Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

    Напоследък, откакто захладня, Жипа почна да върти стартера доста дълго преди да запали сутрин или след по-дълъг престой. До сега не съм имал такъв проблем, винаги е палил от четвърт или след 1- 2 завъртания на стартера. Топлия старт си е супер и пали както го пипна.

    Не знам дали е съвпадение или се отразява студеното време, но клоня към 2 причини за проблема- датчик за темперарурата на входящия въздух на колектора или IAC (моторчето за празен ход). Бензиновата помпа съм я изключил като вариант, тъй като няма разлика и след 10 пъти даване на контакт и завъртане на помпата да напълни рейката. Понякога, като погаля педала на газта докато върти стартера, запалва веднага, което говори за липса на въздух, за това клоня и към горните 2 модула. Датчик колянов вал, разпределителен, МАП, свещи, ротор, капачка, кабели и др. също не са заподозряни, тъй като повечето са сменяни, а през останалото време Жипа си работи чудесно.

    Някой с подобен отстранен проблем или съвет?
    R 727cc BB KIT
    ZJ V8
    WK2 V6

  • #2
    От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

    Там е работата, че през зимата, отново всичко влиза в кръга на заподозрените.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #3
      От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

      Малък едит, забелязах че и при топъл старт започва да се бъзика и да върти малко повече от обикновено, но запалва много по-бързо, сравнявайки със студения. Като чета Руските форуми, директно обвиняват датчик колянов вал и май това ще се окаже, макар и да мислех, че ако е той, двигателя изобщо не пали.
      Последно редактирано от baha; 05-01-19, 19:29.
      R 727cc BB KIT
      ZJ V8
      WK2 V6

      Коментар


      • #4
        От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

        А възможно ли е, горивото да се стича обратно към резервоара, при по продължително стоене. Пробвай сутрин преди да запалиш даи няколко пъти на контакт, без да палиш, и задръж по 2- 3 секунди все едно подгряваш дизел, и след това стартирай.

        Коментар


        • #5
          От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

          Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
          Бензиновата помпа съм я изключил като вариант, тъй като няма разлика и след 10 пъти даване на контакт и завъртане на помпата да напълни рейката.
          ??
          Най ме е страх от хора без мечти...

          Коментар


          • #6
            От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

            Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
            ??
            Извинявам се, чета между редовете от бързане.

            Коментар


            • #7
              От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

              Започва се от свещите (ако не са сменяни 15-20хл. км.) сега е момента и се насочвате и към дюзите, които може да не разпиляват добре бензина и когато е студен двигателя си е истински проблем!

              Коментар


              • #8
                От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

                Както уточних в преден пост, всичко по тоците (свещи, кабели, капачка и ротор) е сменено, без датчика на коляновия вал на дистрибутора и бобината.

                И 8те инжектора да скръцнат изведнъж не вярвам, пък и щеше да има наченки на припалване на някои цилиндри, а такава няма, просто след дългото въртене взривява изведнъж, както си палеше и преди от половин оборот.

                Ще направя все пак един тест за налягането на рейката, за да елиминирам със сигурност помпата, защото при нея един клапан може да се е скапал и да не държи никакво налягяне. Ако беше виновен ДКВ, може би щях да съм усетил и други негови признаци в движение.
                R 727cc BB KIT
                ZJ V8
                WK2 V6

                Коментар


                • #9
                  От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

                  Оказва се че при този модел датчика за колянов вал прави доста магарии и е причина за странни дефекти свързани със запалването . Все пак виж налягането в горивната система ( помпа филтър ...) .
                  Еди Рангелов : 0885 088 444
                  Няма незаменими има незабравими хора !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

                    Привет,
                    Същите симптоми само че при WJ 4.7 ги реших от раз със нов бензинов филтър.
                    Поздрави!
                    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                    Коментар


                    • #11
                      От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

                      Първоначално публикуван от baha Преглед на мнение
                      Както уточних в преден пост, всичко по тоците (свещи, кабели, капачка и ротор) е сменено, без датчика на коляновия вал на дистрибутора и бобината.

                      И 8те инжектора да скръцнат изведнъж не вярвам, пък и щеше да има наченки на припалване на някои цилиндри, а такава няма, просто след дългото въртене взривява изведнъж, както си палеше и преди от половин оборот.

                      Ще направя все пак един тест за налягането на рейката, за да елиминирам със сигурност помпата, защото при нея един клапан може да се е скапал и да не държи никакво налягяне. Ако беше виновен ДКВ, може би щях да съм усетил и други негови признаци в движение.
                      Това обяснение променя картината,но почти изключвам помпата и регулатора след обясненото.
                      Защо докато въртите на стартер не се провери запалването на един цилиндър. При наличие на искра,посоката е горивото,ако няма искра тогава датчик колянов вал,разни защити,ел вериги и пр..
                      Поне ще знаете посоката за търсене.

                      Коментар


                      • #12
                        От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

                        Проверихме помпата и налягането с Еди, държи 35- 40Psi и не пада, което означава, че имаме гориво.

                        TPS работи нормално, MAP също, както и IAC. Имам наличен нов температурен датчик и ще го сменя, макар, че показанията му бяха що- годе точни.

                        Нещата отиват към ДКВ, за който чакам доставка, както и ДРВ (при дитрибутора). Смяната им е тегава, но като дойдат се захващам.
                        R 727cc BB KIT
                        ZJ V8
                        WK2 V6

                        Коментар


                        • #13
                          От: ZJ 5.2 дълго върти при студен старт

                          Отстраних проблема, който не беше ДКВ.

                          От известно време се каних да си сменям изпарителя на газта, понеже стария сдаваше багажа и клякаше във високите обороти. Днес дойде време за подмяната и като казах, на газаджията ми проблема, който имам, той веднага извади вакума от изпарителя и тества за налягане. Видях как изпускаше здраво газ, която в крайна сметка е отивала директно в колекторите и е давила цилиндрите, до степен да трябва стартера да върти 6- 7 секуди докато запали. Казах му, че съм правил теста да изгася колата на газ, за да елиминирам свръхналягане и достигане на газ през инжекторите, но случая не беше такъв и газта е пълнила директно колектора през вакум маркуча и то бая. За да бил меродавен теста с гасенето на бензин е трябвало да спра газта от бутилката, изгоря останалата газ в системата, така че да е празна и тогава да се прави теста на бензин, което нямаше как да направя, понеже не предполагах такава причина. Това обяснява и сутрешния или като цяло старта след престой, независимо топла или студена кола. При топъл мотор, след 10 минути престой, палеше на 2рата секунда, след 30 минути престой, на 4тата според, колко газ ще напълни изпускащия изпарител.
                          Та в крайна сметка сложихме новия изпарител и както преди, с пипането на стартера, двигателя запали. Аз така или иначе си чакам ДКВ и ДРВ от rockauto и ще си ги пазя за в бъдеще.
                          Имайте едно на ум, че умиращ изпарител, може да прави и такива мизерии и да вкарва газ не само през инжекторите, заради пробити мембрани.
                          R 727cc BB KIT
                          ZJ V8
                          WK2 V6

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X