Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Трънака - малка вила до София

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Фибран. Стиропора е хигроскопичен, освен че е по-мек, и трябва веднага да се запечата със замазка, а и фибрана го има на плоскости по 2.5m.
    ...
    XPS-ът (той и фибран) също трябва да се защити, щото ич не му понася УВ-то. Пожълтява и повърхността му започва да се разпрашава.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #32
      От: Трънака - малка вила до София

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      XPS-ът (той и фибран) също трябва да се защити, щото ич не му понася УВ-то. Пожълтява и повърхността му започва да се разпрашава.
      Разбира се, но стиропорът трябва още на момента да се измаже, защото при първият дъжд се е накиснал и после уйде коньо у реката.
      Фибранът можеш и сам да си го налепиш, а измазването, ако не ти е по възможностите, когато намериш майстор, докато стиропора трябва да не го отлагаш във времето, което при ремонт или събото-неделно довършване на вила е по-трудно постижимо.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 02-01-19, 21:29.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: Трънака - малка вила до София

        За външна изолация аз съм за стереупора сравнен с фибран. За вата не говоря. Тя е най-добрия вариянт.
        На вилата ми е стерупор а в града е фибран на къщата. Аз на вилата съм по-доволен като изолация.
        Ако има възможност за 10 см. стерупор ще е в пъти по-добре. Фибран да си сложи на пода. С вата вътрешна изолация.

        Мое мнение. Поздрави
        Nissan Terrano 2.7 TDi
        ----------------------------
        Нещо което работи - не се пипа!

        Коментар


        • #34
          От: Трънака - малка вила до София

          Идеята е изолацията да е в кухото на стената. Мога да събера 10см EPS вътре. Външно мисля само да обработя OSB-то с някакъв бъркоч(чух за някаква рецепта с битумен грунд, алкиден лак и бензин - ще съм благодарен ако дадете някой жокер) и да "обърна прозорците" с някоя и друга летвичка. Не виждам смисъл да лепя външно и да одебелявам излишно стената. А и с кеф бих скатал шпакловането. Само пояса мисля или да облека с камък, или с мозаечна мазилка. Фугите с кит за дърво или някакъв силикон да мина?

          Относно сифона - идеята е да заменя двете 90° колена с две 45° или нещо по-особено?

          Поздрави и благодаря за насоките!

          Коментар


          • #35
            От: Трънака - малка вила до София

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Фибран. Стиропора е хигроскопичен.
            Хигроскопичен не е. Просто има кухини между зърната. (виж в Wiki за разликата) Но пък точно заради това е "дишащ", тоест има пропускливост, за разлика от XPS. Съответно и някои нюанси при използването на едното и другото в зависимост от това какво се търси.

            XPS-а, налепен плътно и с правилното лепило, като нищо минава и за хидроизолация, а това понякога е крайно нежелателно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #36
              От: Трънака - малка вила до София

              Надявам се да не се счете за спам, но като четох темата ми дойде на ума един въпрос, дето отдавна ме гложди.
              За целите, за които ще служат описаните тук постройки, няма ли да върши работа един или няколко контейнера от тия, дето ги продават по околовръстното? Подозирам, че по задание могат да направят каква да е конфигурация. Предполагам също, че ще си дойде с инсталации, изолация и т.н. Освен това си мисля, че озаконяването може да се пропусне (или поне ще е много лесно). Също така е мобилно, усилията и времето за монтаж са минимални.
              Накратко, ако не е много скъпо или пък нещо в горните ми разсъждения не е тотално сбъркано, става ли или не?

              Коментар


              • #37
                От: Трънака - малка вила до София

                При заустването на вертикална 110 с коляно 90° с умалител в хоризонтална 50 и малкия цолаж отгоре, няма ли да се получи утайник (или това е идеята) с предпоставки за запушване !?

                Коментар


                • #38
                  От: Трънака - малка вила до София

                  Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                  Надявам се да не се счете за спам, но като четох темата ми дойде на ума един въпрос, дето отдавна ме гложди.
                  За целите, за които ще служат описаните тук постройки, няма ли да върши работа един или няколко контейнера от тия, дето ги продават по околовръстното? Подозирам, че по задание могат да направят каква да е конфигурация. Предполагам също, че ще си дойде с инсталации, изолация и т.н. ...
                  С инсталации да, с изолацията по-скоро не твърде.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Трънака - малка вила до София

                    Първоначално публикуван от MFr Преглед на мнение
                    Надявам се да не се счете за спам, но като четох темата ми дойде на ума един въпрос, дето отдавна ме гложди.
                    За целите, за които ще служат описаните тук постройки, няма ли да върши работа един или няколко контейнера от тия, дето ги продават по околовръстното? Подозирам, че по задание могат да направят каква да е конфигурация. Предполагам също, че ще си дойде с инсталации, изолация и т.н. Освен това си мисля, че озаконяването може да се пропусне (или поне ще е много лесно). Също така е мобилно, усилията и времето за монтаж са минимални.
                    Накратко, ако не е много скъпо или пък нещо в горните ми разсъждения не е тотално сбъркано, става ли или не?
                    Хем са скъпи , хем са отвратителни , лятото си като в парник , зимата студ , пода от талашит , ...... Пък и сред тази природа да метнеш подобно нещо , някак не се връзва.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • #40
                      От: Трънака - малка вила до София

                      Първоначално публикуван от ivanov_06 Преглед на мнение
                      При заустването на вертикална 110 с коляно 90° с умалител в хоризонтална 50 и малкия цолаж отгоре, няма ли да се получи утайник (или това е идеята) с предпоставки за запушване !?
                      Това и аз го загледах, но май наклона е в другата посока и от малкото отива в голямо и после надолу
                      Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                      Коментар


                      • #41
                        От: Трънака - малка вила до София

                        Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
                        Това и аз го загледах, но май наклона е в другата посока и от малкото отива в голямо и после надолу
                        Точно. А и все пак този канал е на баня, която няма да се ползва ежедневно, не мисля че е необходимо чак такова качество. Като цяло цялата постройка е просто една стаичка за нощуване, като при изпълнението има доста кусури и грешки (надявам се не фатални).


                        Контейнерите не ми харесват като идея. А и последните 50 метра от пътя са проблем за голяма машина. Голям наклон, кал, клони..

                        Първите топли дни мисля да обработя външно дъските и осб-то. Скелета е минат с 2 ръце безир. Според вас с какво е най добре да се мине външно? Стряхите са големи и мокро почти няма да има. Мястото е сенчесто, та няма да има голям напън от слънце.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Трънака - малка вила до София

                          Виноват Някой трябваше да гледа по - добре.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Трънака - малка вила до София

                            Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                            Относно сифона - идеята е да заменя двете 90° колена с две 45° или нещо по-особено?

                            Поздрави и благодаря за насоките!
                            Да, идеята е да няма 90°, защото става много рязко завой. А с двете по 45° става по-плавно и има по-добро отичане - потока е с постоянна скорост, по-трудно се затлачва, като го няма това рязко сменяне на посоката на водата.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Трънака - малка вила до София

                              Тези колена 45 градуса са по-скоро 135 градуса.
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Трънака - малка вила до София

                                Относно изолацията.
                                Ако ще се поставя междинно, възможно най-ниска плътност. Стиропор е по-добре от фибран. Още по-добре, ако е добре хидроизолирано отвън, е каменна вата. А дори да се остави само въздух, пак ще изолира добре. За мен от въздуха по-добър изолатор няма. В Италия масово се строи с двойни стени с нищо помежду им.
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X