Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

    Честита нова година на всички!

    Здравейте ,интересувам се от тези два модела(facelift) 2010-2012г .Автомобила ще се използва за семейни нужди,ще се кара често по черен път,рядко офроуд.Интересувам се от надежността,поддръжката,разхода на гориво,двигател,по здраво окачване,кой от двата модела ще е по удачния вариант.Моля ако някой има въпросните модели или е запознат с тях да сподели мнението си.

    Благодаря на всички предварително.

  • #2
    От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

    Първоначално публикуван от mutan Преглед на мнение
    Честита нова година на всички!

    Здравейте ,интересувам се от тези два модела(facelift) 2010-2012г .Автомобила ще се използва за семейни нужди,ще се кара често по черен път,рядко офроуд.Интересувам се от надежността,поддръжката,разхода на гориво,двигател,по здраво окачване,кой от двата модела ще е по удачния вариант.Моля ако някой има въпросните модели или е запознат с тях да сподели мнението си.

    Благодаря на всички предварително.
    Двата автомобила са различни.
    Нисана е по скоро семейно комби с някаква опция 4х4 без претенции за офроуд а Пахероса е легенда със своя Супер Селект 2 трансмисия.
    Ако търсиш и някаква проходимост Пахероса задължително, желателно 3.8 мотора
    Нисана не блести с нищо сравнен с Пахероса може би с малко по надежден дизелов мотор но не съм сигурен за 2012 година моделите.
    Нисана има и две детски седалки в багажника.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

      Двата модела са доста сходни. Не се сещам за други японци от големите с независимо задно и бавни. За асфалта препочитам 200 к.с. Паджерото, заради супрселекта, по голямата и удобна задна седалка пък и предните и интегрираната рама. Ако ще се кара повече по черно Нисана, заради пи ниското тегло и може би е малко по висок. На нисана ЕСПито ми се струва по бързо. Но избора за мен е Паджерото.
      8)

      Коментар


      • #4
        От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

        Като надежност и поддръжка,кой модел бихте препоръчали?

        кой модел вози по комфортно,на дълъг път по магистрала кой се държи по добре?

        Коментар


        • #5
          От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

          Паджерото. Ангренажната верига се сменява на половината пробег спрямо Нисана, което не толкова страшно.
          8)

          Коментар


          • #6
            От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

            При дизеловите двигатели,пак ли Паджерото(3.2 200к.с) е по надеждно от Патфайндера(2.5 190к.с и 3.0 231к.с) ?

            Коментар


            • #7
              От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

              Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
              Двата модела са доста сходни. Не се сещам за други японци от големите с независимо задно и бавни...
              За протокола, при Тойота също има такава раздатъчна кутия - Рънер от 3то поколение насам.

              Коментар


              • #8
                От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

                Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                За протокола, при Тойота също има такава раздатъчна кутия - Рънер от 3то поколение насам.
                Независимо задно окачване имах в предвид. Така и така каква раздатъчна?
                8)

                Коментар


                • #9
                  От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

                  Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                  Независимо задно окачване имах в предвид. Така и така каква раздатъчна?
                  Като супер селекта на Паджеро. На 3-то поколение на Рънер има с такава раздатка.
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

                    Колеги!
                    При дизеловите двигатели,пак ли Паджерото(3.2 200к.с) е по надеждно от Патфайндера(2.5 190к.с и 3.0 231к.с) ?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

                      Първоначално публикуван от mutan Преглед на мнение
                      При дизеловите двигатели,пак ли Паджерото(3.2 200к.с) е по надеждно от Патфайндера(2.5 190к.с и 3.0 231к.с) ?
                      Карам навара от същите години, взех я на 120хил не вярвам да са реални и в момента съм и набил още 110хил км. Нищо не съм барал по двигатела освен ремъци и лагери на ролките. Трите лагера струват 21 лв на скф.
                      Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

                        какъв разход ти дава Навара-та градско/извънградско?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

                          С кой мотор караш Навара-та и какъв разход ти дава в града?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

                            Мотора е 2.5 173кс, не е 190 кс. Гледал съм и двата мотора, външно нямат разлики и във въртящия момент нямат голяма разлика. Може нещо софтуера да е бутнат на 190кс. Само градско не съм засичал смесения разход е около 10л с скорост до 140км, след 140 разхода се покачва. 0т 160/170/180км в час дава 12,5/13/14,5. Всеки ден имам по 250км мин, те са така 100км магистрала, 50 градско и 100 междуградско + 10 до 20км черен път, зимата кал до ушите. Не я жаля педала на газта се натиска мъжката. Не ми издържат нервите да я държа с 90/100км и да и засека нормалния разход.
                            Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nissan Pathfinder(facelift) или Mitsubishi Pajero 4(facelift) 2010-2012г

                              Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                              Мотора е 2.5 173кс, не е 190 кс. Гледал съм и двата мотора, външно нямат разлики и във въртящия момент нямат голяма разлика. Може нещо софтуера да е бутнат на 190кс. Само градско не съм засичал смесения разход е около 10л с скорост до 140км, след 140 разхода се покачва. 0т 160/170/180км в час дава 12,5/13/14,5. Всеки ден имам по 250км мин, те са така 100км магистрала, 50 градско и 100 междуградско + 10 до 20км черен път, зимата кал до ушите. Не я жаля педала на газта се натиска мъжката. Не ми издържат нервите да я държа с 90/100км и да и засека нормалния разход.
                              Значи е 2005-6 година евро 3, имах такава евро 4 171 к.с. и харчеше 2 литра повече от тези 174к.с.
                              8)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X