Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Пробвал съм различни гуми, все нови ги купувам.
    Най-доволен съм от Дуратрак - идеалната АТ гума, по-добра за офроуд и сняг от повечето АТ-та, нормално поведение на асфалт, никакъв шум, няма забележимо
    износване за над 25х км. И цената е много добра, стига да ги има.
    Ясно,но нямат въпросния размер.

    Коментар


    • #17
      От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

      Първоначално публикуван от zik7777 Преглед на мнение
      https://4gumi.com/30-10-r15-104q-gen....5&diameter=15

      Да не се смята за реклама.Колега вчера даже си се позагледах в гумата изглежда добре та и аз съм изпаднал в чуденка.Само дето търся друг размер.
      Благодарско-изглежда добре за целите ми.

      Коментар


      • #18
        От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
        Благодарско-изглежда добре за целите ми.
        Ако им се метнеш, чакаме инфо как се държат.

        Коментар


        • #19
          От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

          Янко, МТ-тата са по-здрави, но и по-тежки от АТ-тата в същият размер, та го имай предвид при избора на гуми, при положение и, че си имаш баш горски такива.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #20
            От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

            Да-отчитам го това,като неоспорим факт!
            Не случайно,обаче питам за модела от заглавието, защото имам информация,че въпреки, че е МТ не било тежко за размера си-(около 16 кг),та затова реших да набера колкото се може повече мнения от хора,ползвали Maxxis-а 764.

            Коментар


            • #21
              От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

              Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
              В Турция ги има и са на добра цена (двама познати се подлъгаха), но са пълна трагедия . За кал е ясно ,че не стават а на сняг и лед са направо трагични .
              Не си взимай !
              Това за Maxxis AT-980 ли? В България ги има от години, не знам кое им е трагичното, но на сняг половин метър си драпат здраво, на лед са като повечето гуми, не знам какво можеш да очакваш от гума без шипове на лед. На кал не са впечатляващи, но минават ако не е нещо сериозно и след това се чистят бързо. Не знам познатите какви варели търкалят, но моите впечатления са от пикап с безобразно лека задница и без блокажи.

              Коментар


              • #22
                От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

                Първоначално публикуван от sawo Преглед на мнение
                Това за Maxxis AT-980 ли? В България ги има от години, не знам кое им е трагичното, но на сняг половин метър си драпат здраво, на лед са като повечето гуми, не знам какво можеш да очакваш от гума без шипове на лед. На кал не са впечатляващи, но минават ако не е нещо сериозно и след това се чистят бързо. Не знам познатите какви варели търкалят, но моите впечатления са от пикап с безобразно лека задница и без блокажи.
                Оценка за познатите и ВАРЕЛИТЕ им не давай! Да не се окаже,че само окачването е повече от себестойност на возилото което притежаваш !
                Половин метър знаеш ли колко е ? Купи си точна рулетка или иди на очен лекар , имаш нужда .

                Повтарям- гумите са абсолютен фарс !
                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                Коментар


                • #23
                  От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

                  Въпреки многото мнения "Против",реших да пробвам въпросния Maxxis Bighorn-764 MT.
                  Онзи ден дойдоха,ведната свалих доказаните в гората Форуърд Сафари-510 и сложих Максиса-764.
                  И газ към Балкана за проба,като по пътя имах 60км.по асфалт.
                  Още с тръгването се усети по-лекото набиране.
                  Шум-минимален.
                  На равна отсечка колата с лекота достигна 150км/ч по километраж (163км/ч по ГПС).
                  Казано с 2 думи повече от добре за МТ гума на асфалт.
                  За сравнение със Сафаритата с много зор и чакане достигах 125км/ч по километраж.
                  Стигнахме до Балкана и калните и заснежени наклони.Още с първия такъв ми се потвърди изначалното очакване за тази МТ гума,че всъщност си е просто едно агресивно АТ.
                  На наклон на който с Руските зверове излизах на 1-ва бавна без зорене на 4500-5000об/мин,тук колата категорично спря на средата на склона,мотора бе на 6500,т.е.на прекъсвач и започна плъзгане назад.
                  Последва и полянка със сняг около 30см.
                  Положението бе аналогично-относително слабо сцепление и нищо общо със Сафари 510,което ровеше до дъно, колата скачаше все едно е с вериги и дереше напред!
                  Последва и тест на скалист подем:там вече нещата бяха добри и се усети сигурност!
                  Колата се покатери с минимално превъртане на гумите и определено грайфера хапеше добре!
                  Извод: Maxxis Bighorn-764 МТ е прилична,лека гума,взимаща малко количество баланс,ставаща за комбинирано ползване,но в никакъв случай не е за сериозни места с яка кал/сняг и стръмни подеми!
                  За моите разбирания си е агресивно АТ!
                  Доволен съм за сезоните за които я подбрах,а именно Пролет и Лято.
                  За Зимата по гората е ясно-Сафари 510.
                  П.П.Снимките са от местата на които пробвах гумите.
                  Наклоните не си личат особено,но все пак за добиване на обща представа...-/Надявам се инфото да е полезно за колегите,интересуващи се от конкретната гума!/
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от Янко Желязков; 05-03-19, 09:42.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

                    И аз се заглеждам по тази гума зимата за лов. Терените ни са камъни, скали и кал. Но доста хора карат джипки те си с чисто зимни гуми и досега са нямали проблем. Питането и е за гранд витара 2.0i 128 hp. Но по принцип клоня към по агресивна гума или някоя друга истинска муд.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Конкретно мнение от ползвали Maxxis Bighorn 764 /30x9.5-15/

                      Няколко пъти вече ми се пълни с кал и става като слик и то при единични блатясали локви, не каране генерално в кал. Характерно ли е за гумата или задкормилното устройство още е некадърно?
                      Сравнявах ги примерно с едни Cooper STT Pro на улицата - максисът е с доста по-тесни канали между грайферите.

                      От друга страна им направих 14000+км от практически нови зимата и са доста универсални, като за ужким кални гуми. На сняг се справят отлично. На мокър асфалт и при дъжд също нямам никакви забележки. До към 130 не ме притесняват на магистралата. Шумът рязко ескалира от 120 нагоре, при 100 почти не се чуват. Гумаджиите не са се оплаквали от трудности при баланс. Успях да пробия една на камъни - точно отстрани, но хич не се даде лесно - бая ръб беше нужен.
                      Моят размер ( 275/65/18 ) е с 20/32" ~15.8mm дълбочина на грайфера нови. Моите след тези 14000км (50-60% шосе и магистрала, 30-40% градско, 10-20% черен път и без път) и са на 12.5~13mm.

                      Голям проблем се оказаха джантите за моето междуболтово(5х150), иначе определено бих ги ползвал по-скоро като втори чифт при толкова интензивно каране...

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X