Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова година- Нов SUV-

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Не си написал от къде си ?
    Единственото бюджетно нещо висок клас, за тези пари, е в Ратола.
    Нямаше въобще да пиша в тази тема, но понеже каза, че до сега си бил с W164, погледни Rexton W.
    Тази година излезе новият (който е към 100) и цените на W са нормални, като в тия пари може да е с квото се сетиш, като има и варианти с възглавници отзад.
    За TIVOLI можеш ли да кажеш нещо по-конкретно?
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #17
      От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
      За TIVOLI можеш ли да кажеш нещо по-конкретно?
      Разглеждах го по-подробно като излезе, че от време на време ми се въртят глупости в главата, но беше отдавна.
      Добра градска оферта, щото си е SUV без рама, а май имаше и само с предно. Абе направо си е висока лека кола, но по-здрава. Как е интериора, не знам, но това само на живо, щото колкото ми харесва в Рекстъна, толкова ми е гадно в Екшъна, явно защото когато се е правил е бил най-ниският клас и вътре е страшно дЪрво.
      Ако имаш сериозен интерес се разходи до Ратола и се повози и покарай. Би трябвало да имат и Тиволи, и дават кръгчета.
      Понеже знам, че имаш/е Туксон, явно като размер те устройва, но Туксона е по-скоро в класа на Корандото, та най-добре на място.

      Като цена/качество няма кой да бие марката на пазара, и никога не съм разбирал що нямат никаква реклама и си траят ?!

      P.S. В началото, колегата пуснал темата споделя, че кара ML, за това му предложих Рекстъна, а по-надолу му се предлагат доста по-нисък клас кошници, макар и "маркови", за да се вмести в парите.
      От ML-а на каквото и да било в по-ниският клас ще му е дървено, освен ако е непретенциозен и се успокоятва, че кара автомобил от магазина.
      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 03-01-19, 14:07.
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #18
        От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

        За тия пари аз бих заложил на най-високото ниво на шкода Супърб 4х4 (нищо че е далеч от SUV).
        A иначе за "автомобилите" предлагани от Ратола ще кажа само, че на едно от авто изложенията разглеждах един и бутоните на волана бяха с разбъркани функции, аз увеличавам звука то сменя станцията...
        Hyundai Galloper 3.0 V6

        0885 44 60 16

        Коментар


        • #19
          От: Нова година- Нов SUV-

          Имах възможност да тествам тези модели и мога да дам следното мнение:
          X-trail - най-голямото разочарование - тромав, шумен, грозен ....
          Кuga - останах изключително изненадан - 2.0 tdci 150 кс 4x4 автоматик с двоен съединител - чудесна комбинация! Много приятна динамика, чудесна кутия (като усещане и респонс), сравнително мека возия. На втория ред седалки мястото можеше да е в повече. Нелош обем на багажника.
          Sx4 cross - 1.4 турбо-бензин, автоматик. Чудесна динамика и поведение на кутията! Изключително постен интериор, безличен екстериор, доста по-тесен се чувства от останалите.
          Бих пробвал Карок и Кодиак, новото CR-V! С този пробег - препоръчвам тест-драйв на TSI двигателите....
          Посочените автомобили не са от премиум сегмента, но са най-продаваните в своя клас, а и влизат в посочения бюджет. При това в най-високото им оборудване, при което изглеждат и се чувстват повече от добре.

          Коментар


          • #20
            От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
            Разглеждах го по-подробно като излезе, че от време на време ми се въртят глупости в главата, но беше отдавна.
            Добра градска оферта, щото си е SUV без рама, а май имаше и само с предно. Абе направо си е висока лека кола, но по-здрава. Как е интериора, не знам, но това само на живо, щото колкото ми харесва в Рекстъна, толкова ми е гадно в Екшъна, явно защото когато се е правил е бил най-ниският клас и вътре е страшно дЪрво.
            Ако имаш сериозен интерес се разходи до Ратола и се повози и покарай. Би трябвало да имат и Тиволи, и дават кръгчета.
            Понеже знам, че имаш/е Туксон, явно като размер те устройва, но Туксона е по-скоро в класа на Корандото, та най-добре на място.

            Като цена/качество няма кой да бие марката на пазара, и никога не съм разбирал що нямат никаква реклама и си траят ?!

            P.S. В началото, колегата пуснал темата споделя, че кара ML, за това му предложих Рекстъна, а по-надолу му се предлагат доста по-нисък клас кошници, макар и "маркови", за да се вмести в парите.
            От ML-а на каквото и да било в по-ниският клас ще му е дървено, освен ако е непретенциозен и се успокоятва, че кара автомобил от магазина.
            Имам Тусон от първите, но го кара щерката, аз съм с Субару Аутбек и се замислям с какво да го сменя............ естествено, че като се стигне до избор, ще се гледа наживо, а засега събирам впечатления от ползващи.
            Насочил съм се точно към компактен градски кросоувър и на външен вид например ми харесва Фиат 500Х, който е с ходова част на Jeep .
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #21
              От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

              Първоначално публикуван от rusanov Преглед на мнение
              За тия пари аз бих заложил на най-високото ниво на шкода Супърб 4х4 (нищо че е далеч от SUV)...
              Супърб и на мен ми харесва, но защо по дяволите е толкова ниска?! Не става за черен път /до вилата/...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

                Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                Имам Тусон от първите, но го кара щерката, аз съм с Субару Аутбек и се замислям с какво да го сменя............ естествено, че като се стигне до избор, ще се гледа наживо, а засега събирам впечатления от ползващи.
                Насочил съм се точно към компактен градски кросоувър и на външен вид например ми харесва Фиат 500Х, който е с ходова част на Jeep .
                И аз бях загледал 500Х - Но у нас се набляга на предно и на ниска мощност, а на мен ми се кара нещо по-вървящо
                А иначе Не само задвижването а всичко без купето е общо с Компас и по-малкият му брат - все пак са една фирма

                Коментар


                • #23
                  От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

                  Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                  И аз бях загледал 500Х - Но у нас се набляга на предно и на ниска мощност, а на мен ми се кара нещо по-вървящо
                  А иначе Не само задвижването а всичко без купето е общо с Компас и по-малкият му брат - все пак са една фирма
                  да, тук не се предлага, но от Европа може да се намери 2,4 бензин с 9-степенен автомат, мисля че ще върви добре
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #24
                    От: Нова година- Нов SUV-

                    Приятел си купи 5 годишен запазен Супърб комби - ебаси пръчката е вътре, но е въпрос на вкус и възможности.
                    Друго приятелче преди няма и месец обикаляше за 2-3 годишен Мерцедес, но влязъл в Нисан и си свали Х-trail.
                    Естествено, каза че е далече от секъв Мерцедес, но понеже е от магазин, го взе и заради документите, щото с автомобил от автокъща можеше и да бере ядове с фактурата, която му е важна .
                    Купи го импровизирано, за което разбрах постфактум, и ако ми беше споделил щях да го спра.
                    Почти всеки ден жулиме кафета, но дори не съм се качвал вътре щото не му трябва кола в ежедневието, а и ако трябва да скочи до някъде докато сме заедно ми е по-удобно да отидем с мойта вместо да вади Нисана и да се прехвърляме за час-два возене в града.
                    Така или иначе ми е интересно за кво иде реч, та като се повозя ще споделя от гледната точка на багаж.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

                      Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                      да, тук не се предлага, но от Европа може да се намери 2,4 бензин с 9-степенен автомат, мисля че ще върви добре
                      Абе баш за тоя 2.4 Всички ревюта казват, че е супер тромав, но затова пък с Огромен Апетит, те не случайно го махат от колите - догодина, щял да излезе 1.3 180 к.с. ама тези малолитражки нещо не ме кефят (карах 1.4 170 к.с. - ми нема душа )

                      Коментар


                      • #26
                        От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

                        Първоначално публикуван от geodj Преглед на мнение
                        +1
                        или Спортидж
                        Още един глас за Спортиджа от мен - преди два месеца се сдобих с чисто нов и мога да кажа, че е страхотен автомобил. Най-високото ниво на оборудване GT-Line, 4x4 и автоматик на по-мощния бензинов двигател се вмества идеално в бюджета от 70к, даже остават и за каско за първата година. Има всички смислени и модерни екстри и системи за сигурност без head up display и масаж/памет на седалките. Върви доста за 177к.с. особенно в режим СПОРТ, 4x4 системата работи отлично, смесения разход е 10/100 бензин със скорости до 140-150км/ч. И не на последно място - гаранцията е 7 години. За тези пари имаше и Нисан Екстрейл на промоция по същото време, но липсата на представителство в моя регион ме отказа, отделно КИА-та е по-красива за мен. Успех с покупката!
                        Последно редактирано от shavo; 04-01-19, 21:12.
                        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                        2007 HOMDA FMX 650

                        Коментар


                        • #27
                          От: Нова година- Нов SUV-

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                          Приятел си купи 5 годишен запазен Супърб комби - ебаси пръчката е вътре, но е въпрос на вкус и възможности.
                          Сподели за Супърба, че тая година ще трябва да сменям колата и съм в пълен шах - няма какво да си купя. Та гледам Супърб до 5 годишен, след като ме светнаха, че комбито е по-прилично на външен вид. Седана е мега грозен, иначе има оферти за него, ама...
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • #28
                            От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Абе баш за тоя 2.4 Всички ревюта казват, че е супер тромав, но затова пък с Огромен Апетит, те не случайно го махат от колите - догодина, щял да излезе 1.3 180 к.с. ама тези малолитражки нещо не ме кефят (карах 1.4 170 к.с. - ми нема душа )
                            това не го знаех - ето колко е полезен форума понякога макар, че като чета, аз съм свикнал точно на такова - ще е като субаруто ми: 2,5 150к.с. тромав и харчи много
                            ________________________________________________
                            Subaru OUTBACK 2,5
                            Hyundai TUCSON 2.0

                            Коментар


                            • #29
                              От: Нова година- Нов SUV- Помощ колеги !!!

                              Този мотор се е слагал на Фиат Стило.Почетете за него и ще ви стане ясно.Не знам защо са се изложили да го вграждат в иначе готиния 500Х.Хубави мнения няма за него.Доколкото знам 9-степенния автомат на ZF се слага само на 2.0 мжтд 140 к.с
                              "Ob Arm, ob Reich, im Tode gleich“
                              Русофилия: Тежка, наследствена незаразна болест, която не се лекува и от която за съжаление не се умира. Същата е дефиницията и за шизофрения.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Нова година- Нов SUV-

                                Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                                Сподели за Супърба, че тая година ще трябва да сменям колата и съм в пълен шах - няма какво да си купя. Та гледам Супърб до 5 годишен, след като ме светнаха, че комбито е по-прилично на външен вид. Седана е мега грозен, иначе има оферти за него, ама...
                                Моя човек мислеше за Супърб повече от година преди да го вземе, като в началото на лятото остана без кола и почна спешно да търси. Гледа в Еуратек върнати, но му изпадна от фирма която на 5г си подменя Супърбите с нови, и въпреки, че беше към 200К и по-скъп, го предпочете, защото го беше карал само шефа и то само на дълги разстояния, като основният маршрут е бил София-Истанбул, и вътре си е като нов.
                                Двигателят е 2.0 170 коня със 6-скоростна DSG, която си работи много добре.
                                Лятото се разхождахме по мои работи, и разхода беше около 7 с климатик и поне 140 по магистралата.
                                И сега малко субективизъм: Вътре ми е дървено. Да беше Фобия или Фелацио, щях да го приема, но Супърба е най-високият клас на Шкода, който трябва да е по-добре изпълнен дори само от имиджова гледна точка. Може би бенвеист би се чувствал добре, но аз съм фен на една друга немска марка, и комфорта за мен е важен.

                                P.S. Приятелят ми се беше огледал в 4х4, та в продължение на месеци му обяснявах, че няма нужда да дава повече пари за нещо което е с по-скъпа поддръжка и по-голям разход, при положение, че въобще няма да му трябва, и добре, че го беше осмислил, та си взе само с предно.
                                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-01-19, 12:39.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X