Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китайско АТВ Shineray, 150cc XY

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китайско АТВ Shineray, 150cc XY

    Здравейте колеги,

    От седмица имам китайска машина Shineray 150cc втора ръка.

    Имам въпрос касаещ смяната на маслото, кога и на колко км или мото часа да го сменя?
    Сега съм с Репсол 15W50W

    Извинявам се, ако го има отговоря в други теми, четох доста не не успях да открия необходимата информация.

    Студена пали трудно, съвет за подобрение?

    Предварително ви Благодаря,

    Петко

  • #2
    От: Китайско АТВ Shineray, 150cc XY

    Първоначално публикуван от Don _cezar Преглед на мнение
    Здравейте колеги,

    От седмица имам китайска машина Shineray 150cc втора ръка.

    Имам въпрос касаещ смяната на маслото, кога и на колко км или мото часа да го сменя?
    Сега съм с Репсол 15W50W

    Извинявам се, ако го има отговоря в други теми, четох доста не не успях да открия необходимата информация.

    Студена пали трудно, съвет за подобрение?

    Предварително ви Благодаря,

    Петко
    Здравей Петко,
    добре дошъл в OFFRoad-Bulgaria.com! Честита машина, преди да ти отговоря, искам да те попитам притежаваш ли екипировка за каране и в частност протектори? Не се качвай да караш без каска, ботуши, наколенки, очила и ризница! Дори и най - добрите рано или късно падат!
    По темата, имаш ли инсталиран мото часовник? Ако нямаш, вярвам си наясно, че един астрономически час НЕ е равен на един мото час. Мото часовете зависят от оборотите на ДВГ.
    При състезателните машини масло се смена на 5-8 мото часа, за твоята машина не съм наясно какъв е сервизния интервал, но можеш спокойно да го караш до 10-12 според мен... Когато едно масло загуби своите смазочни качества то "утънява" и разхода му се повишава. Това е сигурен признак за смяна, но не бива да се чака толкова дълго.
    Относно студеното палене е добре да си провериш хлабината на клапаните и центровката. Профилактика (почистване) на карбуратора също е добра идея.
    Поздрави!
    Non scholae sed vitae discimus.

    Коментар


    • #3
      От: Китайско АТВ Shineray, 150cc XY

      Здравей,

      Много благодаря за изчерпателния отговор.

      Все още нямам екипировка. Може ли да ме насочиш къмясто втора ръка, по обяснини причини...?

      От къде мога да купя мото часовник и може ли малко информация как да го свържа към китаеца?

      Предварително Благодаря.

      Така ще е докато се науча,.ще питам Дано след време и аз да мога да помогна на някой начинаещ колега.

      Поздрави,
      ПЕТКО

      Коментар


      • #4
        От: Китайско АТВ Shineray, 150cc XY

        Първоначално публикуван от Don _cezar Преглед на мнение
        Здравей,

        Много благодаря за изчерпателния отговор.

        Все още нямам екипировка. Може ли да ме насочиш къмясто втора ръка, по обяснини причини...?

        От къде мога да купя мото часовник и може ли малко информация как да го свържа към китаеца?

        Предварително Благодаря.

        Така ще е докато се науча,.ще питам Дано след време и аз да мога да помогна на някой начинаещ колега.

        Поздрави,
        ПЕТКО
        Здравей Петко,
        радвам се, че питаш и като модератор, че пишеш грамотно . Във форума имаме раздел продава "Ендуро и АТВ екипировка" - КЛИК. При търсене с гугъл също излизат добри сайтове за екипировка втора употреба (напиши мото или мотокрос екипировка втора употреба/ръка). Третият ти вариант са групите в социалните мрежи. Във FB има Мото Продавалник, Мотокрос и ендуро екипировка и т.н.
        По въпроса с моточасовника, от всеки моторджийски магазин може да си го закупиш, най - евтино съм намирал в E-bay.com (по 10-тина долара са). Инсталацията е проста правят се определен брой навивки на кабела на лулата (за високото напрежение между бобината и лулата). На опаковката на всеки часовник пише, колко точно!
        Поздрави
        Non scholae sed vitae discimus.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X