Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Заедно да направим картата още по точна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Заедно да направим картата още по точна

    Използвам ПДА с Гармин Мобиле Хикс Те и не знам кой файл да извадя от паметта на апарата имам записан трак, който е с грешни пътища според картата и на отиване между Провадия и Старо оряхово картата ме обърка. На Връщане от Обзор го пуснах да записва на "много често" и незаключен за пътя. Приемника ми е 10Х и е сложен на стойка на стъклото на джипа с идеална видимост. Записал съм някакъв трак, но не знам кой е и къде седи, че да го метна на мейла. Имах и GSM на Събин, ама някъде не мога да открия номера.
    Обикалям в Района около Търговище и стига да ми се обясни мога да пращам тракове, както офроуд, така и от улиците.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #32
      До: Заедно да направим картата още по точна

      Tools > Manage My Data > Tracks > Save Active Track
      И после в MapSource със Transfer > Rceive from Device > слагаш отметка на Track и го изтегляш от покета. Покета е включен към PC-то и GarminXT е стартирано.
      Последно редактирано от milstan; 22-01-08, 17:24.

      Коментар


      • #33
        До: Заедно да направим картата още по точна

        Здравейте ,аз съм доста нов във форума,но съм от 12г. тасиметров шофьор в София, и мисля че с моите ежедневни 300-400км в София мога да ви бъда в голяма помощ.От 2 месеца ползвам ГПС Nuvi 250 за намиране на адреси,и мога да кажа ,че съм много доволен,книжната карта стои в жапката на колата неизползваема почти.Пиша ви защото има доста нови блокове ,улици и много други неща които само някои като мен би могъл да забележи и да знае.Също има грешки при определяне на маршрутите,и ненанесени пътища и пътчета в тази стройтелна площадка София.Не пиша за да упреквам някои ,а за да благодаря за картата,и да помогна някак да стане още по точна ,защото мога ежедневно да испращам нови неща за нанасяне.Но неми се разясни много от форума с моито nuvi250 как и въобще дали ще е възможно.Бъдещето е в това чудо ГПС поне за такива като мен.До 2-3г. не виждам как поне ние ще се оправяме без него ,като имам предвид как се застроява и променя столицата.Ще бъда много доволен,ако ще ви бъда от полза занапред.

        Коментар


        • #34
          До: Заедно да направим картата още по точна

          Какъв е статусът на Бургас? Дали има смисъл да пращам корекции, защото има доста. Например Цяла камара улици ги направиха еднопосочни и това ще създава проблеми с рутирането. Също има доста обекти, които не са точно на място ...

          Коментар


          • #35
            До: Заедно да направим картата още по точна

            Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
            Какъв е статусът на Бургас? Дали има смисъл да пращам корекции, защото има доста. Например Цяла камара улици ги направиха еднопосочни и това ще създава проблеми с рутирането. Също има доста обекти, които не са точно на място ...
            Да, за Бургас това би било много полезна информация. Само моля изпращайте на е-мейла, а не тук. Благодаря!

            Коментар


            • #36
              До: Заедно да направим картата още по точна

              Хрумна ми нещичко. Аз го пообмислих и ми дойде на ума, че може да се изпълни в два варианта.
              Тъй като забелязах, че между нас има и хайкъри и пещерняци (като се абстрахираме от общото понятие и това може да бъде наречено "офроуд"), мисля си дали не може да се разшири функционалността на картата към "туристическа" - с нанесени пешеходни пътеки и подобни пътища, които могат да се минават само пеш.
              Като казах два варианта имам предвид - би могло да си е интегрирана част от картата или допълнителна прозрачна карта само с пътеки и да се активира когато е необходимо, подобно на картите с изо-линии.
              Тук биха могли и хайкърите да се присъединят към развиването с тракове и точки.


              То пък като се замисля, май доста функции станаха на горката карта ...

              Коментар


              • #37
                До: Заедно да направим картата още по точна

                Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                Хрумна ми нещичко. Аз го пообмислих и ми дойде на ума, че може да се изпълни в два варианта.
                Тъй като забелязах, че между нас има и хайкъри и пещерняци (като се абстрахираме от общото понятие и това може да бъде наречено "офроуд"), мисля си дали не може да се разшири функционалността на картата към "туристическа" - с нанесени пешеходни пътеки и подобни пътища, които могат да се минават само пеш.
                Като казах два варианта имам предвид - би могло да си е интегрирана част от картата или допълнителна прозрачна карта само с пътеки и да се активира когато е необходимо, подобно на картите с изо-линии.
                Тук биха могли и хайкърите да се присъединят към развиването с тракове и точки.


                То пък като се замисля, май доста функции станаха на горката карта ...
                Не е проблем. Дори мога да направя маршрутите да са оцветени с туристическата маркировка (бяло червено бяло - примерно). За целта обаче ще ми трябват маршрутите от-до със съответният цвят. Не е нужно да са на отделен леиър. Вероятно скоро обаче ще раздела горската карта от градската, защото почват да си пречат. И двете ще работят с един и същ код - разбира се, т.е. всеки ще може да избира. Идеята ми произлиза от факта че заради хилядите блокове в картата търсенето на точки става все по бавно...

                Коментар


                • #38
                  До: Заедно да направим картата още по точна

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  ... Вероятно скоро обаче ще раздела горската карта от градската, защото почват да си пречат. ...
                  А кое смяташ да бъде отделено в "градската" част? Всички населени места? Асфалтовите пътища извън населени места?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Заедно да направим картата още по точна

                    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                    А кое смяташ да бъде отделено в "градската" част? Всички населени места? Асфалтовите пътища извън населени места?
                    Не. Прекалено сложно ще ми е подобно разделение. Просто ще махна всички цветове от офтоуда, т.е. 4х4 ще е просто "---- ---- ----" а мотори и АТВ "-- -- -- --", защото нашите обозначавания доста са натрапчиви за "нормалният" потребител.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Заедно да направим картата още по точна

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Просто ще махна всички цветове от офтоуда, т.е. 4х4 ще е просто "---- ---- ----" а мотори и АТВ "-- -- -- --", защото нашите обозначавания доста са натрапчиви за "нормалният" потребител.
                      Ако разбирам правилно, това се отнася за "градската" част. А какво ще липсва в "нашата" ?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        До: Заедно да направим картата още по точна

                        Блоковете. Ако преценим и друго, но мисля че те са доста "вредни" за нас.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Заедно да направим картата още по точна

                          Като гледам така, май е време за разделяне на картата на няколко вида - пътна карта, офроуд карта, туристическа, ... други ... За различни потребители с различни нужди. Но осъзнавам, че това ще увеличи неимоверно обема на работа по съставянето и поддръжката ... Чудя се дали мога да съдействам по някакъв начин ... Освен с тракове и корекции, разбира се.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Заедно да направим картата още по точна

                            Можеш, и не само ти, а всички които сте по напред с материала. В момента 90% от времето ми минава в обслужване на стари клиенти, което сещайте се колко спъва развитието на картата. Екипа ни се увеличи с още 2-ма, но тъй като те не разбират от повечето неща, не могат да помагат много-много докато не се научат, т.е. докато не ги науча. Това с което може да помогнеш е да помагаш на други участници и техните проблеми. Общо взето повечето неща съм ги написал, ама малко хора четат. Има огромна необходимост да се направи едно FAQ, което да залепим най отгоре и да бъде с добре подредена информация сортирана на раздели. Нещо то рода:

                            Инсталация
                            ------------

                            Проблеми при инсталация на СД-то на компютъра:
                            ...
                            ...
                            ..

                            Проблеми при инсталация на картата към GPS/навигацията:

                            - Получавам грешка "Communication error" когато се опитвам да изпратя картата на ГПС-а

                            отговор: дава връзка към мение/тема с обяснение на проблема, ако не съществува такава я създаваме. Ако е много забозена я копираме в раздел "Систематизирана информация" където могат да пишат само модераторите и я изчистваме от спам-а.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Заедно да направим картата още по точна

                              Първоначално публикуван от optron Преглед на мнение
                              Хрумна ми нещичко. Аз го пообмислих и ми дойде на ума, че може да се изпълни в два варианта.
                              Тъй като забелязах, че между нас има и хайкъри и пещерняци (като се абстрахираме от общото понятие и това може да бъде наречено "офроуд"), мисля си дали не може да се разшири функционалността на картата към "туристическа" - с нанесени пешеходни пътеки и подобни пътища, които могат да се минават само пеш.
                              Като казах два варианта имам предвид - би могло да си е интегрирана част от картата или допълнителна прозрачна карта само с пътеки и да се активира когато е необходимо, подобно на картите с изо-линии.
                              Тук биха могли и хайкърите да се присъединят към развиването с тракове и точки.


                              То пък като се замисля, май доста функции станаха на горката карта ...
                              Брилянтна идея!!! Силно за!
                              Warp. Timewarp.
                              Grand Cherokee WG 2.7 CRD BFG A/T
                              LZ1VAS

                              Коментар


                              • #45
                                До: Заедно да направим картата още по точна

                                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                                Общо взето повечето неща съм ги написал, ама малко хора четат. Има огромна необходимост да се направи едно FAQ, което да залепим най отгоре и да бъде с добре подредена информация сортирана на раздели. Нещо то рода:

                                Инсталация
                                ------------

                                Проблеми при инсталация на СД-то на компютъра:
                                ...
                                ...
                                ..

                                Проблеми при инсталация на картата към GPS/навигацията:

                                - Получавам грешка "Communication error" когато се опитвам да изпратя картата на ГПС-а

                                отговор: дава връзка към мение/тема с обяснение на проблема, ако не съществува такава я създаваме. Ако е много забозена я копираме в раздел "Систематизирана информация" където могат да пишат само модераторите и я изчистваме от спам-а.
                                Идеята за FAQ е добра...От много време беше необходимо да се направи един "наръчник" как се борави с GPS и софтуер към него...И се хващам на бас, че ще бъде много полезно това нещо, защото повечето инфо я има, ама както казва Събин - много малко четат. А малко четат не само от мързел, а и защото инфото е много разбъркано и липсва систематизация. Така че един каталог (FAQ) с въпроси и линкове към съответната тема с отговори би свършил много работа и много хора биха си спестили писането на въпроси, които са обсъждани вече...Повечето даже са дъвкани и повече от веднъж. Само е важно да се обърне внимание на едно нещо - "конкретен въпрос-линк към конкретен отговор" Защото не е много приятно да те линкнат към цяла тема с 40-50 поста и ако си новак в GPS-средите си е направо трудно да отсееш важното от всички мнения...Плюс това не всеки има време да чете всички теми...Който има желание да го прави - той ще си чете, но който няма и има само конкретен проблем за решаване е добре да му се помогне с максимално систематизиран отговор. Иначе за по-лесно ще зададе въпрос "абе как точно става еди какво си"...И се връщаме в изходно положение...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X