Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антифриз?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антифриз?

    Здравейте колеги и честита нова година!Могат ли да се смесват червения със синия антифриз?И двата са български.Имам 2л.от червения ,да го използвам за доливане ако е възможно.

  • #2
    От: Антифриз?

    https://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=21837
    Накратко, могат.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: Антифриз?

      Изчетох цялата тема,то по мненията на специалистите химици и два сини антифриза не е редно да се смесят ако не им знаеш съставките и добавките.Съвсем се обърках.Кой за алуминий кой за чугун,а блока като е чугунен а главата алуминиева? Не знаех че е толкова сложно.

      Коментар


      • #4
        От: Антифриз?

        На практика няма проблем да ги смесваш,от химична гледна точка не знам,химията не ми е сила.

        Коментар


        • #5
          От: Антифриз?

          Абе за моженето може даже ще го докараш до зелен ама това от гледна точка на изобразителното изкуство.
          До колкото знам по скоро може да се смеси син със зелен ама не и със червен и лилав.
          Абе тия антифризи не са чактолкова скъпи че да икономисваме от тях за 3-4-5 лв.
          На фриито на разширителния съд имаше едни рисунки на които имаше задраскана туба със син антифриз която налива във съдинкара със червен цвят.
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • #6
            От: Антифриз?

            За зор-заман се смесват. И работят - по отношение на температурата на замръзване. Обаче се образуват утайки и/или условия за корозия.

            Не че на кола на която се долива по литър месечно има значение де.

            Коментар


            • #7
              От: Антифриз?

              Не ползвайте антифриз по стандарта на ФВ Г12/червен/. Четете етикетите по кой стандарт е вашият. Спрян е за употреба от ФВ още 2006 година. И оттогава се препоръчва да се използва Г12+ или ++/цикламен/. Г12 не се смесва със Г11/син/. Г12+ се смесва без проблем с Г11 и Г13/лилав/. Антифриза се сменя веднъж на 4 или 5 години.

              Коментар


              • #8
                От: Антифриз?

                Накратко цвета няма значение, може да я всякъв. Г11 (обикновено син и зелен) се ползва в старите автомобили, уж е малко по-агресивен към халомин, но ако се сменя на време (2г) е идеален и безпроблемен. Г12 (черевен) е агресивен към оловно-калаени спойки и цветни метали (месинг-мед) не бива да се ползва в по-стари автомобили. В новите Ниви нямам престава как е, но старите са с медни радиатори на охлаждането и парното. Г13 (лилав) е уж съвместим със всички
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:132-79099_What you need to know about G13 antifreeze and coolant tabel.jpg
Прегледи:1
Размер:177.9 КБ
ID:5806389
                После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X