Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От каква машина е това чудо ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От каква машина е това чудо ?

    Здравейте колеги
    Първо да спомена колко информативен и ценен е целия подфорум за всеки любител занимаващ се с металообработване
    Също и че благодарение на информацията тук ,(особенно на колегата sek.1) се оборудвах с сев. корейски струг КУСОН 3
    Та по въпроса:
    Покрай няколко железа които напазарих ми попадна детайл от неизвестна за мен машина
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190102_165448.jpg
Прегледи:1
Размер:95.6 КБ
ID:6153828Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190102_165512.jpg
Прегледи:1
Размер:101.2 КБ
ID:6153829Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190102_165533.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:6153830
    лястовичите опашки са на цилиндрични лагерни ролки, вътре има голяма пружина , а малкото е нещо като въртяща маса
    още един въпрос за универсалче която марка не ми говори нищо и в гугъл e хърватско село
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190102_193543.jpg
Прегледи:1
Размер:341.4 КБ
ID:6153831
    И накрая нещо забавно орбитална мини въртяща делителна глава със раздвижен център ВЕРТЕКС (става и за холната секция)
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190102_161731.jpg
Прегледи:1
Размер:350.7 КБ
ID:6153832

  • #2
    От: От каква машина е това чудо ?

    Еми универсалчето е призводство на фабрика МАРКО ОРЕШКОВИЧ -ЛИЧКИ ОСИК. Нещо като ВМЗ-Сопот- произвеждат машини, някой от тях хвърчат и гърмят и ги намират в братска Сирия, та внимавай като го стягаш- да не гръмне и то.
    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

    Коментар


    • #3
      От: От каква машина е това чудо ?

      Честито за струга
      На първите снимки си е кръстат супорт от някакъв струг с болт за ножодържача.

      Коментар


      • #4
        От: От каква машина е това чудо ?

        Делителната глава и центърчето отстрани ще ги ползваш ли или ще ги продаваш!?! Ако не ти трябват имам интерес.
        "Българинът ще стане велик гражданин на света в деня, когато зареже най-долното си качество - винаги да гледа да мине тънко и да не си плати справедливо за това, което получава!"
        Ат.Буров.

        Коментар


        • #5
          От: От каква машина е това чудо ?

          Първоначално публикуван от pgv64 Преглед на мнение
          Делителната глава и центърчето отстрани ще ги ползваш ли или ще ги продаваш!?! Ако не ти трябват имам интерес.
          Едван навих човека да ми го продаде имам малка направи си сам фрезичка на която тепърва ще се пробва

          Коментар


          • #6
            От: От каква машина е това чудо ?

            Първоначално публикуван от ulf Преглед на мнение
            Честито за струга
            На първите снимки си е кръстат супорт от някакъв струг с болт за ножодържача.
            определено не това... не съм виждал струг със направляващи на лагери.... оста за "ножодържача" реално се пада отдолу, а от горе е големия фланец и въртящата маса.
            В дупката на въртящата маса се вижда масивната пружина
            Някаква възвратно постъпателна схема е тва с пружина за връщане и на лагери на направляващите , обаче нямам опита да го разгадая.

            Коментар


            • #7
              От: От каква машина е това чудо ?

              Оказа се част от заточна машина

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X