Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв USB адаптер за WIF ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв USB адаптер за WIF ?

    Препоръчайте , някакъв мощен usb адаптер за wifi , до 100-на лева и да може да се купи в България, в краен случай да се достави за 2-3 дни до България.
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

  • #2
    От: Какъв USB адаптер за WIF ?

    Целта е?
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Какъв USB адаптер за WIF ?

      Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
      Целта е?
      Да хвана сигнал , че антената на лаптопа идва слабичка.

      Спалните са от контейнери. В общата стая има "хот спот". Обаче там се пълни с народ и всички "врещят" , не ми е комфортно в такава среда. Идеята ми е , да се опитам да ползвам интернета в стаята . Пред врата в коридора хващам сигнала, но вътре не.

      За момента уж, намерих Tplink AC1200 двубандов с USB 3.0

      Да видим , с логистиката ще се справя ли
      Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 08-01-19, 09:51.
      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

      A1+

      Коментар


      • #4
        От: Какъв USB адаптер за WIF ?

        Да дам резюме.
        Въпросната джаджа дойде , работи , но не е това което очаквах .
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • #5
          От: Какъв USB адаптер за WIF ?

          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
          Да дам резюме.
          Въпросната джаджа дойде , работи , но не е това което очаквах .
          https://www.emag.bg/kabel-za-printer...ch-Action=view

          Освен да използваш удължителен кабел и джаджата да я лепнеш на вратата в коридора. Щото и материала на стените може да е такъв дето не пропуска сигнала.
          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

          Коментар


          • #6
            От: Какъв USB адаптер за WIF ?

            Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
            https://www.emag.bg/kabel-za-printer...ch-Action=view

            Освен да използваш удължителен кабел и джаджата да я лепнеш на вратата в коридора. Щото и материала на стените може да е такъв дето не пропуска сигнала.
            Понеже няма от къде кабел, друго решение намерих
            Лаптопа до прозореца, антената навън и правя хотспот от лаптопа
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              От: Какъв USB адаптер за WIF ?

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Да дам резюме.
              Въпросната джаджа дойде , работи , но не е това което очаквах .
              А не написах ли някъде мнение, че вероятно проблема е в рутера. т.е. в прекалено шумната среда (много устройства, други рутери), както и стени, които не пропускат сигнала.

              Не винаги е достатъчно в едната стая да имаш бърза скорост, има много други фактори, които определят "скоростта" на безжичния интернет. Поради тази причина навсякъде, където е възможно се предпочита кабел.

              Можеш ли да видиш с някой wireless channel scanner/WiFi Analyzer колко мрежи виждаш до рутера и от мястото, на което искаш да "хванеш" интернет?
              ;-)
              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

              Коментар


              • #8
                Какъв USB адаптер за WIF ?

                Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
                А не написах ли някъде мнение, че вероятно проблема е в рутера. т.е. в прекалено шумната среда (много устройства, други рутери), както и стени, които не пропускат сигнала.

                Не винаги е достатъчно в едната стая да имаш бърза скорост, има много други фактори, които определят "скоростта" на безжичния интернет. Поради тази причина навсякъде, където е възможно се предпочита кабел.

                Можеш ли да видиш с някой wireless channel scanner/WiFi Analyzer колко мрежи виждаш до рутера и от мястото, на което искаш да "хванеш" интернет?
                В тази тема не си
                Не съм профи в тази област, но логически разсъждавах така:

                Лаптопа има малка антенка и хваща слабо сигнала до прозореца.
                Външна антена би трябвало да го хваща по-добре .

                Резултата е такъв, но не точно колкото исках аз донпрозореца хваща , ама навътре, пак отслабва.


                Не остана “ скора дембель “, така че няма да се занимавам
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв USB адаптер за WIF ?

                  лаптопите обикновено имат МНОГО по-добра антена от USB адаптерите.

                  Ако много слушкаш ще ти пратя един USB адаптер за проба, ама после да ми го върнеш като се уволниш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв USB адаптер за WIF ?

                    ако имаш контакт на подходящо място, с репитер няма ли да стане, аз така си удължих обхвата през 2 стаи.
                    ________________________________________________
                    Subaru OUTBACK 2,5
                    Hyundai TUCSON 2.0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв USB адаптер за WIF ?

                      Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                      В тази тема не си
                      Не съм профи в тази област, но логически разсъждавах така:

                      ...
                      И все пак, направи анализ на кой канал е рутера и каква му силата в стаята. Антените на рутерите също "прегарят".

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      лаптопите обикновено имат МНОГО по-добра антена от USB адаптерите.

                      Ако много слушкаш ще ти пратя един USB адаптер за проба, ама после да ми го върнеш като се уволниш.
                      Да, много прав си, ако антената не е "прегоряла". USB Wi-fi адаптери, които не са Nano, т.е. антената стърчи 12-15 см. са с по-силна антена.

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      ако имаш контакт на подходящо място, с репитер няма ли да стане, аз така си удължих обхвата през 2 стаи.
                      Да, но стаите ти са от тухла, стоманобетон, а не са метални, приличащи на фарадеев кафез ;-)
                      ;-)
                      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                      Коментар


                      • #12
                        Какъв USB адаптер за WIF ?

                        Сега по ред

                        1 Ясен
                        Аз слушкам, ама след 28 дни край с Африка - пращането безмислено .

                        2 Адаша
                        Контакт има, ама тук регистрират устройството, за да се вържеш с мрежата.
                        Правих се на шушумига , че ми е изгоряла платката на лаптопа, за да ми регистрират адаптера.

                        3 Крис
                        Не ми се занимава , тук имат толкова много ограничения, смъкването на каквото и да е, в голям зор и постоянно има глоби, от сорта : гледам ютуб - 200 евро .

                        ПослеПис : адаптера е с две антенки, нямат 15 Санта ама 10 имат
                        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                        A1+

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв USB адаптер за WIF ?

                          Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
                          Сега по ред

                          ..
                          Контакт има, ама тук регистрират устройството, за да се вържеш с мрежата.
                          Правих се на шушумига , че ми е изгоряла платката на лаптопа, за да ми регистрират адаптера.
                          ...

                          Явно е късно за повечето работи, но да знаеш, че тая регистрация 99% е по МАС, а той не е нещо, което се манипулира трудно.
                          Това с глобата за youtube e някаква простотия, що просто не го забранят?

                          Коментар


                          • #14
                            Какъв USB адаптер за WIF ?

                            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                            Явно е късно за повечето работи, но да знаеш, че тая регистрация 99% е по МАС, а той не е нещо, което се манипулира трудно.
                            Това с глобата за youtube e някаква простотия, що просто не го забранят?
                            Абе да ти кажа украинците имат и кадърни “хакери” Апък аз съм “прост” геодезист , не мисля да си меря нещо с тях

                            А той ютуба е забранен, нали затова има глоба както и за една камара други неща . Ама те украинците още си живеят в СССР Не си лягат спокойно , ако не са ти взели някой лев днес , апък ако нямаш възможност да нарушаваш правилата ....

                            То по твоята логика, защо не ограничат автомобилите , да не превишават скоростта

                            Няма да ти обяснявам , защо не ми продължават договора , и защо техния юрист , ще подскача всеки път , когато срещне фамилията ми
                            Последно редактирано от ИВАН НЕДОКЛАНОВ; 01-03-19, 03:24.
                            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                            A1+

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X