събира две жигулки.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                                Френска работа,да питат руснаците как се прави.

                                Е мойто преди няколко дни - оскубах му някакви дунапрени над и под радиатора,за чий ги слагат като на 5тата година са за боклука не ми е ясно,тенеке под мотора нямаше,термостата не го знам колко е дьрт,събира около 15 кила антифриз.........палиш и на петата минута парно си има,слабо ма има,трансмисионното масло отлепя стрелката на десетата минута ако не я натискаш.

                                Това на минус десетина,на около 40 жега в Аризона парно не съм пробвал,но с климатик до дупка температурата му не мьрда,някой е смятал,че ще се кара и тако и вако,не само да мислиш у Алжир или Мароко кой ще я товари.........франсета пингвини
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X