Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Заедно да направим картата още по точна

    Пробвах 2ри път и май стана. Моля, кажете дали всичко е наред?
    Светът на Владо

    Коментар


    • #17
      До: Заедно да направим картата още по точна

      Здравейте понеже искам да изпращам тракове от Пазарджик имам един въпрос,има много улици които са без изход,а на картата ги дава като отворени как мога да ви ги пратя за корекция,като снимка на картата с обузначение така става ли.Извинявам се предварително но никаде не намерих отговор на моя въпрос в форума.

      Коментар


      • #18
        До: Заедно да направим картата още по точна

        Благодаря за желанието да помогнеш!

        Най лесно би ми било с waypoint-и, но може и със снимка. Слагаш в мапсорс точки на местата където няма връзка, със примерно червено знаменце, а с други символи други неща и пишеш едно обяснение как си маркирал нещата.

        Коментар


        • #19
          До: Заедно да направим картата още по точна

          аз да попитам как да записвам тракове с нуви 250.Какво трябва да направя в настрйоките му и какво не?

          Коментар


          • #20
            До: Заедно да направим картата още по точна

            Здравейте!
            Записах доста тракове с нови улици и корекции,обаче съм с Н95 там има проблем немогат да се извличат с MapSource та пробвах и стази програма ExpertGPS но и с нея не оспях,та вапроса ми е ако ви пратя фаила от телефона без да съм го барал вие ще можете ли да ги отворите,или няма да стане работата.

            Коментар


            • #21
              До: Заедно да направим картата още по точна

              G223, мисля че има тема по въпроса, аз не съм на ясно как се записва трак с това нюви.

              shikata6, ще си го отворя, изпращай го!

              Коментар


              • #22
                До: Заедно да направим картата още по точна

                Първоначално публикуван от G2233 Преглед на мнение
                аз да попитам как да записвам тракове с нуви 250.Какво трябва да направя в настрйоките му и какво не?
                Хич не се опитвай. Функцията Lock on Road е включена постоянно по default, а това е противопоказно за Събин

                Коментар


                • #23
                  До: Заедно да направим картата още по точна

                  Първоначално публикуван от valdy Преглед на мнение
                  Хич не се опитвай. Функцията Lock on Road е включена постоянно по default, а това е противопоказно за Събин
                  Това, предполагам, означава, че и при Нюви 200 няма да мога да изключа, Lock on Road и въпреки, че вече съм с версия 3.40, при която мога да записвам тракове, няма да мога да съм от полза за подобряването на картата .

                  Коментар


                  • #24
                    До: Заедно да направим картата още по точна

                    Lock on Road пречи ли ако на ГПС-то нямам рутираща карта? Разяснявам: на Вистата имам само топографски карти, но тракове си записвам, естествено.
                    LR Discovery I, 300 TDI+Grigri+велосипед и кънки+Nitrox+Icom ID-51

                    Коментар


                    • #25
                      До: Заедно да направим картата още по точна

                      Първоначално публикуван от Relute Преглед на мнение
                      Това, предполагам, означава, че и при Нюви 200 няма да мога да изключа, Lock on Road и въпреки, че вече съм с версия 3.40, при която мога да записвам тракове, няма да мога да съм от полза за подобряването на картата .
                      За съжаление е така...То целта не е да засипваме човека с тракове...Важното е да му пращаме такива, които вършат работа...Отделно от това не е важно само трака да се запише - важно е и начина, по който е станало писането...Ей тук има цяла тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=18997

                      Коментар


                      • #26
                        До: Заедно да направим картата още по точна

                        В Mobile XT също няма Lock on Road, като етикет, но има същата функция под друго име. За да спазите на Събин изискванията и да запишете трак с изключен Lock on Road, направете следното:
                        1. Във [Settings] [Map] [Show location] изберете At GPS Location
                        2. Също влезте в [Tools] [Manage My Data] [Tracks] [Options] изберете Recording Interval to Most Often

                        Коментар


                        • #27
                          До: Заедно да направим картата още по точна

                          От вчера съм с nuvi 250W. В картата на варна има доста пропуски и неточности. вероятно няма да мога да записвам тракове. Ако ми кажете от къде да си дръпна необходимия софтуер ще наслагам доста корекцийки, трявба да си помагаме нали.
                          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                          Коментар


                          • #28
                            До: Заедно да направим картата още по точна

                            Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
                            От вчера съм с nuvi 250W. В картата на варна има доста пропуски и неточности. вероятно няма да мога да записвам тракове. Ако ми кажете от къде да си дръпна необходимия софтуер ще наслагам доста корекцийки, трявба да си помагаме нали.
                            Ето тук:
                            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20132
                            Прочети там е написано как става. С какъв фърмуеър си на нувито? Аз имам същото и беше с 2.70. При тази версия можеш да записваш тракове. Ако го ъпдейтнеш до 2.90 няма да можеш.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Заедно да направим картата още по точна

                              Варна я работя в момента, данните които виждате в картата ще бъдат подменени с други, доста по точни. След като излезе новата версия, ще има смисъл да помагате със забележки по нея. В момента няма смисъл. Благодаря все пак!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Заедно да направим картата още по точна

                                В диска с картата на Събин който вече имаш има МАПСОРС , стара версия . Инсталирай си го , после си дръпни ъпдейта от сайта на гармин или се обади да ти го дам , върху него отбелязваш неточностите , после или с 'принтскрийн' записваш екрана като картинка(там може допълнително да маркираш нещо) , или save as .gdb файл и го пращаш на екипа на Събин с кратко описание. Мисля , че някъде беше описано и по-добре от мен.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X