Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Повдигане на Ауди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Повдигане на Ауди

    Здравейте колеги, някой може ли да ми помогне с идея за един проект за повдигане на Ауди А4 Б5 куатро?

  • #2
    От: Повдигане на Ауди

    Първоначално публикуван от tripnotik Преглед на мнение
    Здравейте колеги, някой може ли да ми помогне с идея за един проект за повдигане на Ауди А4 Б5 куатро?
    Има окачване за лоши пътища, то е доста по-високо от стандартното, различни са амортисьорите, пружините, и горе буфера. Ако го няма за А4, то го има на Пасат b5/b5.5, което е практически същото като окачване.
    Ако е за по-малко, може и само с други пружини, или да се пробват и някакви подложки, например от опорните метални подложки между долната част на пружината и гумените подложка на чашката на амортисьора(вероятно ако се преработят, може да се сложат още една или две).

    ПП: Задното окачване е малко кофти за работа, има и реглаж, който или трябва да се направи наново, или въобще да не се пипа(трябват подходящи скоби за пружината за работа на място, и разкачане на долния носач от вътрешните втулки). Има вариант и що годе да се бележи как е било, за да се върне по същия начин, ама...абе обикновенно там всичко е в ръжда... Най-правилно е с нови части и нов реглаж.
    Последно редактирано от cecoa1; 05-01-19, 16:36.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • #3
      От: Повдигане на Ауди

      Въздушно окачване от оуроуд Ц5

      Коментар


      • #4
        От: Повдигане на Ауди

        Първоначално публикуван от tripnotik Преглед на мнение
        Въздушно окачване от оуроуд Ц5
        Може и да стане, на теория е близко. Трябват ти всички амортисьори от олроада, и останалата част от системата, компресор, сензори, управление, маркучи, клапани...
        Не знам с компютъра и управлението как ще станат нещата...
        А и ако ще питаш нещо, питай, с по един ред не става. Аз не съм спец, ремонтирал съм си моето куатро(всъщност Пасат), но има и по-грамотни хора тука, може да се включат ако зададеш по-конкретни въпроси.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Повдигане на Ауди

          Искам да го повдигна за леки разходки в гората, търся варянт как да повдигна колата и да сложа по-високи гуми, въздушното окачване е вариянт, но доста трудно за правене, повдигане с подложки на окачването,обаче как точно и къде да го повдигна, и въобще възможно ли е ?

          Коментар


          • #6
            От: Повдигане на Ауди

            Правил съм си зигравки в тази посока ,но тези с алуминиевите "кокали" в предното окачване не са подходящи за подобна интервенция.
            (при промяна на височината трябва да се съхранят всички фабрични настройки на ъглите по окачването и да не се променят характеристиките на пружините,че става трудна за управление каруца.
            Според мен -продажба и купуване на подходяща за целите е по правилния подход.

            Коментар


            • #7
              От: Повдигане на Ауди

              Първоначално публикуван от tripnotik Преглед на мнение
              Искам да го повдигна за леки разходки в гората, търся варянт как да повдигна колата и да сложа по-високи гуми, въздушното окачване е вариянт, но доста трудно за правене, повдигане с подложки на окачването,обаче как точно и къде да го повдигна, и въобще възможно ли е ?
              С въздуха е толкова сложно и кекаво, че е за хептен ентусиасти, ако въобще стане.

              С подложките е най-евтино но само за леко повдигане. Иначе може и пружините да се сменят, има различни за различните мотори и комплектации. Като цяло това окачване има от завода три варианта - спортно, нормално, и за лоши пътища(повдигнато). Но всеки от трите варианта се получава с определена комбинация на пружини и амортисьори, за всяка определена комбинация на мотор, купе и скорости. Примерно V6 дизела с автомат иска по-яки пружини от по-малък мотор с ръчна кутия, за да е на същото ниво и поведение... Пружините се различават по силата си и имат маркировка с боя. Амортисьорите се различават по номер.
              У фолксвагенския форум имаше тема, та даже май и в този на Ауди, където имаше подробно описано кои комбинации какъв резултат дават. С цветовете на пружините, парт.номера на амортисьори и пр.
              По принцип информацията с какво окачване си, се съдържа в табелката с кодове в багажника в нишата за резервната гума. (Тая табелка съдържа в кодове информация за цялостното оборудване на колата, мотор, скорости, код на боята, окачване отпред/отзад, екстри и пр).
              Със запознаване с кодовете за окачването, по-лесно може да се търсят пружини и амортисьори втора ръка по морги и от обяви, както и при търсенето им за купуване като нови части.
              Има достатъчно онлайн каталози за VAG, там може да се изяснят нещата какво да се търси.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Повдигане на Ауди

                С въздуха е толкова сложно и кекаво, че е за хептен ентусиасти, ако въобще стане.

                Но поне е евтино...
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Повдигане на Ауди

                  Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение

                  Но поне е евтино...
                  Евтино е, щото почти недвижима собственост... (тя с части от магазина много не се движи, а с втора ръка не ми се мисли).
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #10
                    От: Повдигане на Ауди

                    Излиза почти мисия невъзможна,колата ми е в повече,но няма да и взема много пари за това предпочитам да експериментирам, чудя се 2.5 тди дали мога да го монтирам на паджерката,ако номера с повдигането не стане.
                    Гледам продават се реголируеми амове но нямам пеедстава какво рочно регулират,дали на горе, или на долу

                    Коментар


                    • #11
                      От: Повдигане на Ауди

                      Продавай на части, или за колкото и вземеш... докато все пак се движи...Джип няма да стане, мотора също е калпав.
                      Регулируемото окачване се повдига и сваля, но за прежалена кола е скъпо и безсмислено. По-често се ползва от уличните рейсъри да се снижава окачването, та за повдигане няма да е кой знае колко. Обикновенно си пише в описанието им от колко до колко се регулира.
                      Като знам и как се сменят задните амортисьори...ако не ти е поне хоби монтьорството, е твърде съмнително удоволствие.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Повдигане на Ауди

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Продавай на части, или за колкото и вземеш... докато все пак се движи...Джип няма да стане, мотора също е калпав.
                        Регулируемото окачване се повдига и сваля, но за прежалена кола е скъпо и безсмислено. По-често се ползва от уличните рейсъри да се снижава окачването, та за повдигане няма да е кой знае колко. Обикновенно си пише в описанието им от колко до колко се регулира.
                        Като знам и как се сменят задните амортисьори...ако не ти е поне хоби монтьорството, е твърде съмнително удоволствие.
                        Двигателя си е много добре, никакви проблеми не съм имал никога с него, задните амове се сменят много по лесно от на другите коли.
                        https://www.youtube.com/watch?v=h803IlAkRLM този ефект търся аз
                        http://www.mecu.se/index_a4offroad.htm
                        Последно редактирано от tripnotik; 07-01-19, 14:09.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Повдигане на Ауди

                          Моя грешка, на Пасата 4х4 задния мост е като на Ауди А6. При теб е различно.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Повдигане на Ауди

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            Моя грешка, на Пасата 4х4 задния мост е като на Ауди А6. При теб е различно.
                            Свалят се направо с ботуша

                            Коментар


                            • #15
                              От: Повдигане на Ауди

                              Първоначално публикуван от tripnotik Преглед на мнение
                              Свалят се направо с ботуша
                              А в другото ботуша си е към колата, горния носач е на около 10-15см над долния, и дефакто пружината и амортисьора са вътре в горния носач.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-a0a7cc1eddac1cd6f5ebcc01917ad365-V.jpg
Прегледи:1
Размер:237.6 КБ
ID:5806194
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X