Страница 1 от 29 1 2 3 4 5 11 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 570

Тема: Заедно да направим картата още по точна

sabin е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,600
    Точки (при гласуване)
    60

Cool Заедно да направим картата още по точна

Драги приятели. Искам да споделя една идея на Венцислав Петров, която не знам защо не ми е хрумвала досега. Идеята е свързана с това че много от траковете които ми изпращате са изместени на някъде поради недостатъците на техниката и технологията която ползваме за записване. Идеята е аз да обединя всички тракове които имам и по този начин да получа една усреднена, перфектно вярна информация за пътищата и съответно да имаме още по точна карта. Ето няколко картинки какво излиза след обединяване на много тракове на екрана:

Както забелязвате веднага се вижда как някои от пътищата са по края на „снопа” и при позициониране на ГПС-а в другата посока е силно вероятно да получим някоя грешка от типа „преизчислявам”.

При този метод има само 2 изисквания за записване на траковете. Едното е да е изключен Lock On Road, а второто да не е “сейвнат” трака с функцията “Save tracklog” на ръчните GPS-си, защото там се изтриват по голямата част от точките и трака става на дълги прави линии. При изключен “Lock On Road” е добре да изключите и автоматичното прекалкулиране на маршрут, ако ползвате маршрутузиране, за да избегнете излишни „прекалкулирания”.

Що се отнася до обяснение кой участък от трака какъв път е (за offroad картата) най добре е да се отреже новото парче трак и да се преименува на примерно 4М, 4м1, 4м2 и т.н.т. Цифрите след 4м са за да ги приеме MapSource защото не може да има 2 трака със едно и също име.

Всички които изпращат тракове отговарящи на горните изисквания ще получават новите версии безплатно!

Изпращайте тракове БЕЗ „LOCK ON ROAD” и без „SAVE” на karta mаjmunkа offroad-bulgaria toсhhka cоm

БЛАГОДАРЯ!
    Последно редактиран от OFRM_Team ; 23-06-15 в 15:58

Място
    Пловдив
    Публикации
    80
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране До: Заедно да направим картата още по точна

Имаш ли някакви изисквания от къде да са траковете или ще преначертаеш цялата карта из основи?

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,600
    Точки (при гласуване)
    60

Не, но най ценни са тракове до по затънтените места в България.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,600
    Точки (при гласуване)
    60

Също и тракове по улиците на градове биха били от голяма полза.

Място
    София
    Публикации
    416
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    14

Събине здравей, в тази връзка да те попитам има ли смисъл да пускам записани тракове от nuvi 7... , защото в този апарат нама опция за изключване на "lock on road" - т.е. винаги е в този режим, просто е предназначен предимно за автомобилна навигация, а записа на тракове става автоматично! ?

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,600
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на tony553 Преглед на публикациите
    Събине здравей, в тази връзка да те попитам има ли смисъл да пускам записани тракове от nuvi 7... , защото в този апарат нама опция за изключване на "lock on road" - т.е. винаги е в този режим, просто е предназначен предимно за автомобилна навигация, а записа на тракове става автоматично! ?
    В никакъв случай, защото тракове с Lock On Road ще затвърдяват старият път като уж супер верен, а реално може да не е така.

Място
    София. Лозенец
    Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Искам да се включа с тракове от софийските улици. Трябва ли да е разделен трака по улици, или примерно да направя един лог от целодневно каране и да ти го изпратя така?
    Ако искаш изпрати ми на мейла инструкций как точно да бъде генериран лога и го почвам

kiril_miloshev при яхуу точка ком

Място
    Sofia
    Публикации
    1,490
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на kiromn Преглед на публикациите
    Искам да се включа с тракове от софийските улици. Трябва ли да е разделен трака по улици, или примерно да направя един лог от целодневно каране и да ти го изпратя така?
    Ако искаш изпрати ми на мейла инструкций как точно да бъде генериран лога и го почвам

kiril_miloshev при яхуу точка ком
    Колега, просто прочети внимателно първия пост на Събин в темата. В него се съдържа цялата инструкция какво точно да направиш. От голямо значение е и какъв ГПС позваш.
    Другия начин е просто днес да запишеш един трак на някоя улица, като поне го минеш 2 пъти - в права и обратна посока, ако може и по няколко пъти. Махаш паразитните точки(получени при стоене на МПС+ГПС на едно място или др.), даваш му някакво име(ако не е нов офроудовски трак, където се дава направо 4m, B-, Am и т.н.), даваш някои пояснения в мейла, към който прикачваш файла или файловете(с разширение gdb или gpx, сейфани чрез програмата мапсорс) и ги пращаш. Ако всичко е ОК или нещо не е наред, вероятно Събин или човек от екипа ще ти върне отговор в обратен мейл. ...Ми, това е!(поне според мен). Не очаквай, че някой ще ти изпраща инструкции по мейла, когато всичко го има във форума.
    Mitsubishi L200 DobbleCab

KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

icerunner е офлайн Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    Плана
    Публикации
    2,782
    Точки (при гласуване)
    30

Извинявам се, ако въпроса е глупав, може би нещо не ми е ясно. Как да записваме траковете, ако не със "save tracklog"? Как да запиша повече от един трак на GPS-a, без да прехвърлям на лаптоп, ако не използвам функцията save track?

Място
    София
    Публикации
    23,736
    Точки (при гласуване)
    83

Цитат Мнение на icerunner Преглед на публикациите
    Извинявам се, ако въпроса е глупав, може би нещо не ми е ясно. Как да записваме траковете, ако не със "save tracklog"? Как да запиша повече от един трак на GPS-a, без да прехвърлям на лаптоп, ако не използвам функцията save track?
    GPS-ът си записва така или иначе в Active log, така че няма нужда да използваш въпросната функция, която орязва трака, защото го "натъпква" в лимита от 500 точки.
    Естествено, Active Log-ът записва докато има свободна памет. После трябва да свалиш данните на РС.

Ако обаче си с 60 CSX, той си има една хубава функция в Track -> Setup -> Data card setup. Активираш Log Track to Data Card и GPS-ът започва да ти пише Active log-a И на SD картата в gpx файлове. Те са достъпни като включиш GPS към РС в режим USB mass storage.

Място
    Sofia
    Публикации
    1,490
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на icerunner Преглед на публикациите
    Понеже не знам с какъв ГПС си, споделям какво означава това за моя 60CSx:
    - функцията Track Log - вдясно от нея на екрана имам 2 възможности - on или off, съответно поставям точката на on;
    -
    под този ред на екрана имам прозорец, в който в проценти(сега например ми пише 5%) и пълзящо затъмняване на прозорчето отляво надясно се изобразява до каква степен съм използвал възможността си от запаметяване на всичките си 3000 точки на ГПС-то;
    -
    Отдолу, под прозорчето, имам 4 бр. функционални "бутона" - Setup, Clear, Save и TracBack;
    Указанията на Събин, а именно "...второто да не е “сейвнат” трака с функцията “Save tracklog”", се отнасят именно до използването на тази функция. Простичко - текущия (и отразен в проценти в прозореца) TrackLog ДА НЕ СЕ сейфа с функцията Save, т.к. се губи голяма част от информацията, изразена в загубата на точки от трака.

Друго - не се заблуждавайте, че TrackLog-а ви съдържа САМО 1 бр. трак - това не е така. Напр. - в момента в моя 5% (незапаметен с функцията Save) TrackLog се съдържат 5 трака от днес, т.к. днес просто съм имал 5 движения по различно време из София и през одстаналото време съм изключвал ГПС-а.

Като се прибера в къщи(или на лаптопа на друго място) - просто свалям ТЕКУЩИЯ
    TrackLog(незапаметен) в мапсораса и си го записвам там. След което на ГПС-а с функционалния бутон (под "прозореца") Clear изтривам текущия и прехвърлен вече в мапсорса TrackLog и си освобождавам място за следващ запис.

По мое налюдение - тези 3000 точки ми стигат за около 400-500 км. смесен (он-роуд и офф-роуд) TrackLog, след което, разбира се, трябва да "изпразня" съдържанието на "прозорчето" в някой комп или друга памет.

Дано не съм бил прекалено подробен с горните обяснения, но те са изцяло мое наблюдение, което означава, че може и нещо по-добро като решение да съществува, пък аз да не го знам..., но нали затова пишем тук.

KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

Място
    Sofia
    Публикации
    1,490
    Точки (при гласуване)
    20

Цитат Мнение на V93 Преглед на публикациите
    GPS-ът си записва така или иначе в Active log, така че няма нужда да използваш въпросната функция, която орязва трака, защото го "натъпква" в лимита от 500 точки.
    Естествено, Active Log-ът записва докато има свободна памет. После трябва да свалиш данните на РС.

Ако обаче си с 60 CSX, той си има една хубава функция в Track -> Setup -> Data card setup. Активираш Log Track to Data Card и GPS-ът започва да ти пише Active log-a И на SD картата в gpx файлове. Те са достъпни като включиш GPS към РС в режим USB mass storage.
    ...Докато го напиша моето съчинение, то Виктор вече обяснил всичко още по-просто!

KTM XC 450 RW 2009
    KTM 350 SX 2011

Място
    София. Лозенец
    Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря за разяснението, основното което исках да попитам е: улица по улица ли трябва да свалям на отделни логове или мога целия ми дневен маршрут да изпратя като един лог. (след като махна частите където мпс-то е спряло)?
    Legend HCX ползвам

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,600
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на kiromn Преглед на публикациите
    Благодаря за разяснението, основното което исках да попитам е: улица по улица ли трябва да свалям на отделни логове или мога целия ми дневен маршрут да изпратя като един лог. (след като махна частите където мпс-то е спряло)?
    Legend HCX ползвам

НЕ, Нищо не махай, целият трак за деня ми изпращате без да го пипате, аз го добавям в базата и готово.

Място
    София
    Публикации
    1,243
    Точки (при гласуване)
    14

Здравейте, пробвах да изпратя няколко трака на посочения мейл, но ми се връща. Друг адрес ли да използвам?

Място
    София
    Публикации
    1,243
    Точки (при гласуване)
    14

Пробвах 2ри път и май стана. Моля, кажете дали всичко е наред?

Място
    Пазарджик
    Публикации
    22
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте понеже искам да изпращам тракове от Пазарджик имам един въпрос,има много улици които са без изход,а на картата ги дава като отворени как мога да ви ги пратя за корекция,като снимка на картата с обузначение така става ли.Извинявам се предварително но никаде не намерих отговор на моя въпрос в форума.

| Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    4,600
    Точки (при гласуване)
    60

Благодаря за желанието да помогнеш!

Най лесно би ми било с waypoint-и, но може и със снимка. Слагаш в мапсорс точки на местата където няма връзка, със примерно червено знаменце, а с други символи други неща и пишеш едно обяснение как си маркирал нещата.

Публикации
    21
    Точки (при гласуване)
    0

аз да попитам как да записвам тракове с нуви 250.Какво трябва да направя в настрйоките му и какво не?

Място
    Пазарджик
    Публикации
    22
    Точки (при гласуване)
    0

Здравейте!
    Записах доста тракове с нови улици и корекции,обаче съм с Н95 там има проблем немогат да се извличат с MapSource та пробвах и стази програма ExpertGPS но и с нея не оспях,та вапроса ми е ако ви пратя фаила от телефона без да съм го барал вие ще можете ли да ги отворите,или няма да стане работата.

Страница 1 от 29 1 2 3 4 5 11 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. ДА ПОСТРЕЛЯМЕ ЗАЕДНО
    От gotin75 във форум Оръжие, бойни действия, тактика и стратегия
    Отговори: 47
    Последно мнение: 05-10-11, 07:58
  2. Въпрос за форматите на картата
    От ponkata във форум Разработка на карти
    Отговори: 11
    Последно мнение: 27-07-07, 18:25
  3. Въпрос за офроуд картата
    От Тодор (Zaarin) във форум Карти
    Отговори: 1
    Последно мнение: 14-11-06, 17:47
  4. Как да въведа картата на България в GPS
    От ang-svo във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 3
    Последно мнение: 14-03-06, 19:11
  5. Сбирка на клуба заедно с автомобилите (оффроуд парад :-))
    От milen във форум Клубни състезания, игри и мероприятия
    Отговори: 45
    Последно мнение: 17-12-04, 15:04

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>