Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

    Ми на мерцедесите ми е под 20 кинта. Виж на алфите е 100-200 и изисква гинеколог любител, но и те не се сърдят на нов термос и антифриз.
    ПП не съм имал кола която обслужена да излиза от работен диапазон. Това включва Нисан с рд28т и газ до ламарината.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Ми на мерцедесите ми е под 20 кинта. Виж на алфите е 100-200 и изисква гинеколог любител, но и те не се сърдят на нов термос и антифриз.
      ПП не съм имал кола която обслужена да излиза от работен диапазон. Това включва Нисан с рд28т и газ до ламарината.
      Аз на Мусото взех за 13-14лв(такъв имаше), но като го отворих стария беше блокирал от парченце пластмаса(наглед като от казанчето на антифриза), иначе си беше като нов, и преди това работеше перфектно. Разгледах ги и двата, стария също беше като нов, явно сменяван някога, и наглед ми се видя по-читав(различни марки бяха), та си го върнах него. Бачка си перфектно.
      Но не можеш да сравняваш колко грее дизел с директно впръскване и предкамерен такъв. Предкамерния губи повече топлина в охладителната система, загрява по-бързо, и изстива по-трудно на спускане или на място.
      При по-съвременните от значение в някои режими, е и дали EGR -а работи, или е затапен нарочно.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #33
        От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

        Предкамерен комънрейл няма май
        На жената алфата прави сауна още щом тръгне парното. Далеч преди работна температура. А да, не изстива.
        Последно редактирано от turtey; 06-01-19, 15:27.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #34
          От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
          Предкамерен комънрейл няма май
          Няма. Хюндая е с директно, и затова изстива.
          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

          Коментар


          • #35
            От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

            Допълнил съм си поста
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #36
              От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Предкамерен комънрейл няма май
              На жената алфата прави сауна още щом тръгне парното. Далеч преди работна температура. А да, не изстива.
              Има свещи в антифриза. И въобще е въпрос на баланс, настройки на датчика на таблото и пр.
              При определени условия, сигурно можеш да я накараш и да покаже, че изстива, но просто рядко ще се уцелят тия условия.

              ПП: А и вероятно е малка колата, колко топлина ти трябва да я грееш... СантаФе-то е двойно като обем.
              Последно редактирано от cecoa1; 06-01-19, 15:44.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                Не е малка.
                Просто са се постарали.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #38
                  От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  Но не можеш да сравняваш колко грее дизел с директно впръскване и предкамерен такъв. Предкамерния губи повече топлина в охладителната система, загрява по-бързо, и изстива по-трудно на спускане или на място.
                  При по-съвременните от значение в някои режими, е и дали EGR -а работи, или е затапен нарочно.
                  Тука вече се разнищва ситуацията и конструктивните разлики.
                  -Да добавим по големия и проветрив кош, вероятна по висока скорост при спускане,вентилатор (при включен климатик) които обдухва и двигателя ,компютър който пестиливо цеди порциите, а на принудителен празен ход ги спира и двигателя е "компресор" и .................
                  Може да се изброява още,но колегата да провери на място това което му препоръчахте в началото,за да спрем с "боба".

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Има свещи в антифриза. И въобще е въпрос на баланс, настройки на датчика на таблото и пр.
                    При определени условия, сигурно можеш да я накараш и да покаже, че изстива, но просто рядко ще се уцелят тия условия.

                    ПП: А и вероятно е малка колата, колко топлина ти трябва да я грееш... СантаФе-то е двойно като обем.
                    Аз съм с изключени ЕГР голям обем в купето но не страдам от отопление.Сутрин първо палене няма и минута и топлото тръгва.Не страдам от липса и при спускане.
                    Както спомена имам отоплител който е автоматичен и работи дори без аз да знам кога трябва.Както нямам и ръчен контрол на същия.
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                      Повечето случаи се касае за конструктивни особености на мпс-то.Чисто нов Ситроен джъмпер на спускане на Шипка-никакво парно и температурата удря червената зона.Всичко си му е наред,само дето предната броня е с огромни отвори,тонове леден въздух минават през радиатора и директно покрай блока.По същото трасе се возих при колега с десетгодишен Спринтер-парното буквално разлепя подметки....Няма изстиване.Решението при Ситроена е спиране на притока на въздух с капак на решетката,даже ги има фабрични ...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        Аз съм с изключени ЕГР голям обем в купето но не страдам от отопление.Сутрин първо палене няма и минута и топлото тръгва.Не страдам от липса и при спускане.
                        Както спомена имам отоплител който е автоматичен и работи дори без аз да знам кога трябва.Както нямам и ръчен контрол на същия.
                        Е, тоя отоплител си е баш водна печка. Естествено е с него да не те бърка топлината от мотора.
                        Щом няма отделно управление, го водят доотоплител, работи само с двигателя.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                          Май никой в темата не се сеща за ППХ ,и какво става при него. Без един де.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #43
                            От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                            При положение , че се спуска на скорост , се изгаря минимално количество гориво , отделя се малко топлина , то радиатора на парното е способен да охлади двигателя под нормалната температура.
                            Преди години тръгнах сутринта рано да регистрирам един мотор , беше късна есен. Запалих го да загрее , тръгнах , в момента в който започнах да се спускам от Бистрица , температурата започна да спада , стрелката отиде в най-ниската точка , и в този момент се включи вентилатора. До ден днешен този мотор си работи без проблеми , вентилатора се включва когато трябва в жегите , термостата съм го проверявал , работи си. Но при ниски температури и спускане , температурата пада много.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #44
                              От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                              Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                              Май никой в темата не се сеща за ППХ ,и какво става при него. .
                              2,20и38 пост.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Изстиване на двигателя при спускане на хюндай туксон дизел

                                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                                При положение , че се спуска на скорост , се изгаря минимално количество гориво , отделя се малко топлина , то
                                Не минимално ,а никакво и температура се произвежда само от компресирането и триенето в двигателя.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X