Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мониторинг на 12 волтова инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

    И горе е объркано за двигателите, първо се пуска звезда, после триъгълник !
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

      Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
      ... не бих им се доверил, защото:
      Това са теологични аргументи.

      А в сметките бъркаш източник с консуматор.

      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      И горе е объркано за двигателите, първо се пуска звезда, после триъгълник !
      Това е абсолютно вярно, сбъркал съм. Поправям го.

      Коментар


      • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

        Това са теологични аргументи.
        Да, сервизните ръководства на Haynes North America, Inc. могат да бъдат разглеждани като теологични аргументи, ако се сравняват с шаманските видения на никому неизвестен украински сайт Mlab ORG Ua, но за целта на дискусията не мисля, че са нужни такива абстракции.


        А в сметките бъркаш източник с консуматор.
        В сметките бъркаш ти, няма значение дали е източник или консуматор имаш 3-фазна система.

        Откъде идва разликата? От това, че в единия случай напрежението се индуцира в намотката (фаза) и ще се подава чрез линейния проводник, а в другия случай напрежението ще се подава чрез линейните проводници към намотките, които ще се явяват товар, няма как да стане, това е СИСТЕМА, има едни и същи контури и възли, законите на Кирхоф не се интересуват дали тези възли и контури са на източник или консуматор, токовете и напреженията се сумират по един и същ начин.

        Звезда:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02196.png
Прегледи:1
Размер:4.3 КБ
ID:5807991
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12115.png
Прегледи:1
Размер:1.2 КБ
ID:5807992

        Триъгълник:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02197.png
Прегледи:1
Размер:3.4 КБ
ID:5807993
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12118.png
Прегледи:1
Размер:1.5 КБ
ID:5807994

        Коментар


        • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

          Украинския сайт не съм го чел. Но това, че нещо не го пише в Хайнес не значи непременно, че не съществува. Обратното е теологичен аргумент с Хайнес в ролята на Свето Писание.

          Това което съм написал следва пряко от законите на Кирхоф, само че приложени интегрирано по цял период на променливия ток през изправителя.

          Не мога да разпиша с форумните средства цялото нещо, но пък ако имаш друго обяснение защо се слага още една двоица мощни диоди в алтернаторите - заповядай.

          ---

          Имаш трифазен генератор, 3 по 220в / 17А. Можеш да му включиш 3 активни товара по фазите и всеки да харчи максимум 17 ампера или общо 11.2 кВт (220 по 17 по 3)

          Какви 3 еднакви консуматора на 380в можеш да му включиш междуфазно? Аз твърдя че не можеш да го гърбиш с повече от 3 по 10 ампера на междуфазните или общо пак 11.2 кВт. Т.е. можеш и повече де ама ще го претовариш.

          Коментар


          • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

            Украинския сайт не съм го чел.
            С такова впечатление останах, там пише същото нещо.

            Но това, че нещо не го пише в Хайнес не значи непременно, че не съществува. Обратното е теологичен аргумент с Хайнес в ролята на Свето Писание.
            Предлагам да четем внимателно кой какво е писал, иначе дискусията става безмислена:
            Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
            В ръководствата на Haynes North America, Inc ... схемата с "изправен звезден център" я има, само че изправеното, чрез два диода напрежение на неутралния проводник не служи, за да се добави към напрежението от останалите фази, а служи само и единствено за измерване на напрежението на алтернатора (разликата в потенциала м/у неутралния проводник и някоя от фазите) и се подава към управлението на регулатора
            Това което съм написал следва пряко от законите на Кирхоф, само че приложени интегрирано по цял период на променливия ток през изправителя.
            Не разбрах кое от всичко следва пряко от законите на Кирхоф ще интегрираш, линейни и фазни напрежения в трифазна система според начина на свързване ... като цяло за това ставаше въпрос в постове №122 и №123.

            Не мога да разпиша с форумните средства цялото нещо, но пък ако имаш друго обяснение защо се слага още една двоица мощни диоди в алтернаторите - заповядай.
            Понятието "двоица" не се използва в електротехниката, използва се в механиката ... за сили, но да не издребняваме и да се заяждаме, нямам такива цели и изобщо не мога да схвана кое ще е цялото нещо за "разписване".
            Обяснението защо се използват двата диода в този конкретен случай е по-горе. Иначе в една реализация на трифазна двуполупериодна изправителна верига може да има много повече от от 6 полупроводникови устройства, могат да служат за допълнителни вериги за филтриране, защита или при много-импулсните изправители.

            Нещо повече, веригата както е дадена в украинския сайт, ако някой ми обясни как изобщо ще се отпуши диодът от катодната група на звездния център и съответно през неутралния проводник ще протече ток, при условие, че за да стане това (отпушване), неутралния проводник трябва да бъде с най-висока моментна стойност на напрежението спрямо 3-те живи фази, ще му бъда изключително признателен.

            Още повече, в една верига само с алтернатор, без да имаме изправител, при 120А ток, трябва да имаме поне 20% по-голямо натоварване на една от фазите, за да имаме 20А ток през неутралния проводник, а с изправителя това няма как да стане.

            Коментар


            • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

              Дотук се установи че имаш повърхностна представа за работата на автомобилния алтернатор.

              Айде жокерче от мен:

              На средната точка напрежението има постоянна съставка половината от изправеното напрежение и променлива съставка с честота 3 пъти по-висока от фазовата.

              Каква е големината на променливата съставка?

              Коментар


              • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                Дотук се установи че имаш повърхностна представа за работата на автомобилния алтернатор.
                Ха-ха-ха ... свършиха аргументите и започнахме с личните нападки, ще трябва да ти отговоря, не може да те оставим неотговорен, аз много отдавна съм установил, че твоята представа от електротехника е НУЛЕВА, но съм учтив, защото за разлика от много хора по-света и у нас, съм решил, че да парадираш пред лаици с това, което си научил от образование и професия е простотия, обаче когато ми излезе някой лаик да ми обяснява кое какво е и особено да се обърка да ми дава оценки - сменям рязко програмата, а ти @Ясен по темата електротехника си тотален лаик, за съжаление с огромни претенции.

                Няма значение дали е автомобилен, локомотивен, корабен или в ТЕЦ Марица, принципната работа на една трифазна синхронна машина е една и съща ... или на изправител.

                Виждам, че неистово се стремиш по всяка тема да се изявиш като най-компетентен и последно инстанционен, с хаотичен, безмислен микс (поне що се отнася до електротехника, мога да го кажа със сигурност) от по-сложни думички и така да създадеш впечатление, че знаеш повече от другите, само че електротехниката е неблагодарно поле за свободни съчинения, не става само с обща култура и прочетено от тук от там.

                Относно моята представа за електротехника, тя е документирана от висше учебно заведение и доказана в работата ми.

                Твърденията ти са голи, нямаш нито един аргумент - 0, само свободни съчинения, говориш за теология, остроумничиш, за да отклониш вниманието.
                Хайде давай аргументи, форумните инструменти не ти стигат да обясниш какво ?

                Звезда, триъгълник - фазно, линейно - 0

                Пуск триъгълник - звезда ли беше и другите фантасмагории и на тази база правиш оценки и имаш претенции - ха-ха-ха.

                Айде жокерче от мен:
                На средната точка напрежението има постоянна съставка половината от изправеното напрежение и променлива съставка с честота 3 пъти по-висока от фазовата.
                Каква е големината на променливата съставка?
                Не жокери, аргументи трябват, а и ти жокери на мен не можеш да ми даваш, оказа се че и аз не мога да ти давам, прекалено си далече от "там".

                Хайде поне това, на кое казваш "средната точка напрежението", средна точка знаеш ли изобщо какво е, дай пример, ако знаеш.
                Алтернатор със "средна точка" ли ?
                Тихо. Милко Тесла плаче.

                То цялото словосъчетание "средната точка напрежението има постоянна съставка половината от изправеното напрежение и променлива съставка с честота 3 пъти по-висока от фазовата" е за Гинес.

                Не става така @Ясен, не става ... "в царството на слепите, едноокият е цар", ясно, но се концентрирай по други теми, където са по-вървежни свободните съчинения, не с електротехника, тука не работи тази формула.

                Хайде сега пиши "осрахте темата" и заключвай или изтривай и бан, да си последна инстанция както си свикнал.


                Между другото считам, че поведението ти като модератор на моменти не е уместно, това го казвам, не за да те уязвя, а за да си помислиш евентуално дали не е така, може и да не е, аз изказвам само предположение, иначе ми харесва форумната модерация и твоята намеса, освен редките случаи като този, когато прибягваш до лични нападки, защото някой е разкрил, че не си специалист по всичко.

                И не на последно място нямам нищо лично против теб, не те познавам, а и не е нужно, това е форум, общуването страда от някои ограничения, нормално, но всичко горе си важи !

                Лека !

                ПС: Ако наистина твърдо си решил, че моята представа е повърхностна, ти понеже няма как да си отговориш, защото понятието ти за електротехника ти стига доколкото да си свържеш акумулатора и да си инсталираш някоя ненужна китайска джаджа на колата, търси, питай някой да ти обясни как аджеба ще се отпуши диода, за чийто анод е свързан неутралния проводник и от там да тръгне яко ток от хармонични съставящи, да знаем.

                Виж, аз не казвам не може, но питам как ще стане, защото, човек колкото повече научава, толкова повече разбира колко много незнае, а при теб понеже си нямаш понятие си мислиш, че много знаеш, виждаш ли разликата?
                Последно редактирано от Ro-di; 29-01-19, 22:23.

                Коментар


                • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Нещо не схванах как се изправя звезден център и откъде ще дойдат тия 20 ампера повече.
                  Като лаик в тази област не разбрах- е ли възможно "невъзможното"?
                  Опита ми да "попия" информация нещо не се получи (вероятно заради "базата"),а ми беше интересно като енигма.

                  Коментар


                  • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                    Защо са сложени двата диода, и мощни?
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Като лаик в тази област не разбрах- е ли възможно "невъзможното"?
                      Опита ми да "попия" информация нещо не се получи (вероятно заради "базата"),а ми беше интересно като енигма.
                      Ами нали не си длъжен да "попиваш" каквото и да било, дИмУкрациЙЪ. Нйи съм казАл, нооо пак пУвтарЙЪм - въпрос на присантиман.
                      Бош едва ли са толкова тъпи, че да сложат два силови диода от звездния център към двата полюса. Имах някъде оригинална схема на бош, но не мога да я намеря, затова пляснах украинската.
                      -Чем занимаетесь по жизни?
                      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
                      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

                      Коментар


                      • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Защо са сложени двата диода, и мощни?
                        Ае ся, въпроси.

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Като лаик в тази област не разбрах- е ли възможно "невъзможното"?
                        Опита ми да "попия" информация нещо не се получи (вероятно заради "базата"),а ми беше интересно като енигма.
                        Поради всенародния интерес (не само в темата), поразрових.

                        Опитах се наготово да намеря осцилограми на такъв изправител из интернета - оказа се трудно. Направо си няма. Изходни осцилограми - бол. Ама ей така за цяр някой да погледне някоя от фазите - неееее. За звездния център да не говорим.

                        Има осцилограми на мрежови трифазни изправители, в режим на напрежение. В токов - не. Никъде не показват, че в токов режим през цялото време има 3 от 6 диода отпушени, а не 2 като в напреженовия.

                        Лошото е, че единственият ми трифазен алтернатор е в кемпера, а той е, ъъъъ, френски - с всички екстри на монтажа и демонтажа, които може да измисли френският гений на автомобилостроенето. 5-фазен няма да направи хубави осцилограми. Ако намеря оригиналния алтернатор на Ужаската ще бъде най-лесно и за 4-5 часа ще стане добро учебно помагало.

                        В по-благоприятния сезон де.
                        Последно редактирано от Ясен; 30-01-19, 22:00.

                        Коментар


                        • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                          Да ти търсим ли алтернатор ? Другите неща имаш ли ги ?
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                            Идеята е да имам с какво да го въртя. Затова си правя сметка за някоя от колите. Стенд за изпитване на алтернатори нямам амбицията да конструирам.

                            Коментар


                            • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                              Шантава работа си е, достъпът до различните му точки може да е и невъзможен. Върти ми се в главата, че на ТЛК 70 може да е по-лесно, защото към външното мех реле рег са изведени 6 извода и би трябвало и центъра да е там. Но товари, въртене, пушеци.... Със стенда е лесно
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Идеята е да имам с какво да го въртя. Затова си правя сметка за някоя от колите. Стенд за изпитване на алтернатори нямам амбицията да конструирам.
                                Преди повече от 15 г. ползвах монофазен 1450 об. с монтирани две шайби (трапец и пистова) и за основа "люлка" , а за алтернаторите направена от мен стяга . Отделно на масата един акумулатор, ампермер от товарен автомобил и кабели... Оставях 10-15 минути да работи и след това на машината.
                                Нищо особено като конструкция и инвестиция.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X