Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трънака - малка вила до София

    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
    По горе е споменато, че троскота не се коси, а ако знаеш как го кълват кокошките!
    На конкретния скат и за кози не става
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Трънака - малка вила до София

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      На конкретния скат и за кози не става
      Аз съм виждАл у наща маала кози да се катерат на покрива на кола за да си рупат листата на една черница, ти със скатове ше ги плашиш !

      То е ясно, че вече ще се сее, но ако колегата реши, че не му се коси тревата или му е трудно, най-лесно ще му е да нареди паркинг-тела, щото с камъните сам едва ли ще се оправи.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • От: Трънака - малка вила до София

        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
        На конкретния скат и за кози не става
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • От: Трънака - малка вила до София

          Коза съм виждал в клоните на върба, на село. Няма такова място, на което не могат да се качат, ама трудно се гледат и вече няма кой. Имаше две стада кози някога, всяко с по над 100 животни, сега има 4-5 кози в селото. Възрастни хора не могат да ги гледат- това не са нито крави, нито овце да ги забиеш някъде и да пладнуват на сянка. Козата не спира. Буквално.
          Прикачени файлове
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • От: Трънака - малка вила до София

            ... ми той, Търтея, щото от гледна точка на Г-то, че щом за него ще е трудно, значи и за коза.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • От: Трънака - малка вила до София

              Вий знайте ли че козите са били приемани за вредители и забранявани през комунизма?


              Land Rover Discovery II, V8 4.0
              VW Golf VI variant
              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

              Коментар


              • От: Трънака - малка вила до София

                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                Вий знайте ли че козите са били приемани за вредители и забранявани през комунизма?
                Както и врабчетата, гаргите и всичко дето кълве посевите.

                Коментар


                • От: Трънака - малка вила до София

                  Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                  Вий знайте ли че козите са били приемани за вредители и забранявани през комунизма?
                  ... с риск малко да оплескаме темата но, комунизъм никога не е имало, щото по онова време всичко си беше с пари, даже закуските в училищните лафки и храната в "столовете", и според моите спомени, още от края на '70-те, в селото на майка ми абсолютно всички гледаха само кози и имаше козар който ежедневно пасеше всичките. Подобно беше дереджето поне във всичките пловдивски села, а овцете си бяха монопол на ТКЗС-тата.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • От: Трънака - малка вила до София

                    То хубаво си ги коментираме козите, ама по снимките горе кози никъде не видях. Здравеца...на старата вила на дядо ми имаше подпорна стена "суха зидария" от камъни и в пролуките имаше здравец. Нарочно ли е слаган, самозахванал ли се е....не знам, ама не вярвам да е саморасляк, защото имота граничи от три страни с гора и в нея здравец не се среща. Та в някакви години, след като го изоставихме тоя имот, някой се беше пробвал да прибере камъните и...не беше успял.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • От: Трънака - малка вила до София

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      ... с риск малко да оплескаме темата но, комунизъм никога не е имало, щото по онова време всичко си беше с пари, даже закуските в училищните лафки и храната в "столовете", и според моите спомени, още от края на '70-те, в селото на майка ми абсолютно всички гледаха само кози и имаше козар който ежедневно пасеше всичките. Подобно беше дереджето поне във всичките пловдивски села, а овцете си бяха монопол на ТКЗС-тата.
                      Имаше периодични напъни в забраната на козите.
                      Имаше и ограничение в бройката на домакинство.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • От: Трънака - малка вила до София

                        Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                        Имаше периодични напъни в забраната на козите.
                        Имаше и ограничение в бройката на домакинство.
                        Ако въобще е имало, по нищо не е личало. Единствената регулация на козята популацията се осъществяваше вечерта на 30.IV с групови СПА-процедури на ярета във фурната на дядо ми защото на 1.V е събора на селото.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Трънака - малка вила до София

                          Хах, Джоу, като ви чета тука последните коментари с колегите и се сещам за един разказ на Хайтов, няма начин. "Сътресение", мисля се казваше, някъде преди около петдесетина години трябва да е писан и май точно там - по вашия край. Горещо препоръчвам

                          Коментар


                          • От: Трънака - малка вила до София

                            Хайтов е класик и го харесвам, но това не съм го чел, което ще поправя.

                            P.S. Понеже харесвам проза, а и във връзка с горното, препоръчвам Христо Калчев който за съжаление стана известен с "Нерон вълкът" защото по времето когато излезе това беше актуално, а има страхотни неща още от преди "90-та които горещо препоръчвам.

                            P.P.S. Надявам се този спам да не е чак такъв.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • От: Трънака - малка вила до София

                              Дайте да се хване тревата, пък ако има зор с косенето ще взема един козяк Както е обрасло в момента вместо да паля тримера май да викна бабата с козите от отсрещния хълм... Само незнам как ще се разберат с кучето
                              Иначе днес мисля да забъркам прословутата смес и да я нанеса. Де да видим какво ще стане Някакви гасеници са застъпили овошктие - ще трябва да ги напръскам и тях. И косене... май пак няма да остане време за прекарването на инсталация

                              Коментар


                              • От: Трънака - малка вила до София

                                Декофрирахме стълбите и засадихме юки около паркинга

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190511_201331.jpg
Прегледи:1
Размер:153.8 КБ
ID:5814036Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190511_193756.jpg
Прегледи:1
Размер:194.9 КБ
ID:5814035

                                Заджурках лепило за тапети, семена и вода и напръсках шкарпа. Нямам големи надежди, но де да видим:


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-7e58f8ada8469827ebc1eb27b87d459c-V.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5814039



                                Започнах инсталацията на новото бунгало. Прекарах захранване до мястото за бъдещото табло, подготвих част от гофрите за осветление и контакти.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190512_150146.jpg
Прегледи:1
Размер:81.2 КБ
ID:5814037Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190512_190929.jpg
Прегледи:1
Размер:93.4 КБ
ID:5814038


                                Следващите стъпки са изолация (спряхме се на стъклена вата 2х5см с мембрана) и затваряне на стените. Решихме да има дървен цокъл(вероятно ламперия) до нивото на прозорците а нагоре ще е с гипсокартон.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X