Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мониторинг на 12 волтова инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

    Първоначално публикуван от brpi Преглед на мнение
    ...
    На сегашните коли дето имат чат пат Литиеви стартерни батерии - такова ЕЦУ е задължително
    Кои са тези?
    До сега не съм срещал МПС /не хибрид/ със стартов литиев акумулатор. Мотоциклети има, но зарядното е като за оловни гелови.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #62
      От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Почти на 90%
      В края на краищата, оправи ли се с тоя алтернатор и какво му беше, че ме гложди любопитство ? П.П. Не може ли да се набучи един обикновен с нормален реле-регулатор или ЕКУ-то ще се цупи?
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #63
        От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        В края на краищата, оправи ли се с тоя алтернатор и какво му беше, че ме гложди любопитство ? П.П. Не може ли да се набучи един обикновен с нормален реле-регулатор или ЕКУ-то ще се цупи?
        Оказа се не добър контакт между четките ,и пръстените.
        Четките бяха изядени под ъгъл.Съответно по пръстените си личи как четките са контактували с тях около 1/3 от цялата площ.Според мен ,има радиално биене в пръстените.Но с това ще се занимая пролетта.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #64
          От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Оказа се не добър контакт между четките ,и пръстените.
          Четките бяха изядени под ъгъл.Съответно по пръстените си личи как четките са контактували с тях около 1/3 от цялата площ.Според мен ,има радиално биене в пръстените.Но с това ще се занимая пролетта.
          Това предложих да включите в обслужването.
          . От показаната замяна на диодния блок съм сигурен ,че за Вас смяната на колекторите ще е като детска игра ,само си направите дорниче за набиване.
          Всичко е добре-когато свършва добре.

          Коментар


          • #65
            От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

            Ако има радиален луфт, както подозира колегата, първо него, колекторът е елементарен
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #66
              От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

              Моето примигване на фаровете се оказа от висока, почти двойна консумация на помпата на хидравликата, решено.

              Коментар


              • #67
                От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                Ел мотор ли е
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #68
                  От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                  Да, електрическа.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    ...-На пистовия ,живота" му основно се скъсява от обтегача,инерционната ролка на алтернатора и износената демпферна шайба...
                    Може ли по-подробно за инерционна ролка? как по-точно скъсява живота на пистовия ремък?
                    че се каня да слагам такава на мястото на обикновенна ролка.
                    Обтегача при мен е уж "автоматичен" на пружина. Не се регулира. Сичко сам прай.
                    -Чем занимаетесь по жизни?
                    -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                    -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                      Не забравяйте ,че преди да се реши конфигурацията,знаещи и можещи са си "написали домашното" така ,че да издържи групата до следващата планова "ревизия".
                      Ако има нещо излязло от параметри, просто подновете възлите без импровизации и няма да има проблеми.
                      В повечето случаи сами си ги провокираме ,Пр. смяна на алтернатора с друг, стар акумулатор ,ремък с неподходящ размер,смяна на обтяжна ролка- вместо механизма,,,,,,,
                      И сред новите автомобили има алтернатори със стандартни шайби,а използването на инерционни е обусловено от нарастващата маса на ротора (инерционна маса).
                      От поста не разбрах какъв е двигателя и проблема?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Това предложих да включите в обслужването.
                        . От показаната замяна на диодния блок съм сигурен ,че за Вас смяната на колекторите ще е като детска игра ,само си направите дорниче за набиване.
                        Всичко е добре-когато свършва добре.
                        Смяната на колектора е значително по-трудоемко според мен и често с незадоволителен резултат заради ваденето на краищата на намотките от стария и кримпването към новия. Виждал съм не един алтернатор с отскубани от центробежната сила намотки или скъсани където са били кримпвани преди това. Наглед прости задачи често се оказват трудно решими заради "дребни" подробности ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                          Първоначално публикуван от dragozow Преглед на мнение
                          Моето примигване на фаровете се оказа от висока, почти двойна консумация на помпата на хидравликата, решено.
                          Два дни си играх с една Хонда Сивик 2006 заради счупена пружина в помпата на съединителя. Като я сглобих и пробвах да запаля, акумулатора беше умрял тотално. Предполагам заради сътресенията (вадих го, защото пречеше и кутията и опорната конзола под него също)) са се вдигнали утайките и са окъсили някоя клетка. Както и да е, запалих я с моя акумулатор, но и направи впечатление, че докато беше без акумулатор мигаше все едно има изгорял диод.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Смяната на колектора е значително по-трудоемко според мен и често с незадоволителен резултат заради ваденето на краищата на намотките от стария и кримпването към новия. Виждал съм не един алтернатор с отскубани от центробежната сила намотки или скъсани където са били кримпвани преди това. Наглед прости задачи често се оказват трудно решими заради "дребни" подробности ....
                            А не може ли колекторът внимателно да се мине на струг и за сметка на малко от дебелината за износване да се махне биенето?

                            Или после става недопустимо грапав ?

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              А не може ли колекторът внимателно да се мине на струг и за сметка на малко от дебелината за износване да се махне биенето?

                              Или после става недопустимо грапав ?
                              За моженето,може и става нато нов,стугова се след което се полира със шкурка 1000 примерно.
                              Но този номер се прилага на нормално износен колектор.Дебелината на пръстените на новите алтернатори е малка,2,5-3мм макс на стена.Та ако четките са се вкопали на 2мм,тази операция е безпредметна.Налага се подмяна на колектора със всички минуси описани по-горе от Куздов.Лично аз съм сменял два или три и ги заварявам със кокс след кримпването,инак рано или късно връзката се разпада.
                              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Не забравяйте ,че преди да се реши конфигурацията,знаещи и можещи са си "написали домашното" така ,че да издържи групата до следващата планова "ревизия".
                                Ако има нещо излязло от параметри, просто подновете възлите без импровизации и няма да има проблеми.
                                В повечето случаи сами си ги провокираме ,Пр. смяна на алтернатора с друг, стар акумулатор ,ремък с неподходящ размер,смяна на обтяжна ролка- вместо механизма,,,,,,,
                                И сред новите автомобили има алтернатори със стандартни шайби,а използването на инерционни е обусловено от нарастващата маса на ротора (инерционна маса).
                                От поста не разбрах какъв е двигателя и проблема?
                                Въпросът беше конкретно има ли смисъл да се слага инерционна ролка? Как влияе на износването на пистовия ремък. Генератора е Бош 120А, доволно масивен ротор, оригинално с обикновенна пистова шайба.

                                Проблемът не е в двигателя, или генератора. Възстановяването до оригинални възли и детайли също не е проблем.

                                Колкото до домашното на специалисти и проектанти, преди 30-40 г. е било едно, преди 20 - друго, преди 10 трето, и сега е сюФсем различно. И нещата проектирани преди 30-40г., сега биха могли да се подобрят с натрупаните знания и опит. НЪл тъй?
                                -Чем занимаетесь по жизни?
                                -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                                -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X