Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

    Здравейте, имам въпросното терано от миналата година. Както е паркиран пред блока на другата сутрин, никакви признаци на палене. На диагностика няма грешки. Но забелязвам че на Fuel pump е на off, което ме намежда на мисълта че компютъра не подава сигнал на клапана на помпата да сработи. Като меря между клапана и маса ми дава само 0.5в, а не очакваните 12. Какъв според вас може да е проблема? Имобилайзер може би, но как се разбира че работи коректно. Мога да кача и други живи данни от диагностиката.
    Също така за сравнение каква е стойността на авансаторния клапан на контакт. На диагностиката е inj tim C/V. Благодаря!
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181222-091742.jpg
Прегледи:1
Размер:257.3 КБ
ID:6153841
    Последно редактирано от bobo1273; 05-01-19, 10:10.
    LZ1BNV Nissan Terrano II 2.7 tdi 98г

  • #2
    От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

    Няма грешки па не пали!
    Това ще да е някаква дяволска работа!
    До колко може да се има доверие на подобна "диагностика"!?

    Коментар


    • #3
      От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Няма грешки па не пали!
      Това ще да е някаква дяволска работа!
      Тези трактори май искаха работещи подгревни свещи и нафта през дюзите.

      Коментар


      • #4
        От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

        Като нЕма плюс на клапана на помпата, няма да пали. На някои това минава през реле, освен през имобилайзер(ако има).
        Дай му директен плюс на клапана от клемата на акумулатора, би трябвало да запали.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • #5
          От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

          Замръзнала нафта ? Върти ли изобщо стартера ? Малко вероятно е да е клапанчето но все пак :






          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled.png
Прегледи:1
Размер:32.7 КБ
ID:5806099



          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled1.png
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:5806100

          Коментар


          • #6
            От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

            Здравейте отново, беше студено и не съм се занимавал. Днес свалих клапана за проба и работи. Пробвах с подаване на 12в,цъка но на тръбите за дюзите няма никой. Компютъра продължава да не подава напрежение към клапана. След това реших да монтирам клапана без движещия елемент, все едно винаги е активен и също не пръска гориво към дюзите. Чудя се дали е възможно да са влязли боклуци и затова да не подава гориво.
            Авансаторния клапан не мога да го сваля да го почистя и проверя. Той играе ли роля на пътя на горивото. Знам че има цетка на клапана ако се е запушила случайно, дали има връзка с проблема.
            Преди това свалях капака на помпата да сменя двете гарнитури, че капеше от там, но мисля че съм върнал всичко коректно.
            LZ1BNV Nissan Terrano II 2.7 tdi 98г

            Коментар


            • #7
              От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

              Първоначално публикуван от bobo1273 Преглед на мнение
              Преди това свалях капака на помпата да сменя двете гарнитури, че капеше от там, но мисля че съм върнал всичко коректно.
              С това трябваше да започнеш. Явно не си върнал всичко коректно.
              Тоя капак(не най-горния, а отдолу където се присъединява към помпената част) може да се мести напред-назад, т.е. към ангренажа или към тръбичките за високо налягане, отворите му са леко бъбрековидни. Трябва да се сложи в точно определено положение за да работи коректно. И то се настройва с гледане на живи данни на празен ход. При положение извън определени граници, дори няма да пали.
              Отделно, валът излизащ от долната му част и влизащ в помпата, има едно зъбче, което трябва да влезе при сглобяване в отвора на контролната муфа на помпения елемент, но не съм сигурен дали можеше да се сглоби ако не е влязло.

              Най-добре напиши пак подробно как се разви проблема, щото не става баш ясна хронологията. От "Както е паркиран пред блока на другата сутрин, никакви признаци на палене." до "Преди това свалях капака на помпата да сменя двете гарнитури, че капеше от там, но мисля че съм върнал всичко коректно." има съществена разлика. Кое е първо във времето?

              За 12- те волта на стоп-клапана е странно, но напиши как се случват нещата пък тогава ще го мислим.
              Отделно, не е същото като му подадеш директно ток, и като му махнеш клапана. Това защото на някои системи при проблем с релето захранващо компютъра, де факто с директния плюс на клапана захранваш с ток и компютъра за да почне той да дава команди и да пусне гориво(т.е. един вид да "дава газ", да каже каква трябва да е цикловата порция).
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #8
                От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

                Първоначално публикуван от bobo1273 Преглед на мнение
                .....Преди това свалях капака на помпата да сменя двете гарнитури, че капеше от там, но мисля че съм върнал всичко коректно.
                Драсна ли поне някоя марка на това което свали да го нагодиш на същото място?

                Коментар


                • #9
                  От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

                  Ето нещата от начало.
                  Тераното не пали и не подава сигнал до клапана. За да сваля клапана за горивото, свалих и капака на помпата, като я почистих и смених гарнитурите. Клапана беше много стегнат, едвам го отвих с глух ключ. Като свалих клапана гумичката която го уплътнява се беше заклещила в елемента който се движи в клапана и съответно този клапан няма как да е работил. Сглобих клапана, и му подадох 12в директно. Сглобих главата 1 път но не влезе както трябва. Стегнах я. Тогава запали с малко спрей в смукателя , но с огромен облак пушък и се самофорсираше. Сетих се че не съм наставил актуатора за газта както трябва и го отворих пак. Няколко пъти слагам махам главата, но не успя да пръсне гориво към дюзите.
                  Маркировка на главата уж направих, но явно повърхностна, защото след много мазане и миене я затрих. Ориентирам се по следите от болтовете. Другото нещо е по диагностика като въртя и цикловата порция расте от 35 нагоре, стига максимума и започва от нулата, което ми се вижда странно.
                  Може ли някой да напише авансаторния клапан на контакт с диагностиката каква му е стойността, защото моя го дава в максимална стойност, което не знам дали е така.
                  За компютъра имам и съмнения към NATS.
                  LZ1BNV Nissan Terrano II 2.7 tdi 98г

                  Коментар


                  • #10
                    От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

                    1. На контакт ... , обърни внимание на третия индикатор C/Sleeve Pos V - ако предположението ми е вярно това напрежение е свързано с положението на контролната муфа ( при местене на главата на помпата вероятно се мени ) т.е. ако имаш такъв индикатор търси това показание ( може би ? ) чрез местене на главата на помпата .
                    ( Аванса е на 94% , колкото по-студено толкова повече )




                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190128_205142.jpg
Прегледи:1
Размер:400.5 КБ
ID:5808033







                    2. След запалване :





                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190128_205234.jpg
Прегледи:1
Размер:430.2 КБ
ID:5808034



                    .
                    Между другото миналата зима правих подобно упражнение поради кофти дизел . Клапана се сваля без разглабяне на капака на помпата и при свалянето уплътнението се "забръща" и отива върху плунжера , но не това беше " ефекта за дефекта " .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

                      Добре са забатачени нещата.
                      След всяко отваряне на помпата влиза и въздух в системата, а за да се обезвъздуши, трябва всичко останало да работи нормално.
                      Първо се оправя тока до клапана. После се върти на стартер, гледат се и живи данни(ако може), и ако трябва се мести капака докато почне да подава гориво. През това време една или повече дюзи им се охлабват тръбичките за да изкарва въздуха. Като тръгне нафтата се стягат.
                      Накрая се настройва окончателно капака на помпата, според предписаната циклова порция за празен ход, добре е това да се направи на загрял двигател за да е по-точно(но не е фатално, има известен толеранс в допустимите стойности).

                      ПП: А тока до клапана вероятно е нещо дребно, гледам на схемата дадена по-горе в пост номер 5, има и бушон във веригата, почва се от него.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

                        Благодаря, информацията от диагностиката ми е много полезна. В момента C/Sleeve Pos V е на 0.72. Ще го преместя до 0.66 и отново ще пробвам с въртене. Щом авансаторния клапан на студено е на максимални стойности се предполага че работи.
                        LZ1BNV Nissan Terrano II 2.7 tdi 98г

                        Коментар


                        • #13
                          От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

                          А оправи ли захранването на стоп-клапана?
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

                            Докато не докараш нещата до там че до клапана да отива ток по нормалния начин, тоест да го пуска компютъра, всякакви останали опити са безсмислени. Това ти гарантира че и имобилайзера е в ред, и компютъра наистина се опитва да запали двигателя.

                            Защото ако компютъра не се опитва да запали двигателя (тоест да отвори клапана и да подаде гориво през контролната муфа), колата няма да запали посмъртно.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Терано 2 2.7тди 1998г не пали.

                              Благодаря sparky. Имаш ли идея как да проверя имобилайзера и NATS дали работи коректно. До колкото гледах от ръководството, сигнала за клапана се подава директно от компютъра.
                              LZ1BNV Nissan Terrano II 2.7 tdi 98г

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X