Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мониторинг на 12 волтова инсталация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

    Махни му бушона на този блок и ще си покаже.
    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

    Коментар


    • #17
      От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
      За този Конект руснаците пишат, че има някакъв бъг в електрониката и плафона понякога остава да свети и след запалване и потегляне и загасва чак след като отвориш и затвориш шофьорската врата още един път. Зависело от това с каква скорост ще завъртиш контактния ключ - не било проблем само на Форд, но и на Фиат?!
      За нещо подобно иде реч,само че плафоните гаснат,но консумацията остава.В моя случай, всичко си работи,няма аномалии.



      Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
      Махни му бушона на този блок и ще си покаже.
      Аз така си карам от месец, обаче подобрение няма.Проблема се появява след като мен ме няма.

      Няма как да не видя че свети някой плафон ,

      Винаги съм се чудил вечер,защо му свети дисплея на километража,мига някаква червена лампа като аларма.И кога аджеба гаснат.До сега съм разбрал че гаснат точно след 10 Мин.А в режим покой 20 ма. Минава точно след 40 Мин.Какво се случва през ноща,незная....

      Отпада стартер,кабели,маси....
      В момента в който запали,а тя пали много леко,гася след 10-15 сек.въртя и пали все едно е работила цяла нощ.

      Не ми пречи да му сложа втулки и четки на стартера ,но всичко води до загадъчна консумация на ток през ноща.
      Последно редактирано от Roninn; 03-01-19, 16:52.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #18
        От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

        Амперметър,на батерията.



        Това показва след около 1:30 часа заключена

        Видео

        https://youtu.be/WnRjIaN_lak

        Първо потвърждавам заключването.Заключва (презаключва) всичко врати,кабина и фургон.Отговаря ми че е заключена със мигачите.Около 10 Ампера.

        Повторна заявка за заключване.Около 4 ампера само заключване на машинките първо предни, секунда...задните машинки и пак покой 0.01 Отключване,4 ампера...машинки...мигачи...10 Ампера и нещо...2.7 Ампера плафоните кабина и фургон.....300 милиампера табло,дисплей .....пада на 260 милиампера и така стои ,докато не я заключиш,след заключването 40 минути...пада на 0.01 Ампера.....дотук прекрасно....Обаче сутрин ...умалява ,едвам развърта...добре че пали от половин оборот.Да не забравяме и 80 Ампера грубо подгревните свещи.
        Последно редактирано от Roninn; 03-01-19, 17:43.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #19
          От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

          Аз не съм голям спец.
          Ама така като те слушам... много прилича на комфорт модула .
          Той реално не е закачен към някой бушон и има характерна особеност.Когато е в "будно" състояние дърпа около 200-400-700милиампера.Когато "заспи" а това е като като оставиш колата в покой заключена пада на около 10-20милиампера колкото е добре.
          Характерни особености по които можеш да набедиш комфорт модула:
          Винаги "утечката" се успокоява след известно време на покой
          При леките коли утечката е плащава- сиреч непрекъснато се мени в някви граници - примерно 300-400милиампера. Сиреч не е константа.
          Утечката не е на никой бушон - комфорт модула е вързан почти директно...
          Причина комфорт модула да се държи така е че не получава правилна информация отнякъде.Примерно прекъснат кабел от някоя врата датчик.И оттам не "заспива".И най накрая аварийно заспива (след 40-50 минути да речем).
          Обикновено проблема е прекъснат кабел в областта на подвижните връзки.Най трудно се открива ако е полупрекъснат.Сиреч прекъсва от време на време.Аз бях полудял един път така.Хванах го с Ваг Кома... Показах вратите и ги почнах една по една и при задната врата от 4 затваряния един път проводника прекъсва.И не заспива колата.Подлуди ме
          Последно редактирано от mishomishev; 03-01-19, 17:38.

          Коментар


          • #20
            От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

            Според мен това си е съвсем нормална консумация при изключен двигател и не би трябвало да скапва 100 Ач акумулатор за 2 седмици. Вектрата, дето също е накичена с модули и компютри май има по-голяма, а съм я оставял и по 3 седмици. Усеща се , че акумулатора е клекнал, ама пали. Та тия кочини май са си така ....
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #21
              От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

              Нормалната консумация в покой не е повече от 20-30 максимум 40 милиампера...
              При 150 -200 милиампера ако колата седи една седмица трудно пали вече...

              Коментар


              • #22
                От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                Лятото бях забравил две камери включени и работещи нон стоп..около 400 ма.дърпат...за десет дни ,като се върнах,акумулатора умалял,но запали ...Сега проблема е че за една нощ ,пали по трудно от лятото със престоя на двете камери.Под палене,да се разбира трудно въртене ,мудно въртене на стартера.През деня паля и гася десетки пъти ,никакви признаци за умора.

                Друго което забелязвам е че при пуснати фарове ,вентилатор,камера и радио...напрежението в момента на батерията е 14.6 волта.Генератора е 130 Ампера и е нов,есента го сложих.Има и едно леко трепкане,както и фаровете менят силата на светене.При работа на празен ход дава 14.6 волта,при изфорсиране 14 волта за част от секундата и пак става 14.6 волта.Като се стопли ,напрежението пада на 14.3-14.4

                Това със мултицета трудно се мери,трябва да му закача аналоговия за по точни данни.

                Не помня тоя Форд дали имаше инерционна шайба на динамото..при все че аз съм му майстора.
                Последно редактирано от Roninn; 03-01-19, 17:57.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #23
                  От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                  Това и с акумулатора от джипа ли? Да не е скапан акумулатора все пак, защото ми се вижда малко вероятно някакъв голям консуматор да се самовключва произволно ..... П.П. За проба откачи клемата вечерта и виж дали на следващата сутрин има разлика. Щото на мен ми прилича на скапан акумулатор, който се саморазрежда. А и времето е студеничко вече и това също допринася ако е клекнал ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                    Два пъти ходих да го гледат,мериха го с товарна вилка,мериха с някакъв като мултицет...казаха перфектен е.На следващата седмица направо свалих акумулатора и го тупнах на масата и казах да ми продадът най скъпия и хубав такъв,а тоя да си го сложат на тяхна кола...нов не ми дадоха,но оборотен ми дадоха.Със оборотния карах две три седмици,в началото никакви проблеми...към края взе и той да умалява....

                    Със на джипа пали без проблем,но там не е много обективно.На джипа акумулатора почти не влиза в кутията на Форда,отделно е с обратни клеми ,джипа се кара по рядко ,поне преди месец ,и неговия го ползвах само да запали ,за въртенето върти ,но не е много обективно,та за сега го изключвам от пробите.

                    Сещам се и че правихме проба при акумулаторджиите.Гасих и палих тридесет пъти ,пали без умора,това сутрин ,след 5 км.градско до тях.

                    Гледам и стикер съм му лепнал до кога е в гаранция,до януари 2021 г.
                    Последно редактирано от Roninn; 03-01-19, 18:25.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                      А нещо като недозареждане да ти е минавало през ума? Провери тоя кокал дали зарежда достатъчно, да не се окаже там проблема. Даже ако имаш осцилоскоп под ръка виж какво ходи на клемата, да не е изпукал някой диод ....
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                        Като ток ,нямам с какво да го меря ,като напрежение 14.6 в момента.Като недозареждане не е невъзможно,но това ми е трети или четвърти такъв Форд,и все бели,тоя е с най много електроника но не вярвам това да усложнява нещата.Вярно е че сутрин ползвам отопление на стъклата и огледалата ,седалката но миналата зима нямаше такъв дерт.Обаче миналата зима нямаше подгревни свещи...към края на зимата сложих нови ..и трите бяха умрели.То и зима нямаше миналата година.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                          Затова ти препоръчвам да го видиш на осцилоскоп ....
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                            Случайно да имаш лед крушки в купето,фургона?Аз имах сходни ядове с някви ментаци дето бъзикаха комфорт модула.По някаква причина имаха мижава консумация постоянно и модула не заспива.Изхвърлих ги и сложих обикновени и се оправи,просто идея.Карам С-Макс с мотор като твоя,след 20-на минути пада на 0.01 като консумация.Поетапно модула гаси всичко,даже и часовника на радиото...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                              Затова ти препоръчвам да го видиш на осцилоскоп ....
                              Мда..мигането е симптом,но пък напрежението нямаше да е 14.6 волта,освен ако новото реле не е прекалено умно и компенсира по някакъв начин.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мониторинг на 12 волтова инсталация

                                Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                                Случайно да имаш лед крушки в купето,фургона?Аз имах сходни ядове с някви ментаци дето бъзикаха комфорт модула.По някаква причина имаха мижава консумация постоянно и модула не заспива.Изхвърлих ги и сложих обикновени и се оправи,просто идея.Карам С-Макс с мотор като твоя,след 20-на минути пада на 0.01 като консумация.Поетапно модула гаси всичко,даже и часовника на радиото...
                                Не,няма лед никъде
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X