Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен сървър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Домашен сървър

    Взех си един сървър втора ръка с учебна цел. Не му знам паролата за влизане и рекох да включа единия хард диск към лаптопа, че да видя какво има по него. Обаче преходите, които имам не влизат. На снимката се вижда, че между двете клеми на обикновения диск (предния) има празно пространство, а на сървърния (задния) е плътно и не позволява включването на прехода. Видях бегло в гугъла, че сървърните дискове били по-специални, но нищо по-конкретно за клемите за включване. Идеята ми беше след разучаването, ако излезе, че има смисъл сам да си хоствам сайтовете - да сменя дисковете със ssd дискове с такива преходи - https://www.ebay.com/itm/Adapter-2-5...Jz~w:rk:2:pf:0 , но това различие ме притесни. Дали ще има някакъв проблем?
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:49949386_573392506421773_6800098089123184640_n.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:6153792

    ПП. Сори за качеството на снимката, но явно още съм "развълнуван" от снощи...

  • #2
    От: Различни клеми на твърд диск?

    Отделен кабел за захранване и отделен кабел за данните. Ако не разрежи буксата.

    Коментар


    • #3
      От: Различни клеми на твърд диск?

      Имам. Ама и те обхващат мъжкото и изискват разстояние там, дето е плътно. Зора ми не е толкова да закача тоя диск и да го разгледам, колкото дали трябва по-специални да са следващите ssd дискове, които мисля да слагам. И какво ли ще стане, ако сменя само първия диск със ssd, а останалите оставя сегашните.

      Коментар


      • #4
        От: Различни клеми на твърд диск?

        Едното е SAS, другото е SATA. Гогол ще разкаже повече по въпроса.
        Съвсем в резюме: към SAS контролер могат да се свържат SAS и SATA дискове. Към SATA конторлер може да се свърже само SATA диск.
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • #5
          От: Различни клеми на твърд диск?

          Не режи нищо, ще го съсипеш. Това е SAS диск, както се спомена по - горе. Ако ти липсва паролата на ОС-а преинсталирай. Уиндоус сървър 2012 се инсталира буквално за 20 минути.
          What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

          Коментар


          • #6
            От: Различни клеми на твърд диск?

            Опитвам се от няколко дена да буутне от флашка, ама не ще. Тъкмо седнах да мъча да правя бутваш диск. От сина чух, че имало уиндоъс сървър 2016 и май него е качил на флашката.

            Коментар


            • #7
              От: Различни клеми на твърд диск?

              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
              ...
              Идеята ми беше след разучаването, ако излезе, че има смисъл сам да си хоствам сайтовете -
              Много малко вероятно е да има смисъл сам да си хостваш сайтовете. Стар сървър означава долна граница от 500 W, 24/7 работа е 360 KWh


              Първоначално публикуван от swartalf Преглед на мнение
              Не режи нищо, ще го съсипеш. Това е SAS диск, както се спомена по - горе. Ако ти липсва паролата на ОС-а преинсталирай. Уиндоус сървър 2012 се инсталира буквално за 20 минути.
              Ще изригне Linux vs Windows тролене.

              Коментар


              • #8
                От: Различни клеми на твърд диск?

                Трудно намерих компания, която да се съгласи да ме пусне със 6 GB база данни. Само една и често ми се случва нещо да не работи по сайта ми и затова исках да експериментирам със собствен хост. Сега съм на нает облачен сървър.

                Коментар


                • #9
                  От: Различни клеми на твърд диск?

                  Имах същия казус като теб: Боза данни с размер 3-6 GB. На споделен хостинг или се сърдят за размера, или скоростта на достъп е безобразно бавна, или кодовите таблици демонстрират някаква несъвместимост.
                  При мен решението беше собствен домашен сървър. Първоначално беше един стар сандък, но както вече споменаха: папа много ток. Вярно, при мен не беше 500W, но 200-300W докарваше. Изпадна ми почти без пари един лаптоп, който преквалифицирах в домашен сървър, освен значителното подобрение в изчислителна мощ/памет/дискове, консумацията му ме изненада изключително приятно: 6.3 - 6.5 W.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Различни клеми на твърд диск?

                    Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                    , консумацията му ме изненада изключително приятно: 6.3 - 6.5 W.
                    Това е удивителна консумация. Как я измери?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Различни клеми на твърд диск?

                      Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                      Имах същия казус като теб: Боза данни с размер 3-6 GB. На споделен хостинг или се сърдят за размера, или скоростта на достъп е безобразно бавна, или кодовите таблици демонстрират някаква несъвместимост.
                      При мен решението беше собствен домашен сървър. Първоначално беше един стар сандък, но както вече споменаха: папа много ток. Вярно, при мен не беше 500W, но 200-300W докарваше. Изпадна ми почти без пари един лаптоп, който преквалифицирах в домашен сървър, освен значителното подобрение в изчислителна мощ/памет/дискове, консумацията му ме изненада изключително приятно: 6.3 - 6.5 W.
                      Много радващ пост. Ще си поиграя с това. Мислех, ако стане да взема нещо по-скъпо, но щом и с лаптоп ставало - супер.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Различни клеми на твърд диск?

                        Чичо Гошо услужливо ми предостави команда, която показва, с колко се разрежда батерията. Работи само на извадено захранване.
                        echo - | awk "{printf "%.1f", \
                        $(( \
                        $(cat /sys/class/power_supply/BAT1/current_now) * \
                        $(cat /sys/class/power_supply/BAT1/voltage_now) \
                        )) / 1000000000000 }" ; echo " W "
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Домашен сървър

                          Струва ми се невероятно лаптоп напънат за сървърни нужди да даде такъв разход. Вярно, екрана вероятно не работи, но останалите компоненти в такъв режим би трябвало далеч да надхвърлят 7 вата.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Домашен сървър

                            Има лаптопи с място за два хард-диска. За домашен сървър са се утрепАЛЕ.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Домашен сървър

                              Има евтини адаптери, които позволяват да се сложи диск на мястото на оптичното устройство.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X