Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Заедно да направим картата още по точна

    Здравейте.Притежавам две устройства GPS Nuvi 2595 и GPS Nuvi 3590.Версия на картата 2018Q2.Софтуера е последна версия. Въпросът ми е защо при зададени еднакви начални и крайни точки както еднакви настройки за маршрута ми го изчислява по различен начин? Примерно Пловдив-Велинград с избягване на магистрала, най-бързо- 3590 води маршрута през Звъничево,а 2595 през Пещера,Батак?
    Последно редактирано от vlahkab; 24-07-18, 06:37.

    Коментар


    • От: Заедно да направим картата още по точна

      Първоначално публикуван от vlahkab Преглед на мнение
      Здравейте.Притежавам две устройства GPS Nuvi 2595 и GPS Nuvi 3590.Версия на картата 2018Q2.Софтуера е последна версия. Въпросът ми е защо при зададени еднакви начални и крайни точки както еднакви настройки за маршрута ми го изчислява по различен начин? Примерно Пловдив-Велинград с избягване на магистрала, най-бързо- 3590 води маршрута през Звъничево,а 2595 през Пещера,Батак?
      Маршрутизирането е функция на управляващия софтуер на уреда. Ако има разлика в рутиращите алгоритми между двата модела (примерно в по-новия модел да са направени оптимизации в алгоритъма или пък да са добавени допълнителни критерии, които ги няма в по-стария модел), възможно е маршрутизирането при зададени еднакви начална точка/дестинация и настройки да не съвпада.
      OFRM Team
      Отдел за Борба с Организираните Клиенти

      Коментар


      • От: Заедно да направим картата още по точна

        Пътищата по-долу, офроуд тракове около село Кожари, не съществуват. Няма и просеки, нито пътеки, н и щ о - просто ги заличете. В замяна на това, в картата има несъществуващ участък от пътя, по който съм минал към Триград, трака е в сиво.
        Прикачени файлове
        Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

        www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

        Коментар


        • От: Заедно да направим картата още по точна

          Първоначално публикуван от Веселин Русев - Vesur Преглед на мнение
          Пътищата по-долу, офроуд тракове около село Кожари, не съществуват. Няма и просеки, нито пътеки, н и щ о - просто ги заличете. В замяна на това, в картата има несъществуващ участък от пътя, по който съм минал към Триград, трака е в сиво.
          Здравей!

          Траковете са от времето, когато нямахме въздушни снимки на този район и два от тях бяха свързани на грешни места. Нанесъл съм корекциите, благодаря за обратната връзка.

          В новата версия, която ще пуснем всеки момент ще са отразени.

          Поздрави!

          Коментар


          • От: Заедно да направим картата още по точна

            Дравей Сабине,
            и още една греда тази година в Родопите - между с. Белица и пътя Кръстова Гора - Караджов камък. В началото бе перфектен, после едно екстремче, на второто рекичката отнесла пътя, на третото, /кръстчето/ спряхме да огледаме нагоре. Нагоре, там където е кръгчето, свлачището вече е непреодолимо. Според мен, може да се остави като пешеходен трак, евентуално.



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:БЕЛИЦА-КАРАДЖОВ КАМЪК.jpg
Прегледи:1
Размер:679.2 КБ
ID:5818558



            А тук е дето спряхме за оглед:


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190710_111859.jpg
Прегледи:1
Размер:259.7 КБ
ID:5818559
            Харесвам хората с претенции. В повечето случаи са ужасно забавни.

            www.facebook.com/BgOffroadPhotographer

            Коментар


            • От: Заедно да направим картата още по точна

              Здравей Веселине,

              Благодаря за корекцията, ще го отрежа за версия Q3, че Q2 вече се тества за пускане.

              Поздрави!

              Коментар


              • От: Заедно да направим картата още по точна

                Интересно как и откъде черпят информация от гугъл мапс? Наскоро в Карлово откриха ново кръгово. Още на следващия ден там беше отразено. А тук се налага да с "рекли-казали" да се поправя картата. За офроуд частта е ясно, но за официалните пътища вероятно има някакъв регистър, от където взимат информация.

                Коментар


                • От: Заедно да направим картата още по точна

                  Алгоритъм, който следи движението на андроидните смартфони, е достатъчен да отрази всеки нов път.
                  подаръци за мъже от FACOM
                  промоция на читави инструменти

                  и на хоби такива

                  тел. О879 Ч8Ч 2З5

                  Коментар


                  • От: Заедно да направим картата още по точна

                    Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                    Интересно как и откъде черпят информация от гугъл мапс? Наскоро в Карлово откриха ново кръгово. Още на следващия ден там беше отразено. А тук се налага да с "рекли-казали" да се поправя картата. За офроуд частта е ясно, но за официалните пътища вероятно има някакъв регистър, от където взимат информация.
                    Сигурно има, ако имаш пари колкото Гугъл

                    Безплатна подобна услуга не знам да има...

                    Коментар


                    • От: Заедно да направим картата още по точна

                      Е, то ти като не знаеш, кой друг да знае... Сега се замислих - хм.. порових тук - https://kais.cadastre.bg/bg/Services но не видях такава и платена услуга. Както и да е. Любопитно ми беше...

                      Коментар


                      • От: Заедно да направим картата още по точна

                        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                        Е, то ти като не знаеш, кой друг да знае... Сега се замислих - хм.. порових тук - https://kais.cadastre.bg/bg/Services но не видях такава и платена услуга. Както и да е. Любопитно ми беше...
                        Що се отнася до геометрия, гугъл все пак имат снимките и вероятно за вътрешно ползване имат и по нови от това, което виждаме ние. Може и от там да ги дигитализират. Имат много яки технологии, които развиха чрез нас, за разпознаване на адреси, обекти, пътища. Google captcha е системата, която проверява дали си робот, но реално това разпознаване на обекти и адреси обучава техните алгоритми (или изкуствен интелект, както е модерно да се казва). Кой знае още колко подобни технологии имат...

                        Коментар


                        • От: Заедно да направим картата още по точна

                          Не виждам логика да имат по-нови снимки на целия свят и алгоритъм да гледа за нови кръстовища и да не качат снимките. Или за каквото и да им е нови снимки само за тях. За това кръстовище говоря (коригирайте го и Вие) - https://www.google.bg/maps/@42.64299...=bg&authuser=0 На снимката е видно, че е от времето на строежа, а на картата си е както трябва. Ако не сте отразили и това кръгово го оправете - https://www.google.bg/maps/@42.8906123,24.7132006,79m/data=!3m1!1e3?hl=bg&authuser=0

                          Коментар


                          • От: Заедно да направим картата още по точна

                            За това второто кръстовище има подадена информация. Предполагам за следващия ъпдейт ще е оправено. Не съм адвокат на Събин, но помислете само GOOGLE имат неограничен ресурс от средства. Аз лично съм доволен от нашата си карта. Дерзайте момчета и момичета.

                            Коментар


                            • От: Заедно да направим картата още по точна

                              Аз също съм доволен. Посочвам, че явно съществува начин за автоматизирани моментални корекции. Дотук е ясно, че никой не го знае. И от там - никой не знае и необходимите средства. Може и да е нещо съвсем просто. Ако аз правех карти бих се заинтересувал.

                              Коментар


                              • От: Заедно да направим картата още по точна

                                Здравейте, във формата за сигнализиране за грешки в саита на www.karta.bg бях написал за една неточност, която я има и в google maps, а именно: Като се пътува от Пловдив за летище Крумово се опитва да те прекара през мантинелата, а там пътят отдавна е с две отделни трилентови платна и трябва да се заобиколи през кръговото след КЦМ. Виждам, че проблемите кото забелязваме се четат повече във форума и затова пиша тук.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X