Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оригиналът срещу обработката :)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Оригиналът срещу обработката

    Аз имам желание да се развивам в тази посока, както виждате съм потрошил бая пари в тая насока..

    Знам че туристическото щракане с апарата, от всякъде и от всеки възможен ъгъл не развива таланта, това всеки го може..

    Въпреки че, техническата част на нещата ми е ясна, как работи апарата, затвори експониране и други технически термини, ми липсва креативната, това се научава с време и с практика, и с четене на литература а не с форуми, това ми е ясно...

    И това смятам да направя, посещението на форума от любители, е чиста загуба на време и пилене на нерви, и за двата отбора и за чукча и за професионалистите, обясненията на професионалистите към другите е такова: Ти си тъп чукча, що еми щот си тъп:

    Липсата на някакви конкретни градивни критики, свързани с точното локализиране на проблема, и съвети за изчистване на проблемите, по скоро навреждат на "младите" които посещават форума и докарват дъртите до нерви....
    И също така до липса на желание да питат, след като отговор ще е пределно ясен: 20 процента, абе що си губиш времето, 80 абе защо губиш нашето време, това за мен просто обезсмисля провеждането на подобен тип мероприятия.

    За това, смятам вместо да си губим времето и нервите взаимно, да започна да си се самообучавам в развиването на креативноста си, знам че техническата част е важна, но е и важно да се научи човек как да поставя целите си и да знае как да ги постигне, така че резултата да се покрие и да не се различава много от първоначалният замисъл замисъл....
    Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

    Коментар


    • #17
      От: Оригиналът срещу обработката

      Повярвай, изобщо не си потрошил бая пари. Бая пари са когато си купиш няколко L-ки, няколко хубави на другите марки и като теглиш чертата си на около 6-7 хиляди похарчени. А това дори не е много. Така че с тая пръдлива 30-ка по-скоро си платил входната такса за да почнеш изобщо, ама нейсе.

      Щом толкоз ти губим безценното време с безполезните си съвети, аз мисля да бях дотук.
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • #18
        От: Оригиналът срещу обработката

        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        Аз имам желание да се развивам в тази посока...
        Това е много хубаво - чети, тествай, слушай какво ти говорят можещите, разглеждай темите тук - има изключително ценни съвети и въпроси след много страхотни снимки публикувани във фото-частта на форума.


        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        както виждате съм потрошил бая пари в тая насока.....
        Идея си нямаш колко си далеч от истината. Купил си нещо с което да щракаш и до колкото разбирам от писанията ти избора ти е бил продиктуван от ограничения бюджет и липсата на търпение и последователност. Ако си беше стоял на задника още малко, щеше да можеш да си позволиш по-добро с незначително по-висок бюджет.


        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        Знам че туристическото щракане с апарата, от всякъде и от всеки възможен ъгъл не развива таланта, това всеки го може..
        ...но не всеки го навира в очите на другите

        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        Въпреки че, техническата част на нещата ми е ясна, как работи апарата, затвори експониране и други технически термини...
        Ко?...НЕ!

        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        ...ми липсва креативната, това се научава с време и с практика, и с четене на литература а не с форуми, това ми е ясно...
        Но въпреки това пускаш "образователни" теми във Форум Фотография. Имаш доста високо мнение за знанията си очевидно. След като си наясно, че това което липсва се научава с четене и практика, защо затвърждаваш максимата "Чукча не читател - чукча писател" ?

        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        И това смятам да направя, посещението на форума от любители, е чиста загуба на време и пилене на нерви, и за двата отбора и за чукча и за професионалистите, обясненията на професионалистите към другите е такова: Ти си тъп чукча, що еми щот си тъп:

        Липсата на някакви конкретни градивни критики, свързани с точното локализиране на проблема, и съвети за изчистване на проблемите, по скоро навреждат на "младите" които посещават форума и докарват дъртите до нерви....
        И също така до липса на желание да питат, след като отговор ще е пределно ясен: 20 процента, абе що си губиш времето, 80 абе защо губиш нашето време, това за мен просто обезсмисля провеждането на подобен тип мероприятия.
        Задаваш конкретен въпрос - получаваш конкретен отговор. В този форум е така през повечето време. Сигурен съм че ако изпляскаш една снимка с въпроса "Колеги, тази снимка е правена с тези настройки при такива условия, моля за съвет какво бихте променили като композиция и настройки за да получа еди-какъв си резултат?" - ще получиш много повече отговори отколкото при сегашното ти менторско поведение подплатено с...ами с не знам с какво честно казано. Разтягане на локуми и пускане на теми за всяко нещо за което си МИСЛИШ, че си компетентен, определено не е начина да привлечеш градивна критика и коментари. От писанията ти, особено в тази тема лъха една сигурност и убеденост - това е така, онова е иначе и толкова. Знаеш предполагам кой е Зенон...има и много хубава статия тук в офф-нюза - Статийка

        Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
        За това, смятам вместо да си губим времето и нервите взаимно, да започна да си се самообучавам в развиването на креативноста си, знам че техническата част е важна, но е и важно да се научи човек как да поставя целите си и да знае как да ги постигне, така че резултата да се покрие и да не се различава много от първоначалният замисъл замисъл....
        Казваш това, което аудиторията иска да чуе, швабите му казват Soziale Erwünschtheit.
        42

        Коментар


        • #19
          От: Оригиналът срещу обработката

          "Бая пари" е съвсем субективна категория и никой не може да я заключи само в собствените си рамки за много и малко.
          Щракането (или "щтракане", според един корифей в областта на фотографията, изкуството и поне няколко езика) всъщност има само една цел - да запечата момента. Въобще не е задължително запечатаното да въздейства и на други по същия начин както на запечаталия го, нито пък има нужда непременно да се равнява с изкуство. При изкуството е малко по-сложно. Има нещо което държиш да кажеш - може да го кажеш с думи, може и с други изразни средства (фотография, примерно). За целта е позволено да променяш действителността (запечатания образ) както си искаш за да постигнеш внушенията на изказа според собствените ти разбирания. Трябва обаче преди всичко да има какво да кажеш.

          Коментар


          • #20
            От: Оригиналът срещу обработката

            Супер се дразня от такива обработки:


            https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=220195
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:34433362173_ed465f47de_b.jpg
Прегледи:1
Размер:237.7 КБ
ID:5806093
            Много нэстествено, нереално и изопачаващо ми стоят.

            По добре "обработките" на Траянчо
            Land Rover Discovery II, V8 4.0
            VW Golf VI variant
            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

            Коментар


            • #21
              От: Оригиналът срещу обработката

              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
              И каква е целта на занятието?!? Да пълним форума с теми?!?

              Това даже и снимки за спомен не са.
              Повече теми, повече кликове, повече приходи от реклама.
              Нали тъй?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Оригиналът срещу обработката

                На тази наистина са прекалили с обработката - виж какво хало има около върховете. Яко са гръмнали хайлайтите. А в централната част на небето бялото направо ти вади очите.
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #23
                  От: Оригиналът срещу обработката

                  Хубаво е да има малка корекция при нужда, но без екстремни цветове.

                  Оригинала на Траян:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:original.jpg
Прегледи:2
Размер:1,009.0 КБ
ID:5806106



                  Моята с лека корекция, махнах леко зеленикавия отенък.
                  Последно редактирано от Еделвайс; 06-01-19, 16:22. Причина: Снимки

                  Коментар


                  • #24
                    От: Оригиналът срещу обработката

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Повече теми, повече кликове, повече приходи от реклама.
                    Нали тъй?
                    Па дай не си играем да трием ботовете ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Оригиналът срещу обработката

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Па дай не си играем да трием ботовете ...
                      А, не знам какви са разпорежданията на ръководството
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #26
                        От: Оригиналът срещу обработката

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Супер се дразня от такива обработки:
                        ...
                        Много нэстествено, нереално и изопачаващо ми стоят.
                        Защото търсиш естественото и реалното. Ама не винаги е това е целта Освен репортажната снимка тип "виж колко е готин пейзажа" съществува и идеята за фотографията като изкуство и от там нататък варияциите край нямат. Обикновено "неестествената" обработка се прави за ефект. Примерно HDR постига сюрреалистичен ефект, черно-бялата снимка привлича вниманието върху формите отколкото върху цветовото решение и т.н.

                        От траяновите обработки най-първата си е съвсем на място, с наситените цветове които превръщат счупената пейка в скулптура, бледите тонове на оригинала са заменени с цветове които бързо се асоциират примерно с наситеното зелено и кафяво на иглолистна гора И докато оригиналът е блед и скучен (макар и естествен и реалистичен просто мястото не е интересно и не предизвиква никаква емоционална реакция, най-много да се сетя за някоя разходка в гората когато ми е било скучно), то обработената снимка е хипер-реалистична и по-скоро символ на гора. И понеже не се свързва с нещо реално, въображението се задейства и вади асоциации за разходки из буйна зеленина заради наситените цветове, от там положителни емоции. Счупената пейка пак заради наситените цветове и артистичната комбинация от светлини и сенки също става източник на положителни емоции, по-скоро навежда на мисълта за носталгия по отминали времена когато може би пейката е била нова, а ние сме били млади и т.н.

                        Втората "обработена пейка" не е толкова ефективна заради цветовата гама, която вече не напомня за свежото кафяво на борова смола, а цветовете на пейката по-скоро напомнят на останки от бомбардировка. Положителния ефект липсва, липсва и въобще някаква логична асоциация и снимката изглежда безмислена. Последната "обработена пейка" направо прилича на останки от пожар и примерно би могла да се ползва като илюстрация към статия тип "защо рушим природата".

                        В този ред на мисли, снимката с мотора може да служи за реклама на мотора, евентуално нещо носталгично свързано със студен климат (такива мисли навява цветовата гама) и резкия контраст, който пък може да се асоциира с "хапливостта" на студа или може да подчертава отчетливостта в силуета на мотора. За да се забележи подобен ефект естествено трябва някакъв рекламен лозунг в същия смисъл. Като любителска снимка, евентуално може да е търсено подчертаване на облаците, които действително са красиво оформени и заслужават да им се обърне внимание, може би синия ефект не е нарочно търсен. Цялостната цветова гама може и да е резултат от желанието да се сложи цялата снимка в един тон, отговарящ на цвета на мотора. Все пак подсъзнанието оказва влияние когато се прави изкуство. Донякъде има смисъл, дори халото около планината навява за буря и светкавици, което пасва на цялостния минорен тон и въобще за асоциациите свързани с буря (подобно на усещането за насрещен вятър когато се кара мотор), така че може да се възриеме като полезен ефект отколкото като грешка.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Оригиналът срещу обработката

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0569_IJFR3.jpg
Прегледи:2
Размер:146.8 КБ
ID:5806219
                          А тази как е?
                          Според вас оригинал или обработена?

                          Коментар


                          • #28
                            От: Оригиналът срещу обработката

                            Първоначално публикуван от Svetlio70 Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]978627[/ATTACH]
                            А тази как е?
                            Според вас оригинал или обработена?
                            Според мен е обработена но на мен ми харесва космическото синьо небе, ако не е обработена, то тогава си ползвал определен филтър към обектива

                            Коментар


                            • #29
                              От: Оригиналът срещу обработката

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Според мен е обработена но на мен ми харесва космическото синьо небе, ако не е обработена, то тогава си ползвал определен филтър към обектива
                              Това е че не съм ползвал CPL филтър нито пък друг и не е обработвана ако не броим това че е от jpg.При определени условия и настройки всъщност съвкупност от двете се получава този ефект.И аз малко се учудих защото заради силното слънци много не виждах резултатите на дисплея макар да гледах и хистограмата.
                              Единственото което съм пипнал е че съм изтрил 3-4 петна в небето заради зацапаната матрица...или може би огледалото.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Оригиналът срещу обработката

                                Светлината понякога се поляризира и без специално да слагаш филтър. Например при 7мм-вия на Самянг дето хваща половината свят небето почти винаги е поляризирано, без да има филтър.
                                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X