Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен сървър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Домашен сървър

    За старт меню си инсталирай това. http://www.classicshell.net/ ще ти облекчи живота много

    Коментар


    • #92
      От: Домашен сървър

      Цецо, мерси! Имах един съвойник Цецо от Бяла Слатина в школата в Плевен..

      За тия портове не разбрах много дали аз си избирам кой за какво да е. Но май е общоприето. 3306 със сигурност ще ми трябва. А 443 за какво е?

      Коментар


      • #93
        От: Домашен сървър

        Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
        ... А 443 за какво е?
        За криптиран достъп до уеб сайтове. Чичко Гугъл вече хич не обича сайтове без постоянна криптирана връзка.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #94
          От: Домашен сървър

          80, 443 е за достъп до web http/s сървъра
          3306 до mysql-а що ще пускаш достъп, не е желателно
          Biagini Passo Powered By VW Syncro

          Коментар


          • #95
            От: Домашен сървър

            Ами - това е. Не разбирам и затова питам. Мислех, че да се ползва базата данни трябва да има достъп до нея, но явно греша.

            Коментар


            • #96
              От: Домашен сървър

              Web сървъра ще се обръща към базата данни. На локално ниво. Само www портовете трябват.
              Съответно пренасочване портовете на домашния рутер.
              Последно редактирано от hgeorgiev; 10-01-19, 07:16.

              Коментар


              • #97
                От: Домашен сървър

                Разбирам, че трябва да отворя 80 и 443. А 2083 (за httpS)?

                Коментар


                • #98
                  От: Домашен сървър

                  Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
                  Разбирам, че трябва да отворя 80 и 443. А 2083 (за httpS)?
                  Все повече си мисля, че за пускане на сървър в Интернет трябва да искат правоспособност.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Домашен сървър

                    Кои са тия, дето трябва да го искат? И на мен ми е по-лесно правоспособен да го направи, а аз да си платя, но дотук никой не се врече. Питах и доставчика - и те нямат такива специалисти.

                    Коментар


                    • От: Домашен сървър

                      Чак пък правоспособност... Така или иначе, вероятността този сървър да види бял свят е минимална.

                      Коментар


                      • От: Домашен сървър

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Все повече си мисля, че за пускане на сървър в Интернет трябва да искат правоспособност.
                        Не е нужно. Има естествен подбор.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • От: Домашен сървър

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Не е нужно. Има естествен подбор.
                          Не съвсем. Като те налази някоя ддос атака от естествения отбор ще пострадаш ти, а не тоя дето не знае портовете за какво са и откъде се спира сървъра.

                          Коментар


                          • От: Домашен сървър

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Не съвсем. Като те налази някоя ддос атака от естествения отбор ще пострадаш ти, а не тоя дето не знае портовете за какво са и откъде се спира сървъра.
                            Може да попадне на съвестни хакери които да го изформатират за забавление и с учебна цел.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Домашен сървър

                              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                              Може да попадне на съвестни хакери които да го изформатират за забавление и с учебна цел.
                              Може. Ама е малко вероятно.

                              На времето имаше един такъв вирус, който ходеше да запушва една прочута дупка на бозата. Само дето много агресивно се размножаваше.

                              Коментар


                              • От: Домашен сървър

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Не съвсем. Като те налази някоя ддос атака от естествения отбор ще пострадаш ти, а не тоя дето не знае портовете за какво са и откъде се спира сървъра.
                                Потока на ддос атаките давнимдавном не минава през сървъри.
                                Най-често е през незащитени домашни, а най-голямата бот мрежа е/беше на основа IOS
                                И за iOS ли правоспособност
                                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                                Суперспам - спама на суперите

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X