Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мониторинг на 12 волтова инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

    И какво е правил цяла минута?

    Ти какво си правил цял ден ясно. Каръщина яка.

    Коментар


    • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

      Незнам дали има съвпадение,миналата седмица за пет дни имам понеделник Пловдив-Враца вторник Пловдив-Ст.Загора,сряда Пловдив-Ст.Загора, четвъртък Пловдив-Ст.Загора,петък Пловдив-Ст.Загора без динамо.

      По принцип се събират за седмица около 1300 км.от които 1100 км.са магистрала,пикапа е чипосан и върви доста прилично на магистралата ,в повечето случаи клони към 17х- 2хх км. По принцип преди мах скорост му беше 170 км.Дали просто динамото не е предвидено за тези натоварвания.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        И какво е правил цяла минута?

        Ти какво си правил цял ден ясно. Каръщина яка.
        Предполагам докато изпили пръстените,или Еку то чака някакво време,докато изчисти лампата,тоя Форд е доста сложен от към електроника,то май всички фордове са така.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

          Чипосано значи ли че трайно го вкарваш в по-високи обороти? Алтернаторите по принцип ги смятат да издържат около червеното на двигателя. Ама не непрекъснато там.

          Може да се мисли за по-голяма шайба.

          Или да му е по-горещо заради напъването на двигателя?

          Коментар


          • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

            И аз не разбрах студена спойка ли е било през цялото време?

            Коментар


            • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
              И аз не разбрах студена спойка ли е било през цялото време?
              В четвъртък отказа да зарежда и се оказа студена спойка.



              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Чипосано значи ли че трайно го вкарваш в по-високи обороти? Алтернаторите по принцип ги смятат да издържат около червеното на двигателя. Ама не непрекъснато там.

              Може да се мисли за по-голяма шайба.

              Или да му е по-горещо заради напъването на двигателя?
              Не съм обърнал внимание за червената зона ,но такива обороти са само когато може,в по голямата част си се движи градско и там отсъстват такива.

              Знам само че при 200 и външна температура около 35-38 градуса стрелката за температурата стои малко преди червено,това след 20-30 км.с тази скорост,пусна ли газта на скорост,стрелката влиза в червеното и я изкарвам с газ до дупка.Не смятам да решавам такива задачи,все пак колата е работна и като такава си изпълнява задачите отлично,просто се замислих за нещата и причинно следствието.
              Последно редактирано от Roninn; 06-05-19, 22:10.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                .Лично аз съм сменял два или три и ги заварявам със кокс след кримпването,инак рано или късно връзката се разпада.

                Как не се сетих,имам всичко за да направя това,понякога ми се налага за заварявам спайки по някои кутии когато правим захранване на разни мотори и чилъри по 120 Ампера.

                Нищо,до следващия път.

                Не се замислих ,понеже в сервиза ги бяха запоили с тинол.Те са предвидени така може би и от завода.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  И какво е правил цяла минута?

                  Ти какво си правил цял ден ясно. Каръщина яка.
                  Фиат го правят поне от 10 г. производство насам. Бившата ми Вектра 2005 г. също почваше да зарежда след 20-30 секунди работа на мотора след старт. За други по-нови модели и марки нямам наблюдения, но предполагам е същото.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    Фиат го правят поне от 10 г. производство насам. Бившата ми Вектра 2005 г. също почваше да зарежда след 20-30 секунди работа на мотора след старт. За други по-нови модели и марки нямам наблюдения, но предполагам е същото.
                    Тойота 4рънър 1992 набор - също почва да зарежда след поне 20 секундна работа на мотора, при това, че вдига волтажа плавно от 0 до 14V !!!

                    Какво остава 20 години по-млад автомобил, при това форд...

                    Коментар


                    • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                      Ще ми се да го видя тоя Форд баничарка дето се движи с 200 То в тоя форум няма хора дето карат коли с 200 , та можем да си ги ръсим всякакви...
                      Фиат Купе
                      Опел Фронтера В
                      Мицубиши Паджеро Пинин

                      Коментар


                      • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                        Първоначално публикуван от novatech Преглед на мнение
                        Ще ми се да го видя тоя Форд баничарка дето се движи с 200 То в тоя форум няма хора дето карат коли с 200 , та можем да си ги ръсим всякакви...
                        Не са зайждай, чипосан е . Вървят като цяло, но както виждаш вероятно оборотите на които е двигателя и температурния режим в който влиза са доста извън нормалните граници, норми и възприятия. Анатолий е човек с техническо образование средно и виШе. Като цяло мисля, че знае какви са последствията за механиката от такива режими и "изтезания" , а доколко е размуно да караш 10 годишна товарна кола, дето е мислена да се движи разумно до 140км/ч , щото максималната е 155км/ч по каталог с 200км/ч... Всеки сам решава колко е ценен живота и здравето му, за съжаление всички сме на пътя.

                        Иначе за протокола и моята лека кола се води 90к.с. по талон, 10 години по-стара е от форда, по каталог и дават 180км/ч , с чип прави 200км/ч с мъка. Нищо не загрява, прегрява и тнт (имам дълга 5-та). След челен кулер, турбина, дюзи и по-голям помпен елемент се засилва по човешки. Обаче, след 160км/ч дори и с по-големите дискове отпред спирането (има АБС) е маалко .. деликатно. Така де, само за сравнение, не си мерим нищо. Аз така или иначе обичам бууста до 4к. оборота и до 3та , та високи скорости не приветствам.

                        Анатолий надявам се да не се засегнеш от шеговития ми тон, но наистина си скъп другар и ме е грижа да си останеш такъв, по възможност в живо състояние
                        Последно редактирано от I.Stoyanov; 08-05-19, 11:18.

                        Коментар


                        • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                          Малко да повдигна темата.

                          Преди време писах за СТЕК-а - с последната версия започна вече да пази данни и да се синхронизират, т.е. има Data Logger функция. Не съм си играл да следя колко време ще ги пази, но явно съумява да са поне 3-4 дена.

                          Който му е интересно, написах блог по темата (вътре разглеждам и едно друго приложенийце, което е обаче за цялостен vehicle management): https://4x4-camping.com/2019/07/%d0%...%d0%b0-%d1%87/
                          Тел / Viber: +359 889 396 793

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X