Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мониторинг на 12 волтова инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мониторинг на 12 волтова инсталация

    Една от колите ми ме побърква с една утечка,разглобих колата докато я намеря,накрая се оказа че утечката изчезва след 40 мин.и е нормално да бъде така,след като я оставиш в покой Днес проверих всички маси от и към купето,масата на мотора и т.н

    След един час,тока става 20 милиампера.Обаче като не я карам 2-3 дни и се чувства как стартера умалява.До сега не е отказала да пали,но пали на магия.Като я карам всеки ден,почти няма проблем,оставя ли я няколко дни и едвам върти.Съмнявам се че някой от модулите пуска някакво крайно устройство през ноща.

    В общи линии,закачен към компа със софтуер за модела,от лаптопа,мога да пускам почти всичко,например да пусна климатика,да светна фаровете,да светна габаритите,да светна стоп светлини,да местя клапата на егр ,дори мога да запаля колата без ключ,при мен опцията е неактивна,но в тубата си палят колите.Мога без контакт да запали таблото,да си прави разни тестове и много други неща.Та няма как да стоя с мултицет 12 часа в колата и да проверявам през две минути колко ток дърпа от батерията.

    Та си мисля за устройство което пише някъде,и да мога да проверя кога и каква е била консумацията на ток.В института имахме такива мултицети,но те имаха 232 и иска компютър ,респективно 220 волта.Та търся някаква идея за мониторинг?

    Дали няма някакъв девайс за андроид телефон ,със апп който да качва в облак.
    Последно редактирано от Roninn; 03-01-19, 03:15.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

    Тук попадам на нещо подобно,но дали пише Хистори

    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #3
      От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

      Хмм, мога да ти дам за известно време PowerLog 6S.
      Аз преди няколко месеца, когато сменях реле регулатора на мотора с преправян го карах известно време така за да гледам как се оправя в движение.
      Устройството има собствена памет в която логва, настройва се и интервал през който да го прави.
      След това се разтоваря на PC и се чете със софтуер.

      Може да мери и ток, според производителя до 130А, нещо на което аз не бих разчитал.
      Обаче ако пуснеш през него всичко, без стартера и алтернатора (нямам идея дали е възможно при теб) спокойно можеш да го оставиш за няколко дни на борда.
      Аз го бях оставил да мери само температура и напрежение в горният случай с релето.
      Естествено няма кой знае какъв клас на точност но определено дава яснота какво се случва.
      Враг усраине

      Коментар


      • #4
        От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

        Имам още един коз да извадя срещу инженерите на Форд,и ако не се получи,ще ти пиша.

        Вече започвам да се съмнявам в невъзможното.След малко слизам пак да чопля,все си мисля че съм видял почти всичко в тези сценарии,и точно на мен,мой автомобил да ми скрои такъв номер,две седмици да ме води за носа в задънена улица,за да разбера какъв съм идиот.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #5
          От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

          Дали просто не му е време на акумулатора?
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #6
            От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

            Чисто нов,80 или 100 амперчаса,сложих друг от джипа който е на 4-5 месеца ,след десетина дни,същото положение.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

              Май имаш вече заподозрян?
              Дано да изскочи зайчето - много вероятно да е накаква хай-тек пошибалка, монтирана допълнително.

              По отношение на горното устройство на мен пък ми хрумна, че не е добра идея да се мониторира ток на консуматори по начина, който предложих .
              Причината е, че шунта в уреда е към отрицателният терминал.
              Положителният на входа и изхода вътрешно е пълен байпас.
              Ако трябва да мериш верига прекъсната от положителният терминал май няма да се случат нещата.
              Няма проблем ако се ползва както е предвидено - с пълно прекарване на батерията през това нещо но в случая е неприложимо.
              Пиковите токове ще му дойдат в повече, дори и за мотоциклет пък какво остава за кола.
              Вероятно по тази причина като наблюдавах реле регулатора записвах само напрежения, което в моя случай беше напълно достатъчно.
              Иначе резултатите изглеждат ето така.
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                Ако ми го пратиш,ще го сложа само за една нощ,без палене и т.н

                Колата има много модули ,модела е със всички екстри ,отделно съм му сложил 5-6 допълнителни,обаче не са те.Заподозрения е някакъв ICM модул ,гадината отговаря за километража ,комфорт модула, управлението на бутоните за климатика,подгрева на огледалата и осветлението на купето и фургона.

                По изчетеното в форумите,съмнението ми е към релето което забавено и поетапно гаси лампите ,всъщност всичко си работи,но това реле по някаква причина остава под напрежение.Това съм разбрал,но при мен след 40 Мин всичко утихва , съмнявам се че по някое време,се пуска нещо
                Дали е същия модул или нещо друго,тепърва трябва да го хвана.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                  Ако ще го ползваш за записване в покой няма никаква драма да прекараш изцяло акумулатора през него.
                  Внимавай само да не забравиш за съществуването му и да стартираш, че ще го разтечеш по ламарините

                  Пиши ако опреш до него.
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                    Това каква кола е...Форд?
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                      Ако има заподозрян модул - има ли вариант да му се прекъсне захранването изцяло през реле управлявано от контактния ключ - един вид принудително заспиване и последващо събуждане при даване на контакт?
                      Друга подсказка - проба със същия модул от друга кола.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Това каква кола е...Форд?
                        И то товарен,не е истина колко неща са му накачили.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                          Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
                          Ако има заподозрян модул - има ли вариант да му се прекъсне захранването изцяло през реле управлявано от контактния ключ - един вид принудително заспиване и последващо събуждане при даване на контакт?
                          Друга подсказка - проба със същия модул от друга кола.
                          Да,решения има,но търся все още виновника.Решението е най лесната част,ровенето е тегаво.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                            Ако ще го ползваш за записване в покой няма никаква драма да прекараш изцяло акумулатора през него.
                            Внимавай само да не забравиш за съществуването му и да стартираш, че ще го разтечеш по ламарините

                            Пиши ако опреш до него.
                            Ще пиша,като се изчерпам от към идеи.Сега съм закачил ампермер,лошото е че следи и ключалката на предния капак,като отключа предния капак,той е с ключ,заключва товарния отсек и кабината.Та си играх и с това.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                              За този Конект руснаците пишат, че има някакъв бъг в електрониката и плафона понякога остава да свети и след запалване и потегляне и загасва чак след като отвориш и затвориш шофьорската врата още един път. Зависело от това с каква скорост ще завъртиш контактния ключ - не било проблем само на Форд, но и на Фиат?!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X