Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен сървър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Домашен сървър

    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
    Има евтини адаптери, които позволяват да се сложи диск на мястото на оптичното устройство.
    Да. И те трябва да се включат в разглеждането. Особено ако работят стабилно - което не е непременно даденост.

    Коментар


    • #17
      От: Домашен сървър

      За подобни цели Хюлио Пакардов произвежда Proliant Microserver...
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        От: Домашен сървър

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Има лаптопи с място за два хард-диска. За домашен сървър са се утрепАЛЕ.
        Моя е баш такъв. Явно ще си купувам и нов.
        Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
        Чичо Гошо услужливо ми предостави команда, която показва, с колко се разрежда батерията. Работи само на извадено захранване.
        echo - | awk "{printf "%.1f", \
        $(( \
        $(cat /sys/class/power_supply/BAT1/current_now) * \
        $(cat /sys/class/power_supply/BAT1/voltage_now) \
        )) / 1000000000000 }" ; echo " W "
        Я кажи по-подробно как да измеря моя с това!

        Коментар


        • #19
          От: Домашен сървър

          Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
          За подобни цели Хюлио Пакардов произвежда Proliant Microserver...
          Аз от няколко години съм с Микросървър и не искам да чуя за несървърно изпълнение... Да, преди да взема микросървъра карах на стари компютри и т.н... Ами настолни и лаптопи нищо общо като стабилност...
          Консумацията на микросървъра е около 40Вт... То UPS към него сигурно ми харчи още 10-20Вт
          В момента съм му забил едно SSD и 2х2ТБ райд масив.. Като има свободни още две чекмеджета, които смятам да ги добавя с 2х3 или 2х4ТБ РАЙД масив като ми свърши настоящият 2ТБ...
          На него експериментирам и си играя колкото ми е кеф...
          Преимуществата пред 'настолните' решения - удобство при конфигуриране - инсталирах и настроих Линукс като само включих ЛАН кабела и захранване - всичко стана перфектно през мрежата. Включително включване / изключване на захранването на сървъра, БИОС настройки и т.н.... Паметите му са 'сървърни' с чек-сума, което подобрява сигурността. Бързодействието е ОК... Поне през локалната мрежа съм писал към него големи архиви със скорост над 100МБ/сек..
          Иначе за външни услуги съм имал проблеми с подобни бази данни и въпроса се реши с VPS... Цената на 60ГБ може да е под 150$ годишно...
          Вчера за експеримент си наех един малък 15ГБ VPS, че ми трябваше за експеримент с едни клауд устройства - ами цена 8$ годишно....
          Така, че варианти има много...

          П.С. като стана въпрос за тролене Уиндоус/Линукс - дъртия ми онлайн UPS Powermust през сериен порт много време не успявах да го пусна на уиндоус... Тъпият линукс директно разбра USB/RS232 преходника, и се върза за UPS-а...
          Последно редактирано от slowtraveler; 01-01-19, 17:57.
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • #20
            От: Домашен сървър

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Струва ми се невероятно лаптоп напънат за сървърни нужди да даде такъв разход. Вярно, екрана вероятно не работи, но останалите компоненти в такъв режим би трябвало далеч да надхвърлят 7 вата.
            Ами екранът е затворен, не свети и не харчи нищо.
            Процесорът показва: 97.8 idle (покой)
            Паметта показва: 224M used; 3.4G buff/cache
            Дискът чете почти постоянно с около 2MB/s (торенти) и пише изключително рядко.
            Като услуги съм вдигнал:
            торент клиент
            mysql база, която се ползва изключително рядко, но пък е голяма (архивиран форум)
            уеб сървър - за глезотия - достъп през phpmyadmin до базата
            FTP
            SSH
            Прокси

            Първоначално публикуван от Veselin Monkov Преглед на мнение
            Я кажи по-подробно как да измеря моя с това!
            Трябва ти Линукс ОС. Ако нямаш, може да ползваш някакво Linux Live ISO - т.е. без инсталация.
            Отваряш си един command line терминал и изпълняваш командата - става с обикновен потребител (не root). Ето я на един ред:
            echo - | awk "{printf "%.1f", $(( $(cat /sys/class/power_supply/BAT1/current_now) * $(cat /sys/class/power_supply/BAT1/voltage_now) )) / 1000000000000 }" ; echo " W "
            Ако лаптопът е на захранване, връща: 0.0 W
            Ако е на батерия, връща нещо смислено: 18.9 W (това е моят лаптоп със светещ дисплей, не е лаптопът-сървър).
            Общо взето: ток по на напрежение (делено на 1 трилион, за да го докара до ватове).
            Последно редактирано от Alexfield; 01-01-19, 18:13.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • #21
              От: Домашен сървър

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              А ... Микросървър и ... стабилност...
              Изключително стабилно работи зле. Но работи де.

              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
              ...
              Трябва ти Линукс ОС.
              ... и изобщо няма гаранция че с Уиндоус ще харчи нещо подобно. Спокойно може да е тройно. Не че от 7 до 25 вата е голяма разлика, но лаптоп който често пуска вентилатора не е добър домашен сървър, бързо се набива с прах.

              Тази команда безгрижно може да се преработи за мощност при захранване. В папката /sys/class/power_supply има всичко необходимо, както и много други полезни неща.

              Коментар


              • #22
                От: Домашен сървър

                За съжаление в /sys/class/power_supply/ACAD/ няма нито current_now, нито voltage_now. Преровил съм всичко едно по едно - няма нищо, което да свърши работа.
                Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                Коментар


                • #23
                  От: Домашен сървър

                  Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                  За съжаление в /sys/class/power_supply/ACAD/ няма нито current_now, нито voltage_now. Преровил съм всичко едно по едно - няма нищо, което да свърши работа.
                  Зависи от хардуера явно.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Домашен сървър

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Изключително стабилно работи зле...
                    Спокойно си работи напълно безпроблемно над 200 денонощия без каквото и да е вмешателство, освен ъпдейтите... Gen 7... Над това не съм го пробвал защото понякога правя големи софтуерни и хардуерни изменения, свързани с изключване или рестарт..
                    За мен това си е стабилна работа...
                    Иначе атаките към него не са много - около 20-30 атаки от различни места (в зависимост от атаката ги режа на първи или трети опит, т.е. атаките без защитата са доста повече)...
                    На сървъра работят уеб-сайт с WordPress, MQTT сървър и уеб-сървър Домотикс за обработка на команди от и към датчици за 'умна къща', файлов сървър с около 1.6ТБ файлове.
                    Периодично лаптопа ми се архивира там. Периодично си връзва и външен диск 2ТБ, на който прави архив на райд масива...
                    Не е много натоварен, но пък за домашни цели се представя прекрасно...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Домашен сървър

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Вчера за експеримент си наех един малък 15ГБ VPS, че ми трябваше за експеримент с едни клауд устройства - ами цена 8$ годишно....
                      Така, че варианти има много...

                      Най-любезно да помоля за линк към тия ултралоукост VPS-и.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Домашен сървър

                        За да не пускам тук линк към 'производителя' - имаш ЛС...
                        Ако колегите се интересуват, пълните параметри са:

                        VPS 768MB

                        1x 3.30 GHz CPU
                        768MB RAM
                        15GB Storage Space
                        1TB Bandwidth
                        100Mbps Uplink
                        1x IPv4
                        Los Angeles Datacenter
                        Multiple Linux OS’s
                        Complete Root Access
                        TUN/TAP/PPP Supported
                        rDNS Supported
                        OpenVZ / SolusVM
                        $8/yr
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Домашен сървър

                          Я да питам, че разбирате! Вече се съмнявам, че нещо не е наред с тоя сървър. Има 3-4 опции за бутване и на всички изглежда увисва. Оставям го поне по час да мисли, пише че почва избраната опция, изкарва по няколко реда и така си остава. Дали има някоя тънкост, която да не знам? Сървъра е като този - https://us.hardware.info/product/229...specifications но с 32 ГБ рам и дискове по 146 ГБ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Домашен сървър

                            Вярно, че бутват бавно, но под бавно да се разбира 2-3 минути максимум. Принципно в "биоса" може да се забрани всичко, така че почни от там. Пробвай и USB-то дали бутва на някой друг компютър, а най-добре си направи бутващо CD/DVD, ако има оптично устройство сървърът.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Домашен сървър

                              Един малко лаишки въпрос: Ккаво е предимството на Микросървър пред NAS за домашно ползване?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Домашен сървър

                                NAS само събира данни. На сървъра могат да се дават и други задачи. А микросървър е модел на HP.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X