Обява

Свий
Няма добавени обяви.

High Air Flow Fitting - бързи връзки за компресор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • High Air Flow Fitting - бързи връзки за компресор

    Става въпрос за бързи връзки с повишен дебит и "универсалност".
    Попадна ми този клип https://www.youtube.com/watch?v=-rP5cnuPCUA, и след като си купих почти същия гайковерт, се замислям че май не му стига въздуха.
    Къде от БГто може да се закупи такава връзка, интересното е че на нея си пасва и "нашия" си мущук. Как да ги търсим в нета и въобще нашите търговци предлагат ли такива?
    Последно редактирано от maptod; 31-12-18, 01:13.

  • #2
    От: High Air Flow Fitting - бързи връзки за компресор

    Купи си по-дебел маркуч (10мм вътрешно сечение например), и вдигни налягането с 1-2 бара за да компенсира загубите (това ако изобщо го регулираш - аз работя с моите на малко под 10 бара, директно към бутилката, но с 8мм маркуч). Чак ако това не помогне мисли друго, ама не ми се вярва да ти потрябва друго. Двете стандартни бързи връзки ограничават потока със сигурност много по-малко отколкото го ограничава сечението на маркуча и дължината му.

    Ето ти спирала:
    https://varum.bg/product/4124/spiral...rozrachna.html

    Ето ти и бързи връзки с най-различни размери:
    https://varum.bg/category/25/barzi-vrazki.html?page=1
    Последно редактирано от sparkybg; 31-12-18, 09:05.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: High Air Flow Fitting - бързи връзки за компресор

      10мм мине маркуча, но редуцира ми е вързан на пресостата и от там също мисля, че има загуби. Налягането не го регулирам. От 5 до 8.5 бара

      Коментар


      • #4
        От: High Air Flow Fitting - бързи връзки за компресор

        Ама директно го махни от там.И да видиш как ще се пооправят нещата.И махни и бързите връзки като си оставиш само една в края на маркуча.
        Вдигни и налягането.5 бара са за никъде поради простата причина,че нямаш 1000л ресийвър да компенсира докато надуе пак до 8.
        Ако ще боядисваш си сложи каквото трябва и си регулирай налягането според нуждите.
        И те така.
        Няма страшно в умирачката...
        Страшното е да си жив!...

        Коментар


        • #5
          От: High Air Flow Fitting - бързи връзки за компресор

          Има ли смисъл bда се слага по-голям редуцир с цел повече пропускливост. Някак си ми е мерак да си взема такива връзки. Засега намерих само на GAVсерия MAGNUM.

          Коментар


          • #6
            От: High Air Flow Fitting - бързи връзки за компресор

            Отказах се от тези бързи връзки. Малко повече пари инвестирах, но ще настане въздух.
            Нов редуцир на 1/2 директен щуцер за въздух и нов маркуч 13мм.
            Прикачени файлове

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X