Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мониторинг на 12 волтова инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

    Проблемът на Форда е, че е пълен с глупости и ненужни "модули", поради което бая време ще има да гониш духове из купето. Консумацията от акумулатора и да я мериш, не се сещам какво ще ти покаже-трябва от таблото, всеки бушон по отделно да се види какво минава през него.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #32
      От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
      Проблемът на Форда е, че е пълен с глупости и ненужни "модули", поради което бая време ще има да гониш духове из купето. Консумацията от акумулатора и да я мериш, не се сещам какво ще ти покаже-трябва от таблото, всеки бушон по отделно да се види какво минава през него.
      Ако има утечка ,ще я намеря,въпроса е че според мен,се появява след няколко часа ,дали е така, трябва да проверя.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

        Придържай се към основното правило на ел. техника и карай от просто към сложно. Обикновено е някаква простотия, която е добре замаскирана измежду всички екстри
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #34
          От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Винаги съм се чудил вечер,защо му свети дисплея на километража,мига някаква червена лампа като аларма.И кога аджеба гаснат.До сега съм разбрал че гаснат точно след 10 Мин.
          На служебната ми Фиеста е по същият начин, в книжката пише, че е нормално, но защо - не се знае...
          Honda XL600LM, 1987
          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

          Коментар


          • #35
            От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

            И на мен ми звучи като лошо зареждане. Пробвай да заредиш акумулатора на зарядно и виж дали няколко дни няма да работи безпроблемно. Ако да - прегледай алтернатора.

            Пробвай и друго - изгаси колата, изчакай час и премери напрежението на акумулатора. Премери го пак преди да я запалиш. Ако разликата е малка проблемите не са от утечка. Ако направиш това - сподели напреженията които си измерил.

            Коментар


            • #36
              От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

              Да ти заема за няколко дни (че и седмици) един Сантрекс дето чака пролетта, да видиш страшната истина?

              Морските се кълнат в него, аз - не толкова, ама относително бързо ще видиш какви амперчаси заминават за 1-2-3 дни. Не е пълноценен дейта-логер ама после поне ще си знаеш че никой не харчи ами акумулаторът или алтернаторът са гола вода.

              Ама залагам на алтернатор де. Зима, включени свещи, може и нагреватели на водния кръг - перфектната комбинация.

              Коментар


              • #37
                От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                И не че не знаеш, но да ти напомня, колите са конструирани да се движат всеки ден!
                Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                Коментар


                • #38
                  От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Да ти заема за няколко дни (че и седмици) един Сантрекс дето чака пролетта, да видиш страшната истина?

                  Морските се кълнат в него, аз - не толкова, ама относително бързо ще видиш какви амперчаси заминават за 1-2-3 дни. Не е пълноценен дейта-логер ама после поне ще си знаеш че никой не харчи ами акумулаторът или алтернаторът са гола вода.

                  Ама залагам на алтернатор де. Зима, включени свещи, може и нагреватели на водния кръг - перфектната комбинация.

                  Само да допълня за зимното каране , къси разстояния , много пъти палене и гасене . Без някаква човешка намеса или някаква сериозна техническа авария , едва ли се е получило случайно .
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                    Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
                    И не че не знаеш, но да ти напомня, колите са конструирани да се движат всеки ден!
                    Айде бе.

                    Кола която не мога да оставя 1 месец без подготовка и после да я ползвам не е за мен.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                      Друго което забелязвам е че при пуснати фарове ,вентилатор,камера и радио...напрежението в момента на батерията е 14.6 волта.Генератора е 130 Ампера и е нов,есента го сложих.Има и едно леко трепкане,както и фаровете менят силата на светене.При работа на празен ход дава 14.6 волта,при изфорсиране 14 волта за част от секундата и пак става 14.6 волта.Като се стопли ,напрежението пада на 14.3-14.4

                      Това със мултицета трудно се мери,трябва да му закача аналоговия за по точни данни.
                      Аз бих проверил работата на този алтернатор (въпреки че е нов) . Задължително ползвам комбинация амперклещи и мултицет с щрих графика (по удобно от осцилоскопа и бързо и лесно се вижда).
                      Дали няма и другаде "паразити" не знам, но промяната на силата на светене идва от него.
                      А колко волта е сутрин преди подаване на контакт, може по пада да се правят изводи за консумацията през нощта.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                        https://www.ctek.com/products/vehicle/ctx-battery-sense

                        Дали една такава джаджа няма да ти свърши работа за да вземеш исторически данни за "източването" на акумулатора? Все пак трябва да си държиш мобилното устройство близо до акумулатора / колата, за да взима данните.
                        Тел / Viber: +359 889 396 793

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                          Днес ми остана време да мина през сервиза ,взех два модела диодни блока,според колегите са еднакви,разликата е само в цената.Видимо са еднакви,колегата каза че има и вариант за 24 волта,ужким провери,каза и че двата варианта са за 12 волта.

                          Разчитам да намерим разликата,освен двойната цена.

                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                            По това което намирам за сега е че на едната платка,две от пластините са огънати обратно на другата платка.Което не е никакъв проблем и не обуславя двойната цена.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              По това което намирам за сега е че на едната платка,две от пластините са огънати обратно на другата платка.Което не е никакъв проблем и не обуславя двойната цена.
                              Вече сме "свикнали" със странните обосновки в ценообразуването.
                              Ако не е проблем,подновете четките с блока за управление,като ще "ревизия" да е пълна.....

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                                Вече сме "свикнали" със странните обосновки в ценообразуването.
                                Ако не е проблем,подновете четките с блока за управление,като ще "ревизия" да е пълна.....
                                Както казах,генератора е сравнително чисто нов,март месец е купен.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X