Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен сървър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Домашен сървър

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Потока на ддос атаките давнимдавном не минава през сървъри.
    Това не е абсолютно вярно. Зависи - коя ОПГ, за какви таргети и тн, и тн.

    Отделно че има и други неприятности, освен ддос, които сървърите със свалени гащи създават по света.

    Коментар


    • От: Домашен сървър

      Не си прав. Колегата Монков знае, че не знае, пита, търси платена услуга, горе-долу е наясно какво му трябва, не е агресивен. Хич не е малко.

      Коментар


      • От: Домашен сървър

        Аз съм му свикнал на Ясен. Не помня някога да е помогнал с нещо. По-скоро обратното.

        Коментар


        • От: Домашен сървър

          Истината е, че на знаещите не ни се занимава. По-скоро предупреждаваме, защото е необратимо.
          П.П. Да, мога да го администрирам, но не си струва усилията които ще вложа. Съжалявам.
          Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

          Коментар


          • От: Домашен сървър

            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
            Аз съм му свикнал на Ясен. Не помня някога да е помогнал с нещо. По-скоро обратното.
            Аз ако не ме лъже паметта ти бях помогнал за един екселски файл навремето (може и да бъркам). Обаче в случая съм на мнението на Ясен. Отделно разцъках въпросния сайт.Да кажем че проблемите с него няма да се разрешат със собствен сървър (програмиста те баламосва или токова си може или взаимно се баламосвате).
            When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

            Коментар


            • От: Домашен сървър

              Ама сега има ли реално IP върху рутера или минаваме през 172 и после няколко 10-ки?
              Biagini Passo Powered By VW Syncro

              Коментар


              • От: Домашен сървър

                Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                Аз ако не ме лъже паметта ти бях помогнал за един екселски файл навремето (може и да бъркам).
                Изобщо не те лъже паметта. Помня когато някой ми е помогнал, а тези файлове (екселски и уордовски) са великолепни. И за да те забравя ще да е ме е налазила сериозна склероза. Ако имаш идея за подобряване работата на сайта - никакъв проблем да ти платя за това. Постоянно плащам нещо по него. И предпочитам да си платя.

                Alexfield кое ще е необратимо? Никога не съм споменавал нещо по различно от това, че на тоя сървър качвам копие на сайта с празен домейн. Вложил съм доста средства и време и не бих пуснал основния сайт където и да е, преди да съм убеден, че всичко възможно по сигурността му е направено.

                bat_vanko, нали вече казах, че е реално IP-то?

                Коментар


                • От: Домашен сървър

                  Относно уязвимостта - атаките са непрестанни... Моето домашно сървърче на час при нормални условия има около една атака на минута от нов 'атакуващ' (достъпа на установените атаки се отрязва веднага за няколко дни).
                  Ама пък чак толкова да е страшно - факт е, че работи успешно май над 2-3 години без някой да го е съборил... Разбира се - архивите на външно устройство се правят автоматично и редовно...
                  Така, че не бих бил чак толкова негативно настроен към 'домашен сървър'....
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Домашен сървър

                    Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                    Аз съм му свикнал на Ясен. Не помня някога да е помогнал с нещо. По-скоро обратното.
                    Сега ти не си прав. Дори да извадим само тази тема, аз не виждам да е ръснал някоя глупост или да пречи.


                    При даденостите, трудно ще се навие някой да свърши професионално работата, най-вече защото няма как да да се свърши професионално.

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Относно уязвимостта - атаките са непрестанни... Моето домашно сървърче на час при нормални условия има около една атака на минута от нов 'атакуващ' (достъпа на установените атаки се отрязва веднага за няколко дни).
                    fail2ban? Или има нещо по-тарикатско.
                    Последно редактирано от bokomo; 11-01-19, 10:08.

                    Коментар


                    • От: Домашен сървър

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      ...
                      fail2ban? Или има нещо по-тарикатско.
                      Да, карам с него, като съм добавил някои правила, съобразени с конкретната ми инсталация и ОС, които допълнително 'режат' атакуващи още при първи опит...
                      А отрязването по почти всички от тези правила го правя за максимално допустимия срок (а не по дефолтния), защото знам, че по конкретните правила 'грешката' не е случайна...
                      Засега не съм усетил какъвто и да е пробив...
                      Разбира се - както учихме навремето в университета по IT сигурност - нищо сигурно няма на този свят Въпроса е колко ресурси ще се хвърлят за постигането на целта
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Домашен сървър

                        Явно при теб са малко ентусиастите. Гледай какво стива при сравнително неагресивно настройка. Ако го пусна още по-агресивно ще ми гръмне файруола.

                        Status for the jail: sshd|- Filter
                        | |- Currently failed: 74
                        | |- Total failed: 40348
                        | `- File list: /var/log/auth.log
                        `- Actions
                        |- Currently banned: 3365
                        |- Total banned: 3365
                        `- Banned IP list: ..............


                        Коментар


                        • От: Домашен сървър

                          Да, при мен са около 1500 'ентусиастите'
                          За каква 'неагресивна' настройка говориш - при мен както казах е доста 'агресивна' - реже от първия път по доста от параметрите
                          Което пък навярно намалява общото натоварване...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • От: Домашен сървър

                            Тц. Ще го връщам тоя. Оная вечер го спрях, че никой не пипаше по него. Днес един човек искаше да го види - няма тръгване. Забил е на първите 2 реда. 2-3 часа. Ми не щял и да се изгаси поне от копчето.

                            Темата можеше да стане много полезна и търсена, но щом "на знаещите не ни се занимава" - няма как.

                            Коментар


                            • От: Домашен сървър

                              Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                              Тц. Ще го връщам тоя. Оная вечер го спрях, че никой не пипаше по него. Днес един човек искаше да го види - няма тръгване. Забил е на първите 2 реда. 2-3 часа. Ми не щял и да се изгаси поне от копчето.

                              Темата можеше да стане много полезна и търсена, но щом "на знаещите не ни се занимава" - няма как.
                              А някой влезе ли да оправи райд конфигурацията?
                              Biagini Passo Powered By VW Syncro

                              Коментар


                              • От: Домашен сървър

                                Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                                Alexfield кое ще е необратимо? Никога не съм споменавал нещо по различно от това, че на тоя сървър качвам копие на сайта с празен домейн. Вложил съм доста средства и време и не бих пуснал основния сайт където и да е, преди да съм убеден, че всичко възможно по сигурността му е направено.
                                Прав си, пресилено беше това "необратимо". Всъщност е възможно да няма особено големи щети в резултат на това, че са ти хакнали сървъра. Зависи каква е целта на хакера - да открадне данните или просто да ползва машината за сканиране и DDOS атаки.

                                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                                Явно при теб са малко ентусиастите. Гледай какво стива при сравнително неагресивно настройка. Ако го пусна още по-агресивно ще ми гръмне файруола.

                                Status for the jail: sshd|- Filter
                                | |- Currently failed: 74
                                | |- Total failed: 40348
                                | `- File list: /var/log/auth.log
                                `- Actions
                                |- Currently banned: 3365
                                |- Total banned: 3365
                                `- Banned IP list: ..............


                                Премести sshd на порт различен от 22 и ще се учудиш колко сериозно ще намалеят сканиращите те. На моя домашен сървър му сканират sshd порта десетина пъти седмично. Изобщо не ми се налага да си правя ban ip list.
                                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X